Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Inwestycja w kryptowaluty

Zaczęty przez IThorne, 27 Wrzesień 2017, 01:10

IThorne

Od pewnego czasu czytam sobie o kopaniu i górnictwie. I nic praktycznie nie rozumiem. Jestem kompletnym laikiem. Dlatego zwracam się do osób mających większe doświadczenie.

Posiadam powiedzmy 10 000 złotych do zainstalowania, a podwyżka rachunku za prąd mogę przeżyć. Moje pytanie brzmi: jak szybko inwestycja w kopalnię się zwraca? Czyli cały koszt inwestycji plus opłaty za energię elektryczną? Załóżmy, że kopię w grupie, a nie sam.



krzyszp

Szczerze? To nie...
Sam temat głębiej kopię, a im więcej wiem, tym mniej wiem...

Jako lokata kapitału dla mnie krypto jest ok, ale też po nabraniu wiedzy - laikom odradzam : )

Szczera opinia, pomimo tego, że bawię się na rynku krypto i nawet zarabiam (aczkolwiek mało).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

http://pclab.pl/art75381.html

Moj artykul o kopaniu sprzed trzech tygodni. I co wazne, od tamtej pory zysk juz by byl mniejszy niz wtedy. A z zainwestowaniem 10k to trudno powiedziec. Bitcoin za rok moze byc wart 10 razy tyle co teraz, moze byc wart 1/10. Tak naprawde nikt tego nie wie.

tito

Gridcoin usilnie pracuje nad możliwością zarobku w tej walucie dla osób nie będących w ich zespole. Gdyby ktoś nie wiedział - dostawanie gridcoinów za liczenie projektów BOINC z białej listy.
Podobno kilka tygodni temu przy wymianie na bitcoiny można było uzyskać zwrot ~ 60% poniesionych kosztów za prąd.

IThorne

Interesowała mnie inwestycja w sprzęt i kopanie, a nie hazard na kryptowalutowych giełdach.

Co do Gridcoin, można prosić o szczegóły ich pomysłu.?



kva.pl

Całe krypto to jeden wielki hazard.

tito

Więcej poza tym co napisałem nie wiem. Nie zainteresowało mnie to głębiej, bo na chwilę obecną aby dostawać coiny TRZEBA być w ich teamie. A jak wiadomo B@P rządzi.  ;)

Martin Fox

Cytat: IThorne w 27 Wrzesień 2017, 01:10
Od pewnego czasu czytam sobie o kopaniu i górnictwie. I nic praktycznie nie rozumiem. Jestem kompletnym laikiem. Dlatego zwracam się do osób mających większe doświadczenie.

Posiadam powiedzmy 10 000 złotych do zainstalowania, a podwyżka rachunku za prąd mogę przeżyć. Moje pytanie brzmi: jak szybko inwestycja w kopalnię się zwraca? Czyli cały koszt inwestycji plus opłaty za energię elektryczną? Załóżmy, że kopię w grupie, a nie sam.
Przy 10k na inwestycję - raczej nie. Aktualnie to albo ASICSy do krypto które da się nimi kopać, albo mobo+multiGPU do ETH czy podobnych. Ale też opłaca się to coraz mniej, chyba że masz darmowy prąd.

https://www.youtube.com/watch?v=j-vpTZ1SF7Y
:D

AiDec

Na chwile obecna kopanie jest juz tylko dla profesjonalow - jesli nie masz wiedzy to nie wkladaj pieniedzy bo nie zarobisz. Kupowanie koparek jest IMO bardzo zlym pomyslem.
Zainwestowanie 10k w jakies krypto (BTC/ETH/SJCX) moim zdaniem ma sens i jest doskonalym rozwiazaniem dla niefachowcow. Ja bym wlozyl powiedzmy po 1/3 w kazda z wczesniej wymienionych kwalut.
Oczywiscie nie jestem zadnym specem w tej kwestii lecz zwyklym amatorem, ale powyzsze opinie pisze dla tych ktorzy wiedza byc moze jeszcze mniej niz ja.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Martin Fox

Cytat: AiDec w 29 Wrzesień 2017, 17:16
Na chwile obecna kopanie jest juz tylko dla profesjonalow - jesli nie masz wiedzy to nie wkladaj pieniedzy bo nie zarobisz. Kupowanie koparek jest IMO bardzo zlym pomyslem.
Zainwestowanie 10k w jakies krypto (BTC/ETH/SJCX) moim zdaniem ma sens i jest doskonalym rozwiazaniem dla niefachowcow. Ja bym wlozyl powiedzmy po 1/3 w kazda z wczesniej wymienionych kwalut.
Oczywiscie nie jestem zadnym specem w tej kwestii lecz zwyklym amatorem, ale powyzsze opinie pisze dla tych ktorzy wiedza byc moze jeszcze mniej niz ja.
Jak jeszcze zainwestowanie w btc czy eth dla amatora jest proste, bo można w prosty sposób je kupić np. na bitbay tak sjcx to już wyższa szkoła jazdy :)

krzyszp

Kupić, to można bardzo łatwo... ale ryzykować? Sami musicie Panowie zdecydować :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Ja to bym sie jeszcze przy tak zwanej okazji obawial urzedu skarbowego. Przy groszowych sprawach to nie ma pewnie znaczenia, ale jakby tak kupic BTW za 10k i potem sprzedac za 15k to sie robi problem.

Krzysiak

Urządzenia do wytwarzania bitcoinów skonfiskowane na lotnisku
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kryptokoparki-bitcoinow-skonfiskowane-na-lotnisku-n118572.html

Powód konfiskaty kuriozalny "Towar został niedopuszczony do użytku, gdyż nie posiadał wymaganych prawem oznaczeń bezpieczeństwa"


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:


krzyszp

Panowie, od prawie miesiąca bawię się botem na Bitbay'u i muszę powiedzieć, że wyniki są zachęcające.
Zysk może nie tak duży jak przy graniu "ręcznym", ale w zasadzie zaletą jest fakt, że nie trzeba tego za bardzo pilnować i działa całą dobę (przy wkładzie ok 8k PLN mam na dzień dzisiejszy w portfelu 9.6k PLN).

Jeżeli któryś z Was byłby zainteresowany, to zapraszam do skorzystania z moich linków afiliacyjnych - Wy będziecie mieli zniżkę, ja podobnie (przy bocie wy 20% taniej, ja dodatkowe dni do abonamentu).

Link do Bitbay'a:
https://auth.bitbay.net/ref/50279

Link do bota:
https://intralogic.eu/BitBay.aspx
Przy rejestracji bota trzeba podać kod 7530ec39c


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

toms83


IThorne

Tutaj piszą, że zwraca się po około pół roku.

https://www.purepc.pl/felietony/kopanie_kryptowalut_na_kartach_graficznych_analiza_ekonomiczna

Czyżby kłamali?



krzyszp

Ten temat jest chyba dużo bardziej skomplikowany...
Założenia można robić w chwili zakupu karty, ale trzeba brać pod uwagę, że poziom trudności wydobycia wzrasta wraz z każdą podczepioną kartą, co może spowodować, że już po miesiącu karta będzie żreć więcej prądu, niż nakopie...

Z drugiej strony, cena większości krypto po prostu rośnie - nikt nie każe Ci sprzedawać zaraz po wydobyciu, a ostatnie przykłady pokazują, że ten co trzymał to z reguły nieźle na tym wyszedł :)

Ja w każdym razie wolę pospekulować, a karta niech liczy ewentualnie coś BOINC'owego jak muszę dogrzać mieszkanie :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

No to leci w dół ciekawe jak nisko  :boing:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Martin Fox

Zbliża się moment na zakupy :)

IThorne

SAXO Bank przewiduje, że może spaść nawet do 1000 dolarów. I patrząc na to co się dzieje to wcale nie byłbym tym zdziwiony.



krzyszp

Cytat: IThorne w 23 Grudzień 2017, 02:51
SAXO Bank przewiduje, że może spaść nawet do 1000 dolarów. I patrząc na to co się dzieje to wcale nie byłbym tym zdziwiony.
Jak widać, nie sprawdziło się ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

toms83


Krzysiak

https://www.youtube.com/watch?v=ay7LLyskGk0


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

necavi

Czyżby nadeszła korekta kursu BTC? Link

krzyszp

Raczej pokłosie plotek z Korei o możliwym banie dla giełd oraz pogróżki z Chin...

Niestety, martwi mnie ten spadek mocno jednakże mam nadzieje, że powtórzy się to samo co rok, dwa, trzy i cztery temu (bardzo podobne korekty w dokładnie tym samym czasie).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka