pad zasilacza?

Zaczęty przez sknd, 11 Kwiecień 2017, 21:13

sknd

Sory krotko I z bledami bo z tablets pisze

Komputer wlacza Sie I wylacza po OK 10 sek, potem znowu wllacza I tak w kollko. Zadnego dzwieku.

Po odpieciu grafy dyskow to samo. Po wyjeciu pamieci tez zero dzwieku ale sie nie wylacza.

Zasilacz chieftec 500w, pllyta asrock  b75m.

Na co the objawy wskazuja? Pllyta czy zasilek? Niestety nie mam pod reka zasilacza innego coby na him sprawdzic co bedzie....


P.S. gdyby ktos z kamratow podeslal mi nr tel do Ryszarda Korczyka na priv bede bardzo wdzieczny - u niego kupowalem sprzet I chetnie bym go u niego serwisowal I dokupil to co she zjaralo..

Szopler

Na początek do wymiany bateria BIOS, a na razie do wyjęcia i włożenia w celu resetu bo możliwe że się poprzestawiało coś z timingami pamięci i komp szaleje.

sknd

zarówno wyjęcie baterii jak i włożenie nowej nic nie zmieniło - nadal to samo- nie ma dźwięków, z pamięciami się po ok 10 sek wyłącza, bez pamięci zostaje włączony dalej.

P.S. co do braku dźwięków - teraz zobaczyłem, że nie mam w obudowie żadnego PC-speakera   %) właśnie guglam, czyta płyta ma onboard speaker... chyba ma :/

czyli wracamy do pytania - zasilacz czy płyta? co teraz? pewnie powinienem sprawdzić jak się płyta zachowa na na pewno sprawnym asilaczu?

EDU Enthusiast

raczej plyta glowna poszla - nawet jesli zasilac nie dostarcza powiedzmy wystarczajaco pradu plyta powinna dac ci kilka beepow; zobacz czy nie masz zadnych kondensatorw wypuchlych na mobo. Oczywiscie mozesz sprawdzic z innym zasilaczem ale watpliwe ze on poszedl.

typowynerd

Sprawdzić na innym zasilaczu nie zaszkodzi, ale zgodzę się z opinią wyżej, że nie wygląda mi to na awarię zasilacza niestety.. może po prostu podjedź tam gdzie kupowałeś .

sknd

nie widze nic spuchnietego na plycie. Posprawdxalem na ile potrafie prady z zasilacza, tam gdzie Salem race, tzn w wolnych kabelkach dyskow, Grafy I w 4 zylowcu doprowadzajacym zasilanie do procka,  nie sprawdzilem w ten najwiekszej wtyczce no nie wiem jak, trzaby odpalic zasilacz bez podpietej plyty, nie moj level. Napiecia chyba OK - okolice 12 lub 5 V, z jakim# malym ulamkiem, NP 12.20,  o ile dobrze gddzies wyczytalem to jest OK. innych parametrow  pradu nie sprawdzilem go nie umiem  %)

a podjechac tam gdzie kupowalem zamierzam tylko musze Sir skontaktowac z RK  :)

sknd

rozglądam się trochę po allegro za nową płytą, zauważyłem, że płyty microatx z socketem 1155 i ddr3, czyli takie co mnie interesują, mają duży rozstrzał cenowy, mimo ze sa generalnie "dobrych" firm - Asusy, Msi, chyba dużo zależy od tego, na jakim chipsecie jest płyta - B75 albo H61, te drugie są dużo tańsze. Takie pytanko - jeśli nie interesuje mnie jakiś overclocking, to czy ma to duże znaczenie, który z tych chipsetów będzie? Chciałbym mieć możliwość undervoltingu, czy na h61 to się da zrobić? w płycie którą miałem (asrock B75m-gps) była możliwość zmieniania napięć z poziomu biosu. inna sprawa - czy te H61 się "lubią" z linuxem?

kva.pl

Nie wiem czy Cie odpowiedz jeszcze interesuje, ale jesli tak to spokojnie mozesz brac H61 ;)

EDU Enthusiast

lepiej ivy b75, ale praktycznie to jest to samo.

(Lepiej wziac z77 albo z68)

sknd

Kompik jest teraz u RK,  zaufam jego wyborowi