Problem z menadżerem, nie wiem o co biega :/

Zaczęty przez Yoshi, 29 Kwiecień 2007, 02:18

Yoshi

---------- 10:39 28.04.2007 ----------

Po resecie kompa uruchamia się menadżer z komunikatem, że nie może podłączyć się do boinca. W oknie projektów jest pusto, zresztą wszędzie jest pusto :( Kiedy daję w opcjach, żeby się podłączył do localhosta, to wywala ten sam komunikat. Ponadto nie mogę korzystać z przeglądarek www. Ping, ftp, pop3, smtp działa. Http wywala komunikat o błędnym adresie www bądź błędnym protokole. Myślę, że jedno z drugim jest jakoś powiązane. System XP 64. Nic nie instalowałem, nic nie dodawałem. Złapałem jakiegoś wirusa?
Teraz odpaliłem Live Auroxa i dlatego mogę napisać tego posta. Może macie jakieś pomysły?

---------- 01:18 29.04.2007 ----------

Można jakiegoś moderatora poprosić o zlikwidowanie tematu? Już sobie poradziłem :/
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

Bober

Lepiej napisz jakie było rozwiązanie, może to pomoże komuś z podobnym problemem w przyszłości :!:

Yoshi

---------- 02:16 29.04.2007 ----------

Rozwiązanie jak w windowsie... format c: Zainstalowałem system od nowa, bo i tak się do tego przymierzałem już od jakiegoś czasu. Miałem to zrobić w lugi weekend, ale trafiło na dzisiaj :)
BTW Ktoś jest może użytkownikiem płyty głownej ASUS A8N-E? Miałbym kilka pytań...

---------- 11:15 ----------

Problemów ciąg dalszy... Na Win XP 64 wersja menadżera 5.9.4 chodziła bez problemów. Na XP po zainstalowaniu i uruchomieniu chodzi, ale po jakimś czasie wywala komunikat, że aplikacja wykonała nieprawidłową operację i zostanie zamknięta. Chodzi o aplikacje boinc.exe. Menadżer dalej jest uruchomiony, ale w środku pusto... W menadżerze zadań, aplikacje dalej liczą. Na razie wróciłem do wersji 5.8.16 i odpukać spokój.
Zastanawiałem się czy nie zainstalować menadżera jako usługę serwisową systemu. Bawił się może ktoś z Was taką instalacją? Jakie wrażenia, podpowiedzi, wskazówki? (wywala mi błąd, że użytkownik nie ma prawa do uruchomienia usługi, a przecież robię to na koncie z uprawnieniami administratora)
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

bartsob5

Cytat: "Yoshi"(wywala mi błąd, że użytkownik nie ma prawa do uruchomienia usługi, a przecież robię to na koncie z uprawnieniami administratora)

mam ten sam blad, dlatego ja sobie samemu dodaje usluge BOINC, na zwyklej instalacji typu 'shared'.

w tym celu wciskam START->uruchom
i wpisuje sc create boinc binPath= "c:\program files\boinc\boinc.exe -daemon"
start= auto DisplayName= Boinc type= own obj= LocalSystem

Yoshi

Dzięki za podpowiedź. Rozumiem, że wtedy wywalasz menadżera z Autostartu?
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

bartsob5

Cytat: "Yoshi"Dzięki za podpowiedź. Rozumiem, że wtedy wywalasz menadżera z Autostartu?

jesli nie chcesz zeby sie uruchamial...  :D

MarekZ

Cytat: "Yoshi"---------- 02:16 29.04.2007 ----------

Rozwiązanie jak w windowsie... format c: Zainstalowałem system od nowa, bo i tak się do tego przymierzałem już od jakiegoś czasu. Miałem to zrobić w lugi weekend, ale trafiło na dzisiaj :)
BTW Ktoś jest może użytkownikiem płyty głownej ASUS A8N-E? Miałbym kilka pytań...

Ja akurat mam takiego Asusa.

marekz

RAD-Poland

Cytat: "Yoshi"---------- 02:16 29.04.2007 ----------
....
BTW Ktoś jest może użytkownikiem płyty głownej ASUS A8N-E? Miałbym kilka pytań...
i ja jestem posiadaczem takiej płyty

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Yoshi

Dzięki RAD-Poland już porozmawiałem sobie o niej z MarekZ.
CytatPo resecie kompa uruchamia się menadżer z komunikatem, że nie może podłączyć się do boinca. W oknie projektów jest pusto, zresztą wszędzie jest pusto :( Kiedy daję w opcjach, żeby się podłączył do localhosta, to wywala ten sam komunikat
Ten problem udało mi się rozwiązać na innym kompie (objawy podobne) Odpaliłem go z ręki (stary dobry dos ;) ) i wywalił komunikat, że brakuje mu biblioteki msvcr71.dll. Teraz chodzi bez problemu. I liczy dla zespołu RCN :)
Przy okazji dwie sprawy:
1. Bawił się ktoś ustawieniami preferencji w menadżerze 5.9.4?
2. Jak ustawić usługę serwisową pod Win 2000 (sc nie działa)?
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

MarekZ

Cytat: "Yoshi"Przy okazji dwie sprawy:
1. Bawił się ktoś ustawieniami preferencji w menadżerze 5.9.4?
2. Jak ustawić usługę serwisową pod Win 2000 (sc nie działa)?

Sprawdź czy w 5.9.5 nadal nie działa. Jakby nie działało z poziomu instalatora BOINC, powinno być możliwe przy użyciu dowolnego programu do dostawiania serwisów.

Ewentualnie, jeśli używasz pod w2k konta z "pustym" hasłem, zmień na chwilę to hasło na jakieś niepuste i zobacz czy spowodowało to jakąś różnicę, tzn. czy w takim przypadku serwis się pozwala "dostawić".

marekz