Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Monero na fundacyjnym serwerze

Zaczęty przez krzyszp, 25 Kwiecień 2017, 16:43

EDU Enthusiast

#80
na stock fury-x ma 835-840 h/s

05/02/17-19:51:40 - New job received from 178.32.206.30:7777
Speed: 840 h/s, Total Shares: 3, Rejected: 0, Mining time: 00:01
05/02/17-19:51:50 - New job received from 178.32.206.30:7777
Speed: 837 h/s, Total Shares: 3, Rejected: 0, Mining time: 00:01
05/02/17-19:51:54 - New job received from 178.32.206.30:7777
Speed: 834 h/s, Total Shares: 3, Rejected: 0, Mining time: 00:01

(domyslne ustawinia, bez zabaw z configuracja)

a miner na cpu ma virka - albo przynajmniej tak wyglada jakby mial.

krzyszp

Ładne te wyniku Fury...
Natomiast co do virka w minerze na cpu, to mi to wygląda na false positive.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

EDU Enthusiast

#82
Cytat: krzyszp w 30 Kwiecień 2017, 21:10
Tak, jak wypuścimy apkę BOINC to trzeba będzie wyłącznie w preferencjach projektu podać adres swojego portfela.
Kurcze, nie widziałem jeszcze klienta dla APU Intela, ale szczerze pisząc, to nawet nie szukałem (bo nie mam :))

intel igpu nie posiada dobrej pipe na opencl, mozna tylko opencl mu wrzucic (ale i tak bardzo marnie) I temperatura...

sa kiepskie, gz jesli zdobyjesz chociaz ~100 h/s
http://www.tomshardware.com/reviews/amd-a10-7800-kaveri-apu-efficiency,3899-5.html




@post scriptum
20MHz na fury-x wiecej daje ok ~10 h/s

Szopler

Ściągnąłem https://downloads.getmonero.org/gui/monero-gui-win-x64-v0.10.3.1.zip
Odpaliłem GUI, kliknąłem "Create new wallet" i chyba program zwisł bo czekam już 5 minut i nic się nie dzieje :)
I tak kolejny raz...

AXm77

#84
@EDU Enthusiast - niezły wynik, testowałem wczoraj moją i robiła tylko 800 H/s, ale to pod malware 10...

A tak przy okazji zapytam, ile czasu zajmuje "synchronizacja", bo jak narazie u mnie to wygląda na tydzien albo nawet dwa...

@ Szopler - po rozpakowaniu zip-a masz w folderze plik "start-low-graphic-mode.bat", użyj go.

krzyszp

U mnie synchronizacja trwała 2h10m przy łączu 250/20 (oczywiście synchronizacja nie zajmowała całego łącza), poza tym nie jest potrzebna pełna synchronizacja do założenia portfela, wystarczy żeby daemon wystartował.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

andy101fah

U mnie synchronizacja na łączu 8/2 MB  16 - GODZIN

AXm77

Dzięki. To u mnie zdecydowanie coś jest nie tak  :( , po 48 godzinach zrobiło może 30%... ( zrobiłem restart po ~7h, i nie zmieniło tempa..).

krzyszp

Cytat: AXm77 w 03 Maj 2017, 20:08
Dzięki. To u mnie zdecydowanie coś jest nie tak  :( , po 48 godzinach zrobiło może 30%... ( zrobiłem restart po ~7h, i nie zmieniło tempa..).
To zależy w sumie chyba od tego, ile peerów złapiesz.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

Próbowałem odpalić przez CLI i też po wybraniu języka apka zwisa... Czas spróbować inny portfel albo coś uaktualnić w systemie.

krzyszp

Albo założyć portfel webowy :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

EDU Enthusiast

Cytat: AXm77 w 03 Maj 2017, 15:33
@EDU Enthusiast - niezły wynik, testowałem wczoraj moją i robiła tylko 800 H/s, ale to pod malware 10...

A tak przy okazji zapytam, ile czasu zajmuje "synchronizacja", bo jak narazie u mnie to wygląda na tydzien albo nawet dwa...

@ Szopler - po rozpakowaniu zip-a masz w folderze plik "start-low-graphic-mode.bat", użyj go.

Nie patrzalem nawet, mozliwe ze wogole nie zsynchronizowalem.
Tylko u mnie lacze jest 100/15

AXm77

Jeżeli chodzi o synchronizację, to  łacze (500/50) nie będzie problemem, a raczej coś innego (pfSense?).
Dla porównania wyczyściłem Malware 10 i pod  Windows 7 FuryX zyskała 20 H/s (800~807 vs 820~830).
Zrobiłem test orginalnego Titan-a (może niezbyt "precyzyjny" - tylko wymieniłem karty bez zmian sterowników).
Wynik nieciekawy ~350 H/s.


toms83

Czy szansa na wykopanie jest na zasadzie "szczęścia" ( jak trafienie prime w PG )? Jeśli tak, to teoretycznie można nigdy nic nie wykopać?

krzyszp

Cytat: toms83 w 04 Maj 2017, 14:22
Czy szansa na wykopanie jest na zasadzie "szczęścia" ( jak trafienie prime w PG )? Jeśli tak, to teoretycznie można nigdy nic nie wykopać?
Nie do końca jestem pewien, ale szansa rośnie wraz z ilością wykonanych obliczeń.
Chociaż sam byłem nieźle zdziwiony, jak w dwa dni blok wykopaliśmy :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Ciekawostka - kurs XMR wzrósł do ponad 29USD (z 21) bez wzrostu znaczącego trudności w kopaniu - wygląda na to, że znacznie bardziej opłaca się teraz kopać... Bylebyśmy blok szybko wykopali :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

andy101fah

Moje 3 minery pracują 24 na dobę
I3 na linuxie ubuntu ok 80h/s
i7 claymore win 7 64 bit ok 180 -200h/s
rx 480 claymore win 7 64 bit 560 - 580 h/s

koledzy  :whip: :whip: :whip: poganiać maszynki
przez chwilę widziałem 12 minerów i ok 6kh/s a teraz tylko połowa.

krzyszp

Ostatniej nocy złapaliśmy ponad 7kH/s...
Faktycznie, zbliża się termin na wykopanie bloku, więc też popieram kopanie co ił :)
Moje wszystko co możliwe kopie ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler


krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

toms83

Zostawiam włączoną koparę, speed 1 kH/s.
Co oznaczają "share found"? Dobrze, czy nie dobrze jak się pojawiają?

krzyszp

Cytat: toms83 w 05 Maj 2017, 23:13
Zostawiam włączoną koparę, speed 1 kH/s.
Co oznaczają "share found"? Dobrze, czy nie dobrze jak się pojawiają?
Dobrze... To na podstawie "share found" jest rozliczany udział każdego w wykopanym bloku... Im więcej shares tym lepiej.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AXm77

Odpaliłem dzisiaj Ryzena 1700x (zero podkręcania) pod Mintem + Wolf's miner = 505 ~ 515 H/s !  ;D

kva.pl


krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

A ja tak.
Znacie Jego i moje zdanie na temat kryptowalut ZAMIAST BOINCa.Tyle mocy obliczeniowej na kopanie a nie dla jakiś projektów...
SHAME

Martin Fox

Cytat: tito w 06 Maj 2017, 07:27
A ja tak.
Znacie Jego i moje zdanie na temat kryptowalut ZAMIAST BOINCa.Tyle mocy obliczeniowej na kopanie a nie dla jakiś projektów...
SHAME
Niestety, ale tak to wygląda. Nie ma się co oszukiwać, dla BOINC nie ma przyszłości, szkoda prądu na naukę jak można kopać waluty (i jest to moje zdanie o ogóle, nie o inicjatywie b@p).
Inna sprawa że ja do dziś nie wierzę w krypto-waluty. Niech sobie ludzie je kopią, niech nimi płacą jeśli chcą, ale dla mnie to nadal jest nic niewarte. Po prostu - jestem tradycjonalistą, nie wierze w pieniądze cyfrowe i nadal wolę walutę w ręku niż na koncie czy tym bardziej nigdzie (bo inaczej się nie określi portfeli online czy offline - oto jest po prostu nigdzie), bo bank w razie czego gwarantuje wypłatę przynajmniej części środków a krypto po prostu znika jak pokazały przykłady wielu giełd.

andy101fah

Cytat: tito w 06 Maj 2017, 07:27
A ja tak.
Znacie Jego i moje zdanie na temat kryptowalut ZAMIAST BOINCa.Tyle mocy obliczeniowej na kopanie a nie dla jakiś projektów...
SHAME

To jest właśnie czysta kasa na projekty Boinc Poland. Jeżeli każdy z użytkowników forum byłby łaskaw przekazywać przynajmniej 10 zł miesięcznie na potrzeby Fundacji Boinc nie byłoby potrzeby sięgać do tego typu kopalni.
Trochę pokory koledzy.

tito

Nie za bardzo rozumiem co ma pokora do rzeczy. Przed kimś? - nie ma szans, bo w naszym teamie tego nie było i mam nadzieję, że nie będzie, aby jedna osoba była lepsza od drugiej. Przed inicjatywą? ta mi się nie podoba od początku co zresztą zaznaczyłem na początku wątku. Wypowiadam swoje zdanie i tyle, zaś wypowiadając je, JA osobiście mam nadzieję, że kilka osób rozważających kopanie pozostanie jednak przy liczeniu projektów.
@ MartinFox- to szkoda, że straciłeś zapał dla nauki. Aby Cię kiedyś nawróciło  :arrr: Bo widać, że wyniki są. Może nie spektakularne, ale są.

andy101fah

Nie chciałbym być źle zrozumiany.
Moim skromnym apelem chciałbym jedynie zwrócić uwagę na projekty które są wdrażane i wspierane przez Fundację Boinc.
Warto abyśmy również potrafili chociaż symbolicznie wesprzeć kolegów którzy poświęcają swój wolny czas ambitnym projektom.
A pokora uczy nas miejsca w szeregu. Wiedza i umiejętności tych którzy wdrażają projekty obliczeniowe oraz sprzętowe na platformie boinc powinna
być z naszej strony doceniana finansowo. Jeżeli nie bezpośrednio przez comiesięczne wsparcie to przynajmniej pośrednio poprzez udostępnienie części swojej mocy obliczeniowej dla kopalni.
Po prostu przykro patrzeć jak co jakiś czas pojawia się wątek "Potrzebna kasa" i prośba o kilkadziesiąt złotych.

Statystyki forum
259 299 wiadomości w 9 506 wątkach, wysłana przez 7 181 użytkowników
Najwięcej online: 187 (13 Maj 2016, 07:34)

Wielu nas a czasami prosimy o kilkadziesiąt złotych.

tito

:)
No to ja widzę to inaczej. Kasa była, jest i będzie drażliwym tematem. Dlatego, od czasu do czasu wspieram finansowo Fundację oraz strony ze statystykami, lecz Flopy pozostawiam tylko dla projektów.
* to moje zdanie.

KrzyszP - nie dałbyś rady zrobić apki dla ASICa? Skoro BU niedługo odejdzie w niebyt pozostanie sporo gości z mocnymi, bezrobotnymi ASICami.

krzyszp

Cytat: tito w 06 Maj 2017, 14:48
KrzyszP - nie dałbyś rady zrobić apki dla ASICa? Skoro BU niedługo odejdzie w niebyt pozostanie sporo gości z mocnymi, bezrobotnymi ASICami.
Dałbym, ale musiałbym jakiegoś mieć...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

andy101fah

Cytat: krzyszp w 06 Maj 2017, 16:34
Cytat: tito w 06 Maj 2017, 14:48
KrzyszP - nie dałbyś rady zrobić apki dla ASICa? Skoro BU niedługo odejdzie w niebyt pozostanie sporo gości z mocnymi, bezrobotnymi ASICami.
Dałbym, ale musiałbym jakiegoś mieć...

Jeżeli wystarczającym będzie http://bifury.com/

daj znać na PW to podeślę

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

No i tak się powinno załatwiać sprawy  :arrr:  - szybko  :)

AXm77

Mam "parę" Block Erupter USB, jak się przyda, to daj znać

krzyszp

Dzięki, ten jeden miner powinien wystarczyć do testów :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Cytat: tito w 06 Maj 2017, 14:48
:)
No to ja widzę to inaczej. Kasa była, jest i będzie drażliwym tematem. Dlatego, od czasu do czasu wspieram finansowo Fundację oraz strony ze statystykami, lecz Flopy pozostawiam tylko dla projektów.
* to moje zdanie.

KrzyszP - nie dałbyś rady zrobić apki dla ASICa? Skoro BU niedługo odejdzie w niebyt pozostanie sporo gości z mocnymi, bezrobotnymi ASICami.

Popieram w calej rozciaglosci, zwlaszcza kwestie ASIC :)

krzyszp

Tylko teraz pytanie, czy w kwestii BTC zrobić tak jak z Monero, że każdy liczy dla siebie, czy też na styl BU kampanie dla projektów? A może mix i opcje do wyboru?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

andy101fah

Moim zdaniem. Opcje do wyboru. Można dzięki temu przyciągnąć więcej osób z koparkami ASIC.
Jeżeli byłbyś w stanie zrobić interface typu http://cryptomine.pl/ z czytelną informacją o 1% wsparciu Polish BOINC Fundation połączony z Bitcoinutopia
:respect: :respect: :respect: