Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

[SPRZEDAM] Stacjonarką z Ryzenem 1700

Zaczęty przez krzyszp, 04 Lipiec 2017, 18:33

krzyszp

Jako, że już po tygodniu odzyskałem swój sprzęt, wiem zamiennie kupiona stacjonarka jest na sprzedaż.
W skład zestawu wchodzi:

Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX Red CL16 (2x8GB)
Samsung 250GB M.2 2280 SSD 850 EVO
SilentiumPC Regnum RG1W Pure Black
WD 2TB IntelliPower 64MB PURPLE
Thermaltake 530W SMART SE Modular BOX
MSI B350M MORTAR ARCTIC (2xPCI-E DDR4 USB3.1/M.2)
AMD Ryzen 7 1700 3GHz

Dodatkowo w kompie wstawiona jest grafa ATI 7770.

Cena to koszt podzespołów - 3579PLN (tę grafę ATI dokładam gratis).
Poza grafą, wszystkie podzespoły kupione w sklepie w dniu 2017-06-23 15:37 i odebrane dnia następnego ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Zainteresuję się tematem w połowie sierpnia o ile jeszcze będzie na sprzedaż.

krzyszp

No właśnie cały czas biję się z myślami...
Generalnie, nie udało mi się przejść instalacji Win7 na nim (pomimo dołączenia sterowników USB do instalacji, podczas instalacji klawiatura i mysz nie działały od pewnego momentu, co uniemożliwiło mi wpisania nazwy użytkownika :)), a niestety muszę mieć ten system ze względu na VB6 którego używam w pracy. Gdyby nie to, sprzedawałbym kompa na E3-1230v2 :)

Tak więc, na razie Ryzen jest na sprzedaż.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Ten ryzen właśnie miałby zastąpić 1230V2  ;D

sirzooro

Cytat: krzyszp w 05 Lipiec 2017, 18:57
No właśnie cały czas biję się z myślami...
Generalnie, nie udało mi się przejść instalacji Win7 na nim (pomimo dołączenia sterowników USB do instalacji, podczas instalacji klawiatura i mysz nie działały od pewnego momentu, co uniemożliwiło mi wpisania nazwy użytkownika :)), a niestety muszę mieć ten system ze względu na VB6 którego używam w pracy. Gdyby nie to, sprzedawałbym kompa na E3-1230v2 :)

Tak więc, na razie Ryzen jest na sprzedaż.

Spróbuj z inną klawiaturą która nie wymaga specjalnych sterowników. U mnie Win7 też odmawiał współpracy jak swoją klawiaturę PS2 podłączyłem przez konwerter PS2-USB i switch USB w przełączniku KVM. Jak była podłączona bezpośrednio to działała. Mysz USB zresztą też nie chciała działać jak była podłączona przez KVM. Przy próbie instalacji Win10 bodajże mysz już działała ale klawiatura dalej nie. Zainstalowany Win10 na szczęście nie sprawia już takich problemów, więc jest szansa że Win7 też da sobie radę.

Zawsze możesz też postawić Linuxa i na nim wirtualną maszynę z Win7. U mnie CentOS 7 bez problemu poradził sobie z klawiaturą i myszką podłączoną przez KVM. Jedyne co to musiałem instalować w trybie VGA bo coś nie chciał gadać z moją Nvidią. Na szczęście tryb graficzny nie jest potrzeby do BOINC :)

krzyszp

Sprawdziłem ze 4 klawiatury i 3 myszki (niestety wszystko USB). Pod BIOS'em chodziły wszystkie, a w instalatorze nie.
Rozwiązanie z Linuxem i Win na wirtualce akurat w tym jednym kompem w grę nie wchodzi (potrzeba akceleracji w Win).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AXm77

Serio???

Sciągnij sobie od Asrock-a "win7USBPatcher.zip", najlepszy ze wszystkich jakie próbowałem.
Robi update z USB, ISO lub CD na USB.

krzyszp

Nie musiałem, MSI ma własne narzędzie do tego...
Dodanie sterowników działa na początku, a po restarcie (po pierwszym etapie instalacji) już ich nie ma.

Edit:
Panowie, jak komuś chce się walczyć ze sterownikami - to super.
Dla mnie 3  dni walki są mniej warte niż powrót do starszej maszyny...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AXm77

Rób jak uważasz, ale MSI, Asus i Gigabyte ma "gó....ne" patchery. Przerabiałem je wszystkie.

tito

Krzyszp - podliczyłem dostępne fundusze - niestety w najbliższej przyszłości nie będę zainteresowany.
Sorki.

krzyszp

Cytat: tito w 24 Lipiec 2017, 21:35
Krzyszp - podliczyłem dostępne fundusze - niestety w najbliższej przyszłości nie będę zainteresowany.
Sorki.
Spoko, na razie znalazłem dla niego zastosowanie :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

Za ile byś puścił MoBo+proc(z chłodzeniem)+ram?

krzyszp

Niestety, już się do niego przywiązałem, zostaje u mnie :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka