[Możliwa współpraca] Spotkanie z posłem Nowoczesnej Pawłem Pudłowskim

Zaczęty przez IThorne, 02 Sierpień 2017, 15:02

IThorne

Mam pytanie do osób związanych z działalnością Fundacji BOINC@Poland.

Czy bylibyście zainteresowa XDni spotkaniem z posłem Nowoczesnej Pawłem Pudłowskim, zajmującym się nowymi technologiami, cyfryzacją i innowacyjnością?

Problemem jest to, że poseł ma biuro poselskie tylko w Zielonej Górze, ale jako poseł Ziemi Lubuskiej może być też w okręgu lub Warszawie.

Mimo, że obecnie Nowoczesna jest w opozycji to przekazanie choć podstawowej wiedzy na temat obliczeń rozproszonych może zaowocować wać w przyszłości.

http://pudlowski.org/



krzyszp

Niestety obawiam się, że nikt z Fundacji nie jest w pobliżu Z.G.
Niemniej, jest paru "naszych" liczydłowych w pobliżu, może któryś będzie chętny?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

IThorne

Poseł często przebywa w Warszawie i w regionie. Do tego Nowoczesna ma 27 posłów, z czego zarząd czy rzecznik bez przerwy gdzieś muszą się wypowiadać, komentować, spotykać się itp. Więc wychodzi jeden poseł na jedno województwo, a nawet mniej.

Dlatego warto ustalić gdzie i kiedy będzie, powiadomić lokalne struktury .N i dopiąć wszystko. Ja mogę się tym zająć. Potrzebuję tylko namiarów na chętnych na spotkanie oraz miejscowości gdzie mogą być.

Oczywiście byłoby dobrze, gdyby mogliby uraczyć posła ładną prezentacją, ulotkami i resztą tego typu rzeczy. I najważniejsze,  realnymi sukcesami.

Na razie jestem na etapie wstępnej rozmowy z biurem poselskim i czekam na odpowiedź posła.



IThorne

Minął tydzień i niestety odzew jest mizerny.

Jeżeli Fundacja ma przestać być grupą "zezowatych nerdów" (bo tak nas ludzie odbierają) to musi wyjść z cienia. Ludzie muszą poznać o co chodzi z obliczeniami rozproszonymi nie tylko w niszowych artykułach raz na rok.

Wejście w świat polityki, chociażby dotarcie do jednego posła, który odróżnia Androida od ios (wierzcie znam takich co nie znają różnicy) i który zrozumie potencjał wolnej mocy w komputerach administracji publicznej, jest inwestycją na przyszłość.

Jeśli nie otrzymam jasnej deklaracji kto, gdzie i kiedy chciałby się spotkać z posłem Nowoczesnej Pawłem Pudłowskim to sam to zrobię. Akurat do Zielonej Góry czy Warszawy mam daleko, ale mamy jeszcze telefony.



Cyfron

Po pierwsze - ogromny szacunek za Twoje wielkie zaangażowanie! Dzięki ludziom podobnym do Ciebie Fundacja powstała i BOINC istnieje. Niestety wielu z nas ma swoje zajęcia, które coraz bardziej ich pochłaniają, a nie ma nowych, chętnych ludzi do działania. Sam zobacz po forum, ilu ludzi się tutaj aktywnie włącza w działalność BOINC (chodzi o tworzenie i utrzymywanie projektów, a nie "tylko" liczenie).

Co do odpowiedzi, to ja jestem na urlopie z kiepskim dostępem do internetu, dlatego nie mogłem wypowiedzieć się wcześniej. Co więcej niestety nie mam czasu na działalność w BOINC i z tego powodu rezygnuje ze stanowiska w Fundacji, ale w razie potrzeby służę pomocą, jakby ktoś, gdzieś chciał o BOINC opowiedzieć/napisać. (mam chętny, największy blog popularnonaukowy w PL: www.crazynauka.pl - im nawet obiecywałem, że zrobimy cykl o BOINC, ale ja po prostu nie mam czasu...)

krzyszp

Co do materiałów, ze zdziwieniem zauważyłem, że ze stron PAP zniknęły artykuły o BOINC i naszych projektach - a szkoda...
Gdzieś w necie nadal powinien być artykuł Szoplera i mój o Radioactive@Home z czasopisma "EkoAtom".
Do tego jak najbardziej polecam naszą Wiki (chociaż siłą rzeczy część artykułów jest już lekko przestarzała), a sam służę informacjami na temat Universe@Home i/lub mogę przekazać namiary na osoby "naukowe" w tym projekcie.

Oczywiście dowolnie można korzystać z tego, co sam napisałem na swojej stronie czy też na moim blogu dobreprogramy.pl

Co do ewentualnych spotkań - jestem dostępny w Opolu zawsze, w skrajnych przypadkach mogę dotrzeć do Wrocławia.

Ps. W dniach 28-29 sierpnia będę w Warszawie (przenosiny serwerów U@H).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

W Wawie z członków fundacji jest Mchl (przynajmniej tam posyłałem mu dokumenty fundacyjne)

IThorne

W temacie była mała cisza, ale pomysł nie został porzucony.

Poseł Pudłowski spotka się z chętnymi 8 listopada o godz 11.15 w Sejmie.

Jednak nie tak łatwo tam wejść. Do 2 listopada potrzebuję imion i nazwisk chętnych oraz ich numery dowodów osobistych. Inaczej "you non shell pass"  https://m.youtube.com/watch?v=V4UfAL9f74I



kva.pl

Zabojczy odzew panowie ;)

Postaram sie nas godnie reprezentowac.

necavi

CytatZabojczy odzew panowie
Nie każdy mieszka w stolycy :P

CytatPostaram sie nas godnie reprezentowac.
A niechaj ciężar odpowiedzialności i ważność miejsca nie onieśmielą cię zanadto XD

Adam Sawicki

Ja mieszkam w Warszawie ale na spotkanie z posłem Nowoczesnej nie mam ochoty  :sick:

krzyszp

Cytat: Adam Sawicki w 01 Listopad 2017, 20:40
Ja mieszkam w Warszawie ale na spotkanie z posłem Nowoczesnej nie mam ochoty  :sick:
To tak jak ja z posłem PiS, ale tu nie chodzi o towarzyską dysputę tylko o BOINC ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tobas

Cytat: Troll81 w 14 Sierpień 2017, 22:55
W Wawie z członków fundacji jest Mchl (przynajmniej tam posyłałem mu dokumenty fundacyjne)
I Aegis.

Osobiście uważam, że tematy BOINC'owe powinny być apolityczne, niezależnie czy jest to .Nowoczesne, czy też w PiS'du  :dunno:
Tym bardziej, że wszelkie działania polityków kojarzą mi się tylko i wyłącznie ze zbijaniem kapitału.

Adam Sawicki


kva.pl

Ja tylko przypominam grzecznie, ze wszyscy jestesmy tu w szczytnym celu rozwoju nauki, a nie skakania sobie do oczu bo "moja racja najmojsza"  :dunno:

Martin Fox

Cytat: krzyszp w 02 Listopad 2017, 00:40
Cytat: Adam Sawicki w 01 Listopad 2017, 20:40
Ja mieszkam w Warszawie ale na spotkanie z posłem Nowoczesnej nie mam ochoty  :sick:
To tak jak ja z posłem PiS
I dlatego w Polsce nigdy dobrze nie będzie - bo ważniejsze są fochy niż coś sensownego :P

IThorne

Osobiście (jak i w pracy)  nie przepadam za PiSem, co wcale mi nie przeszkadzało poprzeć ich pomysłu Rower Miejski dla Grudziądza.

Zresztą jak porządni ludzie stronią od polityki to kogo oczekujecie w Sejmie?

Temat BOINCa musi wyjść z naszych domów i stać się znany. Bo wciąż to tylko ciekawostka.

PS. Gdybym miał możliwość doprowadzenia do spotkania z obecną  minister cyfryzacji to też bym działał i nie patrzył z jakiej jest partii. Jednak to w tej chwili jest niemożliwe.