teleskop do oddania

Zaczęty przez Grzegorz R. Granowski, 15 Wrzesień 2017, 18:36

Krzysiak

Może problem z rozszerzeniem pliku
Pamiętam że miałem podobny objaw chyba z BMP lub PNG


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

JPG :( spróbują pod windą a potem pod jedynie słuszną przeglądarka MS.... może to coś pomoże....

Krzysiak

a spróbuj zmienić na jpg


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

eeeee. przecie to jest jpg.....
pod mint i ff - 413 Request Entity Too Large
pod windą i ff - 413 Request Entity Too Large
a może ktoś coś namieszał z nasza uploadowarkąplików i ustawił limit na jakąś smieszną wartość??

Krzysiak

Może to dziwne ale proponował bym zapisać rozszerzenie jako jpg  a nie jako JPG

albo wklej link z https://zapodaj.net/


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

ale rozszerzenie jest małymi.

https://zapodaj.net/b03ef6d407639.jpg.html
https://zapodaj.net/66a5ea5237a71.jpg.html
https://zapodaj.net/55486ef763304.jpg.html

Pickering

Wow, wygląda super :)))

Grzegorz R. Granowski

 :ahoy: :ahoy: :ahoy:

Nasza Pani Mecenas nie rozjaśniła za bardzo możliwości przekazania/użyczenia teleskopu i skierowała nas do doradcy inwestycyjnego ( chodzi m.in o wycenę teleskopu ),

także ostateczną wersję potencjalnych możliwości uzyskam w przyszłym tygodniu.  :arrr: :arrr: :arrr:

Pozdrawiam

Grzegorz

Troll81

OK,

w mojej ocenie unikałbym zbyt wielu podmiotów jako właścicieli teleskopu. Najlepiej jeden podmiot jako właściciel i potem umowy współpracy pomiędzy poszczególnymi podmiotami.


Grzegorz R. Granowski

#49
dzień dobry,  :ahoy:

niedługo dostanę zestawienie potencjalnych opcji, natomiast Pani Księgowa już mi przekazała, że ze względu na to, że teleskop jest na stanie firmy i US zwrócił mi już VAT za niego
wszelkie czynności związane z użyczaniem, darowaniem, dzierżawą obarczone są VATem właśnie.

najprostszym dla mnie wyjściem jest wycofanie teleskopu z działalności i zapłate VATu ( a to dużo pieniędzy, więc się waham )

w każdym razie pełną listę opcji przekażę Kamratowi Trollowi.  P-) P-) P-)

pozdrawiam

Grzegorz

edit - Trollu poszło na priv


Grzegorz R. Granowski

temat trochę ucichł...

mam chyba rozwiązanie, które zdaje się jest nienajgorszym pomysłem - odpłatne lub nieodpłatne użyczanie teleskopu, tylko na określone dni tygodnia i na określone godziny

w ciągu dnia się i tak nie przydaje, a i nie całą noc miałby hulać, i nie wiem też w które dni tygodnia,

dajcie znać, jeżeli oczywiście jest jeszcze zainteresowanie

pozdrawiam

GRG


Troll81

Jeśli będzie stał tam gdzie stoi to słabo z jego użytkowaniem. Otoczony drzewami i wysokimi budynkami do tego w rejonie silnego zaśmiecenia światłem. A wożenie go za każdym razem odpada. Ponadto Uniwerek nie skorzysta chyba wcale bo do celów naukowych muszą mieć i niebo czyste i teleskop do dyspozycji przez całą noc i we wszystkie dni.

Ze strony Wrocławskiego Towarzystwa sprawa wygląda tak że chętnie byśmy skorzystali ale w tym momencie primo to kosz takiego użyczenia. Utrzymujemy się ze składek członków i jest tego naprawdę niewiele.

Ponadto gdybyśmy chcieli zorganizować jakikolwiek event z dzieciakami to musiałbyś wpuścić tłum ludzi na teren firmy. Tak więc tez słabo trochę.

Masz możliwość przeniesienia telskopu w inne miejsce (oczywiście z pomocą WTMA :D )

Grzegorz R. Granowski

jeśli chodzi o użyczenie - teleskop bym zdemontował, zapakował w oryginalny karton i wypożyczył bym Uniwerkowi lub WTPA.

nie ma potrzeby ciągłego wożenia, teleskop po prostu byłby przechowywany w innym miejscu ( siedzibie UWr lub WTPA ) natomiast

rozliczanie jest łatwiejsze, nie wiem jaka została by wyceniona kwota za powiedzmy godzinę użytkowania, ale to raczej niewielkie pieniądze, a wszystko musi być rynkowo, także zwrócę się o ustalenie ile.

PS. Trollu co masz na myśli??
Masz możliwość przeniesienia telskopu w inne miejsce (oczywiście z pomocą WTMA  )

pozdrawiam GRG

kva.pl

Abstrahujac od samych szczegolow dyskusji - bardzo mnie smuci, ze zorganizowanie czegos fajnego, przy dobrej woli wszystkich stron, zawsze musi byc w Polsce takie trudne  :(

krzyszp

Cytat: kva.pl w 28 Wrzesień 2017, 23:23
Abstrahujac od samych szczegolow dyskusji - bardzo mnie smuci, ze zorganizowanie czegos fajnego, przy dobrej woli wszystkich stron, zawsze musi byc w Polsce takie trudne  :(
Bo generalnie, to jest dziwne:

1. Oddasz za darmo - podatek od darowizny, zwrot VAT...
2. Użyczysz za przysłowiową złotówkę = pewnie robisz przekręt, profilaktycznie damy Ci karę...
3. Użyczysz na warunkach komercyjnych = to w zasadzie po co? Sobie uczelnia niech na raty kupi, wyjdzie na to samo...

Tak się właśnie ucina dobrą wolę w tym kraju, a wystarczyłoby przekazanie US informacji, że "w związku z brakiem użytkownika, w ramach dobrej woli wspieramy instytucję XXX poprzez YYY" - przecież to naprawdę łatwo zweryfikować...

Ja na miejscu Grzegorza bym po prostu wpisał w papiery, że teleskop z dniem dd/mm/yyyy będzie w lokalizacji takiej i takiej, pod nadzorem instytucji XXX w związku z czym instytucja XXX zyskuje prawo de bezpłatnego użytkowania". Cały dokument opieczętował czym się da, spisał protokół przekazania i po problemie.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

Cytat: krzyszp w 28 Wrzesień 2017, 23:31
Cytat: kva.pl w 28 Wrzesień 2017, 23:23
Abstrahujac od samych szczegolow dyskusji - bardzo mnie smuci, ze zorganizowanie czegos fajnego, przy dobrej woli wszystkich stron, zawsze musi byc w Polsce takie trudne  :(
Ja na miejscu Grzegorza bym po prostu wpisał w papiery, że teleskop z dniem dd/mm/yyyy będzie w lokalizacji takiej i takiej, pod nadzorem instytucji XXX w związku z czym instytucja XXX zyskuje prawo de bezpłatnego użytkowania". Cały dokument opieczętował czym się da, spisał protokół przekazania i po problemie.

zapytam czy to jest rozwiązanie...

pozdrawiam

GRG

Grzegorz R. Granowski

witam Kolegów,

napisałem już do Trolla - będzie potrzebna pomoc w rozmontowaniu teleskopu, stelaż i kopuły...

jeżeli ktoś jest z WRO i mógłby pomóc chętnie skorzystam...

pozdrawiam

GRG

Troll81

Damy radę podjać temat. Aktualnie dyskutuję jak to przeprowadzić.

Grzegorz R. Granowski