Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Climate@Home Version 2

Zaczęty przez eclipse99, 17 Kwiecień 2017, 18:01

eclipse99

https://climateathome.info/climateathome

Troll81


tito


Ufol

Konto da się założyć, lecz próbek nie przysyłają. Czy zdołaliście cokolwiek tam przeliczyć?

TJM

Tak, ale niektóre zadania zacinają się i idą w nieskończoność.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

tito

Mi się udało pobrać 3 zadania - nigdy się poprawnie nie uruchomiły i po godzinie je ubiłem (w managerze zadań wisiały tylko VBoxy bez zmiany używanego RAMu - żaden inny proces się nie uruchomił).
Poczekam trochę, aż się projekt ustabilizuje.

ksysju

Widzę widoczną poprawę pod linuxem, kompy gdzie wu się wywalały zaczęły od wczoraj przeliczać.

Pojawił się inny problem na kliku maszynach, dokładnie taki sam komunikat. Czyli to raczej błąd aplikacji.

SIGSEGV: segmentation violation
Stack trace (6 frames):
../../projects/climateathome.info_climateathome/vboxwrapper_26203_x86_64-pc-linux-gnu[0x47cb30]
/lib/x86_64-linux-gnu/libpthread.so.0(+0x11630)[0x7f653f2f7630]
../../projects/climateathome.info_climateathome/vboxwrapper_26203_x86_64-pc-linux-gnu[0x467e1b]
../../projects/climateathome.info_climateathome/vboxwrapper_26203_x86_64-pc-linux-gnu[0x4079d7]
/lib/x86_64-linux-gnu/libc.so.6(__libc_start_main+0xf1)[0x7f653ef3f3f1]
../../projects/climateathome.info_climateathome/vboxwrapper_26203_x86_64-pc-linux-gnu[0x4054d2]

Projekt powinien się zacząć do  alfa/beta było by wszystko jasne.
ksysju

Argento

Projekt wymaga CPU z VT-x? Pytam, ponieważ wszystkie WU się wywalają z błędem "VirtualBox has reported an improperly configured virtual machine. It was configured to require hardware acceleration for virtual machines, but your processor does not support the required feature.".


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

tito


TJM

U mnie był pewien dziwny problem - po podłączeniu do projektu po jakimś czasie manager zaczął wywalać też zadania z innych projektów, z info że brakło miejsca na dysku. Okazało się, że w katalogach slot zostają od czasu do czasu VMy chyba po zadaniach które się nie przeliczyły i ogólnie sloty rozpuchły się do kilkudziesięciu GB. Co ciekawsze, nie wyczerpał się limit miejsca na dysku przydzielony dla BOINC, bo jest to praktycznie cały dysk do tego celu, ale z jakiegoś powodu manager wklejał nowe zadania do "zepsutych" slotów gdzie siedział obraz VMa, co z kolei włączało mechanizm uwalający zadanie danego projektu za przekroczenie limitów dyskowych. Działo się tak na wersji BM 7.6.22 i VirtualBoxie 5.1.18.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Argento

Cytat: TJM w 13 Maj 2017, 08:48
... Okazało się, że w katalogach slot zostają od czasu do czasu VMy chyba po zadaniach które się nie przeliczyły. Co ciekawsze, nie wyczerpał się limit miejsca na dysku przydzielony dla BOINC... Działo się tak na wersji BM 7.6.22 i VirtualBoxie 5.1.18.

I nadal dzieje w BM 7.6.33 i VB 5.1.22  :dunno:.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

sirzooro

Fakt, projekt jest strasznie dyskożerny :dunno: Na maszynach z dyskami SSD musiałem ograniczyć ilość kopii działających równocześnie bo mi zaczęło brakować miejsca :whistle:

Argento

#12
Cytat: sirzooro w 13 Maj 2017, 20:14
Fakt, projekt jest strasznie dyskożerny...

Jak dla mnie to nie jest problem (aż tak nie alokuje ;)). Natomiast, fakt nie szukałem dogłębnie, ale na stronie projektu nie ma rzucającej się w oczy informacji o procesorach, które wspierają, pisząc kolokwialnie, projekt. Jestem zdania, że posiadając nawet słaby sprzęt, który jest używany częściej niż tylko do "poczty", można go wykorzystać w każdym szczytnym celu. Z pewnością takowym jest Climate@Home, tym bardziej, że sygnowany przez NASA. A tym samym osoba jak ja chcąc podpiąć się pod projekt chce od razu wiedzieć czy jej stajnia temu podoła.

Wow, no to się rozpisałem...  :deadman:


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

tito

Projekt wykorzystuje Virtual Boxa - to wystarczająca informacja o potrzebie VT.

Argento

Cytat: tito w 14 Maj 2017, 20:49
Projekt wykorzystuje Virtual Boxa - to wystarczająca informacja o potrzebie VT.

Wyczytałem, że Virtual Box umożliwia wykorzystanie wirtualizacji sprzętowej Intel VT-x i AMD-V, ale jej nie wymaga. Poza tym zakładam, że podczas samej instalacji VB generowany byłby komunikat o braku wsparcia przez CPU powyższych technologii. Jeszcze kolejna sprawa, a mianowicie jak napisałem w tym wątku http://www.boincatpoland.org/smf/ostatnio-znalezione/nanohubhome/msg267805/?topicseen#msg267805, WU nie zakończyła się sukcesem, ale również wymaga VB i nie generowała informacji o braku wirtualizacji sprzętowej...


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

tito

Tak bardzo się nie zagłębiałem w VB - do tej pory wszystkie projekty w których uczestniczyłem wymagające VB potrzebowały VT. Często było to na odpowiednich forach pisana jako pierwszy krok do rozwiązania problemów z błędnym przeliczaniem próbek.

Ufol

Ściągnąłem jedną próbkę, którą właśnie wreszcie ubiłem. Mielenie rozpoczynało się od zera po każdym odpaleniu, lub resecie kompa. Do tego projekt nie dawał się usunąć tak, jak inne z menedżera. Poskutkowało za drugim razem. Wyświetlił mi komunikat o błędzie w przeliczaniu zadania. Wiem jedno, dalej bawił się w to nie będę. Szkoda czasu, nerwów i mocy obliczeniowej maszyny.

krzyszp

Na liście developerskiej autorzy projektu szukają info, jak rozsyłać próbki tylko do maszyn ze wsparciem VT...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

migawron

Jakieś nowe info odnośnie projektu? Nie mogę się załapać na żadne WU