Jaki niezbyt drogi dysk twardy do domowego użytku?

Zaczęty przez sknd, 26 Wrzesień 2017, 14:56

sknd

Jak w temacie  ;)

mam dość poszukiwania miejsca i robienia co chwilę porządków na dość już zapchanym dysku (WD Black 1 TB), postanowiłem dokupić drugi
dysk miałby służyć do przechowywania danych po prostu, raczej żadnego większego obciążania go nie przewiduję

myślę o dysku 1 lub 2 TB (no chyba że jest coś dobrego większego w cenie powiedzmy że do 350)

pewnie znów wybiore WD Black, ale... widzę że gama kolorów się zwiększyła (np. Purple, Gold), z czym to się je? A może Barracuda? wiem że swego czasu bardzo je chwalono, no ale to dawno było. A może jakaś inna marka?

P.S. jakie jest wasze zdanie o outletach - widzę na allegro z x-komu trochę, dyski używane jak piszą kilkadziesiąt godzin, a cena sporo nieższa niż "nówki nówki"?

z góry dzięki za wszelkie sugestie, comrades  ;)

Krzysiak

Co do kolorów
https://www.youtube.com/watch?v=fv3qSF0k64Y


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

sknd

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 26 Wrzesień 2017, 15:18
Co do kolorów
https://www.youtube.com/watch?v=fv3qSF0k64Y

no tylko tu np. o tym gold nic nie ma...
zresztą ja niekoniecznie się zafiksowałem na WD, po prostu chcę coś dobrego  :)

kva.pl

Toshiba P300. Aktualnie nie ma nic lepszego do domowego uzytku.

krzyszp

Cytat: kva.pl w 27 Wrzesień 2017, 00:26
Toshiba P300. Aktualnie nie ma nic lepszego do domowego uzytku.
Mam 4szt w NAS... upierdliwe, bo głośne...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

sknd

Cytat: krzyszp w 27 Wrzesień 2017, 00:43
Cytat: kva.pl w 27 Wrzesień 2017, 00:26
Toshiba P300. Aktualnie nie ma nic lepszego do domowego uzytku.
Mam 4szt w NAS... upierdliwe, bo głośne...

głośniejsze od WD Black?

kva.pl

Cztery sztuki w jednym NASie, do tego pewnie solidnie obciążonym to nie do końca domowy użytek  ;) Pewnie Ci tam ładnie rezonują. Mamy w kilkunastu firmowych kompach te Toshiby, wszystkie ciche. Modele 1TB w większości, chyba dwa 2TB.

krzyszp

Mam 4x4TB i niestety, ale są głośne a do tego faktycznie rezonuje obudowa dość mocno...

Niestety, nie wiem jak głośne są WD...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

sknd

poczytałem trochę porównań, i albo ludzie piszą, że ten sam poziom hałasu co WD Black (dla mnie znośny) albo duzo ciszej... no nic, zobaczymy, zdecydowałem się i zamówiłem ten P300 na morelach, jednak pojemność ma znaczenie - 3TB za cenę WD Blacka 1TB...

podłaczę go jutro lub w weekend i dam znać jak się sprawuje

dzięki panowie  :parrrty: