Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Problem z siecią

Zaczęty przez Krzysiak, 04 Październik 2017, 13:09

Krzysiak

Witam
Schemat tak jak na rysunku

[smg id=10731 type=preview align=center caption="siec"]

Pod router LTE mam podpięte dwa routery WI-FI

I za nic nie mogę wykryć drukarki w router numer 2

Jak podłącze drukarkę pod router LTE to nie wykrywa jej ani w router 1 i 2

Jakieś pomysły

IP router tak jak na rysunkach

Wszystko realizowane na kablach, internet działa bez problemu

Firewall wyłączone efekt ten sam


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Szopler

Dlaczego inne podsieci?

Krzysiak

Tak numery IP były ustawione fabrycznie

A jak powinny być ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

tito

Ja bym raczej przypisał wszystkim urządzeniom łączącym się po kablu stałe IP 192.168.0.x
Natomiast na ruterach WiFi przydzielił różne zakresy IP w przedziale np: 192.168.0.101-199 na drugim 192.168.0.201-299

kriu

#4
Czy na LTE jest uruchomiony serwer DHCP?
jakie adresy IP mają komputery i drukarka?
Czy te Wi-Fi są routerami (translacja adresów, serwery DHCP) czy tylko same AP (tryb bridge)?

Przypuszczam, że te Wi-Fi to routery (inne pule adresów IP) i aby dostać się do drukarki należy wchodzić na Wi-Fi1 od strony WAN.
W takiej sytuacji należy ustawić forwarding portu dla drukarki na Wi-Fi1 i podawać adres IP od strony WAN z odpowiednim numerem portu.
Proponuję jednak podpiąć drukarkę do LTE i będzie do niej dostęp w wnętrza LAN1 i LAN2. Należy jednak ręcznie wskazać adres IP drukarki bo będzie ona w sieci nadrzędnej o innej puli IP - 192.168.0.X.
Chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby jednak ustawienie wszystkiego w jednej sieci LAN (LTE jako jedyny router). Wi-Fi1 i Wi-Fi2 w trybie bridge - ale nie wiem czy mogą tak pracować.
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm

sirzooro

Jak masz standardową maskę podsieci 255.255.255.0 to nie będzie to działać. Spróbuj zmienić maskę na 255.255.252.0, powinno pomoc. Oczywiście musisz to zrobić na wszystkich urządzeniach.

krzyszp

Cytat: tito w 04 Październik 2017, 15:33
Natomiast na ruterach WiFi przydzielił różne zakresy IP w przedziale np: 192.168.0.101-199 na drugim 192.168.0.201-299
Ekhm, raczej 192.168.0.201-255


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito


Krzysiak

W poniedziałek spróbuje zaproponowanych rozwiązań i dam znać co i jak.


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

działać to tak jak narysowałeś bo masz osobne podsieci z inną adresacją.

Nie łątwiej zostawić jeden router wifi i pod niego wszystko wpiać? Albo oba routery ustawić tylko jako AP (wtedy nie robi ci się segmentacja sieci)