Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Szczegółowe ustawianie Milki.

Zaczęty przez Ufol, 25 Wrzesień 2017, 13:49

Ufol

Chodzi mi o zaawansowane ustawienia znajdujące się pod standardowymi. Co reguluje każde z pięciu pól edycji? Poniżej wklejam zrzut tekstowy:
Frequency (in Hz) that should try to complete individual work chunks. Higher numbers may run slower but will provide a more responsive system. Lower may be faster but more laggy.
default 60 (corresponds to 60 fps)
60
Period (in milliseconds) to check for scene updates
30
Change how fast the view randomly moves around
5
Make particles bigger or smaller
250
Make particles bigger or smaller when using uglier particles
40
Ostatnio wreszcie Milka mi coś podesłała. Niestety mnóstwo próbek się wysypało. Tzn. zakończyło się błędnie po dosłownie dwóch sekundach mielenia. Czy powodem tego może być nieprawidłowa wartość któregoś parametru z ustawień szczegółowych? Skoro już temat zakładam, to jeszcze o jedno zapytam. Jak zmodyfikować domyślne wartości dla mojej karty, czyli Radeona R7 240, aby liczył optymalnie?


Adam Sawicki

Co do liczenia optymalnego milki to sprawdź jakie masz wykorzystanie GPU (program GPU-Z) przy przeliczaniu WU jeżeli wynosi mniej niż 99% to najlepszym rozwiązaniem jest plik ''app_config.xml'' skopiowany do ukrytego folderu

C:\ProgramData\BOINC\projects\milkyway.cs.rpi.edu_milkyway

<app_config>
<app>
<name>milkyway</name>
<gpu_versions>
<cpu_usage>1</cpu_usage>
<gpu_usage>0.25</gpu_usage>
</gpu_versions>
</app>
<project_max_concurrent>4</project_max_concurrent>
</app_config>

to pozwoli na przeliczanie 4WU naraz i maksymalne wykorzystanie GPU




Ufol

Poczytałem, poguglałem i nadal nic nie wiem. Lektura wątku z naszego forum potwierdziła moje przypuszczenia, które w skrócie można ująć tak. Zdarzają się wadliwe próbki i trzeba się z tym pogodzić. Znaczenia poszczególnych wartości parametrów z zaawansowanych ustawień wciąż nie rozumiem. Gdzie można znaleźć jakiś ich bardziej rozbudowany opis?

Peciak

Wprawdzie mogę się mylić ale te ustawienia już niczemu nie służą. Część z nich odpowiadała za ustawienia wygaszacza milki w boinc a część dotyczyła ustawień liczenia próbek w starych aplikacjach których już dzisiaj nie ma.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Adam Sawicki

Myślę to co Peciak, zresztą przy wydajności Radeona R7 240 zaledwie 29,2 GFLOPS w DP poszukałbym raczej projektu który DP nie wymaga.

WUPES

Cytat: Ufol w 25 Wrzesień 2017, 13:49
.... Niestety mnóstwo próbek się wysypało. Tzn. zakończyło się błędnie po dosłownie dwóch sekundach mielenia. .....

Zalogowałem się kilka dni temu na swoje konto do Milki i ze zdziwieniem stwierdziłem że nie mam poprawnie przeliczonej ani jednej próbki z kompa na którym musiałem postawić Windowsa 7 i zaktualizować sterownik do karty graficznej. I co najciekawsze - nie były to próbki - tak jak Ty napisałeś - które się wywaliły zaraz po starcie; to były próbki które doszły do końca obliczeń, ładnie pokazało się 100% wykonania i zostały poprawnie wysłane.
I najciekawsze: na innym kompie na którym stoi XP i który to komp okazjonalnie liczy na karcie graficznej NVIDIA 210 ( a sterowniki nie były ze dwa albo 3  lata aktualizowane )- liczy poprawnie !  Czas przeliczenia jednej próbki jest rewelacyjny   :(     -wynosi około pół godziny - ale problem błędu nie wystąpił. Także w przypadku niektórych nowych próbek które mają dwukrotnie większy czas przetwarzania. Zaintrygowany - ustawiłem pobieranie próbek na liczenie pod CPU. Komp pobrał próbki i ładnie je przeliczył, wynik bezbłędny !.    ( Celeron 2,2GHz czas obliczenia próbki ok 2,5 godz)
Więc wywalanie próbek jest zapewne winą nie zaktualizowanej aplikacji obliczającej a nie tylko samych próbek. I nic na to nie poradzimy jeżeli adminowi systemu nie zależy. Bo nie wierzę by nie wiedział jaka ilość próbek jest błędnie przetwarzana. Tylko mu się nie chce ( nie ma czasu?) zajrzeć do komunikatów
Dzisiaj pobrałem kilka próbek. Sytuacja bez zmian. Przeliczone w 100% , poprawnie zaraportowane. Po zalogowaniu na konto Milki widzę komunikat o błędzie przetwarzania, a po sprawdzeniu treści komunikatu:
Error loading Lua script 'astronomy_parameters.txt': [string "number_parameters: 4..."]:1: '<name>' expected near '4'
Switching to Parameter File 'astronomy_parameters.txt'

Może gdyby ktoś z szanownych liczydłowych  znający przyzwoicie j.angielski opisał problem na forum to admin by się obudził ?

Pozdrawiam Cie UFOL  :parrrty:
Browar w podziemiach działa. I jest kilka innych nowych.



chr80♂°🛰�

Witam.  :book: :ahoy:
Odkopuję, żeby nie zakładać nowego. :P

Podrzuciłby ktoś tu zawartość pliku app_config.xml do milki?
Chciałbym puszczać max WU na jednym GPU.
Maksymalnie bez większych zgrzytów udało mi się uruchomić 50 WU na rdzeń GPU.
Ale nie wiem jak z poprawnością walidacji?
Ile maksymalnie warto mieć zapuszczonych WU na 1xGPU?

Obecnie idzie mi 10 WU na jednym GPU z tego:
<app_config>
<app>
<name>milkyway</name>
<gpu_versions>
<gpu_usage>0.1</gpu_usage>
<cpu_usage>0.02</cpu_usage>
</gpu_versions>
</app>
</app_config>


Z góry dzięki i pozdrawiam.


tito

Metoda jest czasochłonna.
Zwalniasz wszystkie zasoby CPU (ale musi latać na maksymalnych taktach)
I zaczynasz testowanie:
1WU
2WU
3WU

:) po każdym wysłaniu wyników sprawdzasz ilość WU w jednostce czasu.
Gdy osiągniesz optimum, zaczynasz obciążać rdzenie CPU.

Powodzenia.

chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 13 Luty 2021, 07:59
Metoda jest czasochłonna.
Zwalniasz wszystkie zasoby CPU (ale musi latać na maksymalnych taktach)
I zaczynasz testowanie:
1WU
2WU
3WU

:) po każdym wysłaniu wyników sprawdzasz ilość WU w jednostce czasu.
Gdy osiągniesz optimum, zaczynasz obciążać rdzenie CPU.

Powodzenia.

Dziękuję i pozdrawiam.

chr80♂°🛰�

A więc tak:  ;D
MSI Afterburner:
Tesla K80 - Power limit 100%, +300MHz na rdzeniu, +600MHz temperatury 77-81°C
przy 22WU średnio 800 sekund na WU czyli co 36 sekund  XD spada jedno WU.

Tesla K80 - Power limit 72%, -105MHz na rdzeniu, +600MHz temperatury 74-78°C
przy 22WU średnio 1800 sekund na WU czyli co 82 sekund spada jedno WU.

AMD FirePro W8100 brak możliwości zmiany ustawień w MSI Afterburner:
Power limit na 90%, na szczęście mogę regulować krzywą obrotów wentylatora.
przy 21WU średnio 850 sekund na WU czyli co 40 sekund  XD spada jedno WU.

Teraz testuję ustawienia z 32WU. :attack: :whip:

SzaMoT🍀

Cytat: chris80uppers w 02 Sierpień 2021, 19:05
A więc tak:  ;D
MSI Afterburner:
Tesla K80 - Power limit 100%, +300MHz na rdzeniu, +600MHz temperatury 77-81°C
przy 22WU średnio 800 sekund na WU czyli co 36 sekund  XD spada jedno WU.

Tesla K80 - Power limit 72%, -105MHz na rdzeniu, +600MHz temperatury 74-78°C
przy 22WU średnio 1800 sekund na WU czyli co 82 sekund spada jedno WU.

AMD FirePro W8100 brak możliwości zmiany ustawień w MSI Afterburner:
Power limit na 90%, na szczęście mogę regulować krzywą obrotów wentylatora.
przy 21WU średnio 850 sekund na WU czyli co 40 sekund  XD spada jedno WU.

Teraz testuję ustawienia z 32WU. :attack: :whip:

Widać, że masz spora zabawę ;) Testuj dalej :attack:

chr80♂°🛰�

Wyniki eksperymentu.
AMD FirePro W8100 8GB 38WU, NVIDIA Tesla K80 78WU na dwa rdzenie. Wynik 629,351 pkt./dzień XD
Średnio przypada po 910 WU na rdzeń na dobę.
W sumie mam trzy karty NVIDIA Tesla K80 dwie leżą bezrobotne, bo jeden komputer nie chce z nią wystartować, a w innym mam za słaby zasilacz 600W. Plus jest taki, że na czas konserwacji karty nie muszę zatrzymywać maszyny liczącej.

Tymczasowo zawieszam eksperymenty z milką, bo szykuję maszyny na Once in a Blue Moon Challenge w PrimeGrid.
A dwa dni wcześniej jadę na wakacje do Scheveningen nad morze.

chr80♂°🛰�

Na 6 zadań na 2x Xeon E5 2696v2 w MilkyWay@home przypada 10% procesora czyli około 2,4 rdzenia - 4,8 wątku.

chr80♂°🛰�

Kamraci pomóżcie.  :fright:
Skąd wiadomo że karta używa aplikacji FP64 (double) performance - podwójnej precyzji? :book:

tito

Ale w Milce nie ma oddzielnej aplikacji dla pojedyńczej precyzji.
https://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/apps.php