Co się dzieje na rynku części komputerowych z cenami ???

Zaczęty przez Krzysiak, 22 Czerwiec 2017, 08:03

Krzysiak

Wszystko drożeje w zastraszającym tempie  :fright: mimo tego że kursy walut lecą w dół.

Swojego Fury X sprzedałem po 8 miesiącach drożej niż kupiłem
Patrzę na innych GPU ceny i po 500-600zł w górę w ciągu miesiąca  :fright:

Ładnie bańka związana z kryptowalutami została nadmuchana :)  Jak pęknie będzie masa sprzętu do kupiona w niskich cenach  :boing:
2-3 lata temu podobnie było z kartami R9 290 i 290X


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Szopler

Miałem kupować 580X, ale się rozmyśliłem :) i dobrze.

stiven

#2
Szaleństwo czyste. W marcu 2016 kupiłem gtx 645 z zamiarem wymiany po roku i podobne przemyślenia co w wątku:
http://www.boincatpoland.org/smf/sprzet/przemyslenia-dotyczace-zakupu-nowej-karty-graficznej/
Tyle, że teraz ani za 100$ ani za 200 nic rozsądnego nie kupię.
Mam wrażenie, że nawet GTX 1050 Ti zamiast tanieć to drożeje. Mimo, że dolar jest już w okolicach 3,8 zł.
Na allegro RX 460 w cenie poniżej 400 zł - 2 sztuki ale to w licytacji. W kup teraz zero.

Krzysiak

Chcesz się zdołować :) Proszę bardzo
https://www.komputronik.pl/product/325153/gigabyte-geforce-gtx-1070-g1-gaming-8gb-gddr5-vr-ready.html?utm_source=facebook&utm_medium=DPA&utm_campaign=newsfeedviewed-computers&utm_term=linkpost&utm_content=3d

za 3199 na początku miesiąca kupiłem 1080TI


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

necavi

Nawet w segmencie ekonomicznym czyli 1060 ceny wzrosły o co najmniej 50% |-?

tito

Bo to podobno właśnie segment ekonomiczny jest najbardziej opłacalny dla koparek, więc on najbardziej podrożał.. Moja decyzja o kupnie 1060 dla siebie i Basi we wcześniejszym terminie była udana.

Troll81

a ja chwilowo brak kasy na rozwój :( dokupiłem 8gb ramu ddr do lapsa bo komp wyzionął ducha.... czeka mnie reinstalll ale najpierw odzyskiwanie danych

Martin Fox

http://antyweb.pl/dlaczego-karty-graficzne-zdrozaly/

Szymon

http://stats.free-dc.org/stats.php?page=userbycpid&cpid=b99d405900ea644cb4b3d598af0ba854

Krzysiak

Dlatego teraz opłaca się wysprzedać GPU a za parę tygodni kupić
Bińka pęknie w końcu


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

tito

1060 3GB Gygabyte na Morelach 899zł->1499zł.
To są jakieś jaja.

kva.pl


Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Opinia, z którą się zgadzam:
Mainstream economists and news outlets rush to pronounce bitcoin's impending doom every time it experiences a price decline, so don't be surprised if you see some trigger-happy "Is This the End for Bitcoin?" headlines pop up in your newsfeed if the downward trend continues. Nevertheless, it is far more likely this market downturn is just a bump in the road for cryptocurrency prices.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

toms83

Święte słowa. Co rusz słyszę, że już się zaczęło, się skończyło i inne yło. A najlepsi są ci, co już od miesiąca piszą:" no tylko patrzeć jak bańka pier....nie" i zacierają rączki. I tak co dzień.  XD

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl


toms83


kva.pl

A tam wszystkich pod ścianę. Kryptowaluty to czysta spekulacja i produkowanie "niczego", jasne, ludzie na tym zarabiają, dokładnie tyle ile inni na tym tracą. Więc tu niby wychodźmy na zero. Ale jak policzyć wpływ na środowisko (prąd), stracony przez ludzi czas czy choćby znaczne dupniecie BOINCa i folding@home to wychodzi ze globalnie kryptowaluty to może nie rak na zdrowej tkance społeczeństwa, ale grypa to na pewno.

krzyszp

A czymże kryptowaluty różnią się od "normalnych" pieniędzy? Przecież te drugie od bardzo dawna nie są powiązane z żadnym dobrem materialnym i są "generowane" cyfrowo.
Ja w crypto cenię ich niezależność od instytucji państwowych i prywatnych generujących pieniądze do osiągnięcia swoich własnych korzyści.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

Marzy mi się waluta BOINCoin która płaci za wartościowe obliczenia, ale jakoś nie może się narodzić.

kva.pl

Bez przesady, normalne pieniądze są jednak powiązane z siłą gospodarek które za nimi stoją. Różnica z krypto jest diametralna i nie udawaj że jej nie widzisz ;)

krzyszp

Cytat: kva.pl w 27 Czerwiec 2017, 18:34
Bez przesady, normalne pieniądze są jednak powiązane z siłą gospodarek które za nimi stoją. Różnica z krypto jest diametralna i nie udawaj że jej nie widzisz ;)
Nie, nie są powiązane.
Przeczytaj troszkę o generowaniu pieniędzy - zasada jest prosta, Ty wpłacasz do banku 100zł, bank na tej podstawie udziela 1000zł kredytu, który nie ma innego poparcia niż Twoje 100zł.
Do tego następuje powszechny teraz na świecie tzw. "dodruk" pieniądza, który jest niczym innym niż dopisaniem kilku zer w systemie banku.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

toms83

Cytat: Szopler w 27 Czerwiec 2017, 18:32
Marzy mi się waluta BOINCoin która płaci za wartościowe obliczenia, ale jakoś nie może się narodzić.

I to byłaby genialna rzecz, zdecydowana wartość dodatnia. Ale jakże trudna do zrealizowania, to się chłopacy z forum przekonali na własnej skórze.

kva.pl

Cytat: krzyszp w 27 Czerwiec 2017, 19:03
Nie, nie są powiązane.
Przeczytaj troszkę o generowaniu pieniędzy - zasada jest prosta, Ty wpłacasz do banku 100zł, bank na tej podstawie udziela 1000zł kredytu, który nie ma innego poparcia niż Twoje 100zł.
Do tego następuje powszechny teraz na świecie tzw. "dodruk" pieniądza, który jest niczym innym niż dopisaniem kilku zer w systemie banku.

Nie zgadzam sie z Toba i uwazam ze to co napisales wyzej jakkolwiek jest prawda to uzyte jako odpowiedz na to co napisalem ja jest manipulacja.  Tym samym dalsza dyskusja miedzy nami w temacie kryptowalut tym samym nie ma sensu.

Cyfron

kva.pl ->
http://www.lepiejnizwbanku.pl/dlugu-jest-4-razy-wiecej-niz-gotowki-na-swiecie-ile-jest-pieniedzy-wirtualnych

krzyszp

Cytat: kva.pl w 27 Czerwiec 2017, 19:17
Nie zgadzam sie z Toba i uwazam ze to co napisales wyzej jakkolwiek jest prawda to uzyte jako odpowiedz na to co napisalem ja jest manipulacja.  Tym samym dalsza dyskusja miedzy nami w temacie kryptowalut tym samym nie ma sensu.
Powiem tak - zarzuciłeś crypto, że nie mają fizycznej wartości. Niestety, tak samo jest z tradycyjnymi walutami, ale ok - nie zgadzasz się, więc zostawimy temat. Dodam tylko, że crypto są narzędziem - każde narzędzie może być użyte w dobrych lub złych celach...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Ech... Nie, nie tak samo. Fizyczne waluty niezależnie od ich nadmiernego rozmnozenia są związane z gospodarką. I jak się w Polsce źle dzieje to złoty spada, a jak Grecy dają dupy to Niemcy lądują kasę żeby euro na mordę nie spadło. A jak Amerykanie zadłużyli się za bardzo to dolar spadł do 2zl. Własnie przez te mnożenie pieniądza.

A co stoi za krypto? Marnowanie prądu na obliczanie sum bez znaczenia i "jacyś ludzie" którzy są gotowi za te sumy płacić dolarami albo nie, to wszystko. Juz kopiąc lezacego - jaka to waluta doskonale pokazuje co się stało z kursem gdy zamknięto silk road.

A porównanie do narzędzia ma sens taki sam jak powiedzenie że atomowe lodzie podwodne uzbrojone w głowice miały sens bo dzięki nim zrobiono jakieś tam badania Arktyki.

Część ludzi na tym zarabia, good for you, ale dorabianie do tego ideologii jest śmieszne.

lakewik

#28
CytatMarzy mi się waluta BOINCoin która płaci za wartościowe obliczenia, ale jakoś nie może się narodzić.
Istnieje taka, a zwie się GridCoin, ja natomiast liczę od czasu do czasu Folding@home w FoldingCoin oczywiście na polski team :)
Jak może niektórzy zauważyli, przez dłuższą chwilę nie byłem aktywny w BOINCu ale powoli wracam, czekam tylko aż Rosetta ruszy  :arrr:

krzyszp

Cytat: kva.pl w 27 Czerwiec 2017, 22:24
A co stoi za krypto? Marnowanie prądu na obliczanie sum bez znaczenia i "jacyś ludzie" którzy są gotowi za te sumy płacić dolarami albo nie, to wszystko.
No właśnie powyższe jest prawdziwe w przypadku BTC, ale już nie ETH. Ethereum nazywane jest kryptowalutą, ale nią tak naprawdę nie jest - to platforma do rozproszonego zarządzania tzw kontraktami (giełda, aplikacje - w zasadzie co chcesz), zaś zaufanie do platformy w tym przypadku definiuje jej wartość (bo samo ETH jest inflacyjne - tzn codziennie jest produkowana zdefiniowana na początku liczba ETH).
Cytat: kva.pl w 27 Czerwiec 2017, 22:24
Juz kopiąc lezacego - jaka to waluta doskonale pokazuje co się stało z kursem gdy zamknięto silk road.
Niom, i widać jak od tego czasu ten "leżący" zdycha, osiągając $3k za sztukę :)
Skoki są większe, bo zdecydowanie mniejsza jest płynność, ale zakładam, że to do czasu...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

I znowu ja o jednym Ty o drugim ;)
"Leżącym" w moim poście nie był Bitcoin. A sam BTC może być wart i milion $, dowodzić to będzie tylko tego że wąskie grono orznelo jeszcze szersze grono na jeszcze więcej pieniędzy. Nie rusza mnie to, niech się owce dają golić póki ich nikt nie zmusza. Tylko dalej globalnie uważam to za szkodliwe zjawisko z powodów które podałem wyżej.

Niemniej zrobiła nam się z tego dyskusja bezcelowa, równie dobrze mógłbym z księdzem o szkodliwości religii dyskutować  :D

Szymon

Co wynika z tego że pieniądze tworzone są z niczego, a suma długu przekracza ilość pieniędzy w obiegu?
Ano to, że system finansowy, aby nie upaść musi rosnąć. Stale o pewien procent czyli w tempie wykładniczym.
A razem z nim cała nasza gospodarka.
Na skończonej planecie nieskończony wzrost jest niemożliwy.
Czy nasza gospodarka naprawdę da radę powiększyć się mniej więcej dwukrotnie w ciągu następnych 25lat,
4 krotnie w ciągu 50 lat i 8 krotnie w ciągu 75lat, itd.  ?
Do tej pory było to możliwe, ale to nie oznacza że dalej tak będzie.
Wszystko się kończy, zasoby nieodnawialne, i odnawialne (ryby w oceanach), problemy środowiskowe stają się coraz poważniejsze (np. Globalne ocieplenie).

Kryptowaluty chodź jeszcze niedoskonałe są lepsze od pieniędzy fiducjonarnych.
http://stats.free-dc.org/stats.php?page=userbycpid&cpid=b99d405900ea644cb4b3d598af0ba854

eclipse99

Cytat: kva.pl w 27 Czerwiec 2017, 19:17
Cytat: krzyszp w 27 Czerwiec 2017, 19:03
Nie, nie są powiązane.
Przeczytaj troszkę o generowaniu pieniędzy - zasada jest prosta, Ty wpłacasz do banku 100zł, bank na tej podstawie udziela 1000zł kredytu, który nie ma innego poparcia niż Twoje 100zł.
Do tego następuje powszechny teraz na świecie tzw. "dodruk" pieniądza, który jest niczym innym niż dopisaniem kilku zer w systemie banku.

Nie zgadzam sie z Toba i uwazam ze to co napisales wyzej jakkolwiek jest prawda to uzyte jako odpowiedz na to co napisalem ja jest manipulacja.  Tym samym dalsza dyskusja miedzy nami w temacie kryptowalut tym samym nie ma sensu.

Pieniądze jako dług

kasjo

Boję się kryptowalut, tak samo, jak bardzo się niepokoję płacąc kartą debetową. Być może przez to, że gdy byłem młodszy, nie było takich wynalazków ;)

apohawk

Jak zobaczyłem tytuł wątku, to się wystraszyłem, że ceny ryzenów też poszły w górę, a tu tylko GPU. Clickbait!  :whip: W związku z tak drastycznym wzrostem cen GPU jestem zadowolony z zakupu fury nitro za 1,5kPLN prawie rok temu %)
No good deed goes unpunished.

Szymon

Cytat: kasjo w 29 Czerwiec 2017, 16:52
Boję się kryptowalut, tak samo, jak bardzo się niepokoję płacąc kartą debetową. Być może przez to, że gdy byłem młodszy, nie było takich wynalazków ;)

Na forum.bitcoin.pl jakiś czas temu ktoś napisał, że
każdy początkowo podchodzi do kryptowalut sceptycznie,
ale zainteresowanie nimi rośnie proporcjonalnie
do czasu poświęconego na ich poznanie (tak mniej więcej, nie pamiętam dokładnie, to było jakoś ładniej ujęte) i miał rację.
Trzeba czasu by oswoić się z krypto
http://stats.free-dc.org/stats.php?page=userbycpid&cpid=b99d405900ea644cb4b3d598af0ba854

tito

LOL - na Morelach WSZYSTKIE karty 1080 (non Ti) po 3999

Krzysiak

:) ŁOŁ za 3200zł to ja na początku miesiąca GTX1080TI kupiłem  XD


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

#38
Bardzo ciekawe, polecam

Kopanie kryptowalut na kartach graficznych - analiza ekonomiczna
https://www.purepc.pl/felietony/kopanie_kryptowalut_na_kartach_graficznych_analiza_ekonomiczna

Aktualizacja po kilku dniach
https://www.purepc.pl/karty_graficzne/kopanie_kryptowalut_na_kartach_graficznych_aktulizacja



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Kret_polny

@Krzysiak_PL_GDA:
Ale kryptolink podałeś.  %)