Curecoin - Folding w kryptowalutach?

Zaczęty przez Cyfron, 16 Lipiec 2017, 18:58

Cyfron

takie coś dziś znalazłem: https://curecoin.net/knowledge-base/folding-for-curecoin/how-do-i-start-folding-for-curecoin-quick/
Co to? Rzeczywiście za liczenie Foldinga płacą?

lakewik

Ja liczyłem FoldingCoin (FLDC) rok temu (coś podobne do CureCoin), nie sprzedałem, i powiem że nawet się to opłaciło  :) I co najważniejsze da się liczyć na Polski zespół, w przeciwieństwie do GridCoina

IThorne

Ciekawe, czyżby konkurencja do DD@H?

Dziś 1 Curecoin jest po 57 groszy. Ktoś wie ile trzeba się napracować by tyle dostać?

PS. Dlaczego trzeba dołączyć do drużyny  224497?



necavi

#3
CytatPS. Dlaczego trzeba dołączyć do drużyny  224497?
Bo to ten team
Całość wygląda mi na prywatną inicjatywę.

Cyfron

niby jest tłumaczone, że tylko będąc w tym zespole dostaje się krypto. Jest jakaś pula waluty na dzień i jest ona dzielona proporcjonalnie do wkładu użyszkownika (tego co przeliczył). Ja to odpaliłem testowo na dwóch kompach - zobaczymy czy cokolwiek dostanę i ile to będzie.

Cyfron

na procach nie opłaca się liczyć. i5 i i7 zrobiłyby w miesiąc ze 2 dolary (patrząc po obecnych wypłatach).

mimeq

Status: 220 potwierdzeń
Data: 2017-07-23 06:27
Kwota netto: +2.643064 CUR
ID transakcji: aff2e75d4efb38546719adff91a5b507ce96f9cf5e7078430bf2c02a8b2f9883


za cale na GPU:
WU 5 (certificate)


Cyfron

ile czasu liczyłeś?
2,5 CUR to niecałe 0,5$ teraz

mimeq

#8
na GTX 1060 1Wu to ~5h ale liczylem roznymi GPU (ATI 7870 i 750TI) i to nie w trybie ciaglym


Dla kogos kto liczy FOLDINGa a nie zalezy mu np na teamie jak znalazl - i tak liczy ;]


toms83

Wystarczyłoby, żeby wyszło się 1 do 1 za prąd i można mielić.

Cyfron

jakby wychodziło na zero to i tak bym sobie darował liczenie tego - wolałbym zostać przy BOINC :)

IThorne

Ale chyba ten FOLDING liczy coś pożytecznego?



Cyfron

wydaje mi się, że ten za $$ liczy to samo co ten na BOINC.
Jednak takie pieniądze  mnie nie przekonują do liczenia Folding - wolę sobie co innego policzyć (np. odrabiać straty do PNT :D )

tito

Mnie wszelkiego rodzaju coiny nie interesują - liczę BOINC  :P
@Cyfron - POWIĘKSZAĆ PRZEWAGĘ nad PNT (a teraz jest łatwo  :(   )

Cyfron

miałem na myśli odrabiać straty w konkretnych projektach a nie globalnie :)
Wiesz - tam pewnie większość kopie,  jak im się znudzi, albo coś odwidzi to mogą znowu trochę policzyć i odskoczyć :)

tito

Czyli całych dwu aktywnych projektach.
Koledzy z PNT do tablicy! Kopiecie, czy straciliście zapał?

Peciak

Wygląda na to, że raczej [smg id=10713]

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

toms83

Przecież Folding ( jeżeli to ten sam co ten od białek ) to sensowniejszy niż 90% boinca.  %)

tito

Ale BOINC to BOINC  ;D
Argument pierwsza klasa  :). Osobiście nie widzę siebie tam, gdzie nie ma rozbudowanych statystyk.

toms83

Nie no wiadomo, dla każdego coś. Mogliby podpiąć się pod staty boinca wtedy wszyscy zadowoleni.

necavi

#20
@Peciak
CytatWygląda na to, że raczej
RIP
Nie no, RIP mam ja i proszę mnie nie kopiować tylko liczyć, ścigać i tego tam  XD

@toms83
CytatMogliby podpiąć się pod staty boinca wtedy wszyscy zadowoleni.
To by było za proste i goście z Stanforda (pewnie konkurencja z Berkley) dumni i bladzi o żadnej współpracy nie chcą słyszeć, a ta wyszłaby wszystkim na dobre.


Co do głównego wątku tematu. Nie tylko chęć posiadania punktów w teamie Poland (w foldingu nie można przenieść się z kontem i punktami do innego teamu) ale chęć promowania Polski (kurcze na starość złapał mnie patriotyzm punktowy  :fright: ) jak również podział na pracę i hobby - w pracy zarabiam grosiki, które na hobby marnotrawię powoduje, że tej inicjatywie mówię zdecydowanie - NIE :whip: