Zapętlanie WU...

Zaczęty przez Argento, 17 Czerwiec 2017, 09:27

Argento

Zauważyłem taką sytuację. WU Genfer 16 3.17 (openclatiGFN16) przeliczana bez błędu, ale po 100% wraca do początku. Właśnie przerwałem trzeci przebieg obróbki tej WU. Czy to jest jakiś wewnętrzny błąd obliczeń/algorytmu czy może sterowniki GPU (wykazuje najnowsze...)?


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

stiven

Nieco więcej informacji potrzeba aby coś więcej powiedzieć.

1. Czy sytuacja dotyczy tego hosta: http://www.primegrid.com/show_host_detail.php?hostid=900672
2. Czy wcześniej liczył i nagle zaczął robić problemy?
3. Wygląda na to, że liczy to na Intelu czyli karcie zintegrowanej w procesorze. Taki był zamiar?

PDH

Test stabilności oblany :) Sorry, ale uruchomiając PrimeGrida na leciwym laptopie prosisz się o kłopoty:)

Argento

Cytat: stiven w 17 Czerwiec 2017, 15:52
Nieco więcej informacji potrzeba aby coś więcej powiedzieć.

1. Czy sytuacja dotyczy tego hosta: http://www.primegrid.com/show_host_detail.php?hostid=900672
2. Czy wcześniej liczył i nagle zaczął robić problemy?
3. Wygląda na to, że liczy to na Intelu czyli karcie zintegrowanej w procesorze. Taki był zamiar?

1. Dokładnie.
2. Właściwie, to różnie było na tej maszynie. Mam ją tylko do sprawdzenia stabilności tego sprzętu i zaprzągłem BOINC  :attack:. I np. 17-19 czerwca bez problemu obrobił a serwer zwalidował PPS (Sieve) v1.41 (openclatiPPSsieve)...
3. Wygląda na to, że nie liczy na Intelu a na AMD Radeon HD 6300M.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

stiven

Po tej GFN16 śladu już nie zostało ale jestem niemal pewien, że widziałem tam próbę liczenia na intelu.

Na szybko widzę dwie opcje:
1.  Jakiś konflikt sterowników OpenCL intelowych z AMD.
2. Próba liczenia na karcie, która nie odpowiedniej mocy. PG informuje, że podwójna precyzja jest potrzebna do geneferów 21 i 22 ale możliwe, że informacja jest nieprecyzyjna.

Kiedyś do liczenia instalowałem "ATI Stream SDK". Może tego Ci brakuje?
Na początek usunięcie projektu z Boinc Managera, po ponownym podłączeniu sprawdzenie jakie karty wykrywa i ewentualne pokierowanie PrimeGrid aby używał odpowiedniej.