Co się dzieje na rynku części komputerowych z cenami ???

Zaczęty przez Krzysiak, 22 Czerwiec 2017, 08:03

Krzysiak

Chyba jeszcze kawa przed pracą nie zaczęła działać  XD
Poprawione  :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

tito


Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

No to mamy powtórkę z rozrywki
W sierpniu kupowałem dla znajomego GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 za 1049zł

DZIŚ 2225zł   :fright:

RX580 kupionego 2 lata temu za 500zł z szedł na licytacji za 705zł bez gwarancji  :fright:

Chyba wystawie swoje pozostałe GPU na licytację, bo ceny są zawrotne :)




>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

SzaMoT🍀

Odpowiedź
Aktualny kurs Ethereum (ETH PLN):
z 15:35:01 30-01-2021
▼ 5102.2037 zł

Do tego należy dodać Covid

krzyszp

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 30 Styczeń 2021, 15:40
Do tego należy dodać Covid
Do tego brak pamięci GDDR które lądują w komórkach, 221% wzrost kosztów transportowych oraz zaburzone plany dostaw półproduktów i przestoje produkcyjne.
Akurat górnicy w tym przypadku na końcu, bo karty kupione przy poprzedniej fali często się nie zwróciły (kopanie np. w czerwcu było ekonomicznie nieuzasadnione i z tego co wiem, to w ogóle w pierwszej połowie 2020 nie opłacało się odpalać koparek GPU poza przypadkami darmowego prądu).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

EDU Enthusiast

A wiec mamy wojne ekonomiczna z chinami; statki chinskie nie sa wpuszczane do portow przez miesiace.

necavi

Cytat: EDU Enthusiast w 01 Luty 2021, 08:09
(...) statki chinskie nie sa wpuszczane do portow przez miesiace.
Jakieś źródło do tych informacji?

EDU Enthusiast

#48
Cytat: necavi w 02 Luty 2021, 17:28
Cytat: EDU Enthusiast w 01 Luty 2021, 08:09
(...) statki chinskie nie sa wpuszczane do portow przez miesiace.
Jakieś źródło do tych informacji?

Moj ojciec jezdzi truckami i mi o tym wspomnial ze chinskie statki nie sa wpuszczane (wspomnial mi to okolo maja 2020 poraz pierwszy ostatni jak byl w cali la, jakies 2 tyg temu powiedzial ze to samo sie dzieje jeszcze raz)

zdjecie z LA 2021 13 Jan




37 statkow, i wedlug "watchers" stoja tam juz od poczatku miesiaca (stycznia). Chinczyki teraz proboja do mexyku i kanady robic shipping by ominac amerykanskie porty.

https://www.marinetraffic.com/en/ais/home/centerx:-118.2/centery:33.7/zoom:11