Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Aplikacja R@H dla Mac OS

Zaczęty przez Martin Fox, 06 Sierpień 2017, 15:05

Martin Fox

Krzyszp - możesz zaktualizować apke R@H żeby działała też na nowych Mac OS? :D

krzyszp

Nie, bo nie mam źródeł... i Macka :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Martin Fox

Cytat: krzyszp w 06 Sierpień 2017, 15:18
Nie, bo nie mam źródeł... i Macka :)
No to dupa bo nie mam do czego podpiać czuki :(

Argento

Wykonaj maszynę wirtualną.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

tplewa

Jak by byly zrodla pod Linux-a moge zrobic wersje dla Mac OS X...


Martin Fox

Cytat: tplewa w 09 Sierpień 2017, 17:23
Jak by byly zrodla pod Linux-a moge zrobic wersje dla Mac OS X...
Krzyszp?? Da się?? :D

krzyszp

Od września będę miał Mac'a zdalnie do dyspozycji, to postaram się skompilować apkę (bo mam jednak źródła, nie mam tylko makefila, który by trzeba było stworzyć).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tplewa

Tak pomijajac juz dostep do MACa, to mozna sobie 10.11 a moze i 10.12 (sierra) opalic pod Virtual Box-em. Do 10.11 na 100% widzialem w necie obrazy pod VB.
Pod kompilacje takie cos w zupelnosci wystarczy...

Z tym ze nie wiem pod jaka wersja pisany byl kod, od OS X 10.9 troche sie zmienia i poza makefile moze konieczne beda zmiany w kodzie. Nie wiem jak USB (jak uzywane jest libUSB) to powinno byc OK, ale w obsludze socketow troche sie zmienilo i tutaj mozliwe ze bedzie trzeba wprowadzac zmiany...




krzyszp

Nie używam obrazów "ściągniętych z netu", już miałem przygodę z kontrolą antypiracką ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tplewa

 Wchodze w ten watek i widze:



Natomiast dzisiaj odpalilem apke aby sprawdzic czy cos sie zmienilo... czy moze odpale sobie czujke...



...hmm co mozna napisac... sorry dla mnie jest to po prostu slabe co robicie...

krzyszp

No cóż... Pomijając inne problemy to Apple nie jest przyjazne developerom...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tplewa

Ja bym tutaj na Apple winy nie zwalal ;) Akurat wszystko co potrzeba jest udostepniane za free (kompilatory/ide/dokumentacje).
Ale pomijajac to mozna liczyc ze wersja na Mac-a sie pojawi w jakims rozsadnym czasie ? Czujka lezy i kurz tylko zbiera... niestety w domu mam tylko sprzety z Mac OS i NAS postawiony na FreeBSD (ani na jednym, ani na drugim nie ma jak odpalic).

krzyszp

Cytat: tplewa w 06 Lipiec 2018, 14:12
NAS postawiony na FreeBSD.
A jaki CPU tam masz? :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tplewa

Cytat: krzyszp w 06 Lipiec 2018, 14:57
Cytat: tplewa w 06 Lipiec 2018, 14:12
NAS postawiony na FreeBSD.
A jaki CPU tam masz? :)

Intel Atom (plyta mini-ITX)

krzyszp

Muszę któregoś dnia próbować kompilacji środowiska pod ten system na wirtualce.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tplewa

W sumie warto... sporo ludzi robi NAS-y na FreeBSD czy to stawiając system samemu czy używając gotowego FreeNAS-a (ze względu na dobrze zrobioną obsługę ZFS w FreeBSD), a taki sprzęt wiadomo ciągle włączony wręcz niemal idealne do takiego zastosowania... Generalnie im więcej systemów projekt obsługuje to wiadomo więcej ludzi może przyciągnąć...

krzyszp

No tak, tylko moja znajomość FreeBSD jest zerowa :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tplewa

Powiedzmy sobie tak jak dzialalo sie w Linux-e to latwo ogarnac. Ja praktycznie jak robilem NAS-a to tez zaczynalem niemal z zerowa wiedza, najpierw mial byc w sumie pod Linux-em ale w tamtym czasie ZFS pod linuxa byl tylko pod fuse wiec wydajnosc byla tragiczna... Z drugiej strony to i pod Linuxem jest podobnie bo co dystrybucja to co innego baa co wersja to potrafia przewrocic polowe systemu do gory nogami :) Ja w sumie na Mac OS-a sie przesiadlem po czesci z takich powodow bo potrzebuje systemu unixowego, a mialem dosc walki z Linuxem na desktopie (wiecej dlubalem w systemie niz zajmowalem sie wlasciwa praca)...