[2017-10-24 - 2017-10-31] Server Stress test for potential DC-Vault inclusion

Zaczęty przez Ufol, 22 Październik 2017, 14:29

Ufol

Zawody w projekcie Stop@Home, czyli tym:
http://stop.inferia.ru/
Start:
2017-10-24 00:00 UTC
Tzn. w najbliższy wtorek o drugiej w nocy czasu polskiego
Meta:
2017-10-31 00:00 UTC
Uwaga, przypominam podstawowe fakty, ponieważ wątków wyścigowych ostatnio u nas się nie widywało. Wszystkie regaty opisywane w dziale pt. wyścigi teamów, należą do kategorii drużynowych. A to oznacza, że można buforować próbki, bowiem liczy się czas ich odesłania, natomiast, w przeciwieństwie do projektowych, data pobrania nie ma znaczenia. Dlatego już teraz można gromadzić zapasy.
Chciałbym reanimować regatową część forum. Niniejszy temat traktuję zatem jako swoiste rozpoznanie bojem.
Uprzedzając pytanie nowych liczydłowych odpowiadam już teraz. Boinc@Poland startuje z automatu w każdym wyścigu drużynowym. Jesteśmy zapisani z góry do wszystkich, więc odpada problem zgłaszania zespołu.
Jeżeli inicjatywa odpali, czyt. paru załogantów wystartuje, to takich tematów pojawi się więcej. Zamierzam sygnalizować istnienie wyścigów, które, całkowicie subiektywnie, uznam za wartościowe. Najbliższy uważam za takowy, gdyż odbędzie się w świeżym projekcie. Spokojnie, lecz z przekonaniem, zachęcam do uczestnictwa.

Ufol

Dodaję, z kronikarskiego obowiązku, iż wyścig trwa już od czternastu godzin. Na chwilę obecną zajmujemy trzecią lokatę.
https://boincstats.com/en/stats/challenge/team/chat/961
Proszę zajrzeć tam, jeśli kto statystyk jest ciekaw.

tito

Jeśli pomysł Ci wypali to mogę wrzucać takie info na główną na zasadzie copy-paste.
Pasowałoby Ci?

pawg




Ufol

Cytat: tito w 24 Październik 2017, 17:19
Jeśli pomysł Ci wypali to mogę wrzucać takie info na główną na zasadzie copy-paste.
Pasowałoby Ci?
Oczywiście, że by mi pasowało. Przy okazji byśmy się przekonali, jakim zainteresowaniem wyścigi autentycznie się cieszą.

tito

To załatwione - ale nie obiecuję, że wzystkie znajdą się na głównej na czas - nieraz mam parę dni bez neta.

Ufol

Jeżeli to jakoś by ci się przydało, to notkę o konkretnym temacie wyścigowym mogę ci zawczasu posyłać na pw. Niniejszym wątkiem chciałem również zwrócić uwagę na istnienie projektu Stop@Home. Zdaje się, że jeszcze o nim na forum nie rozmawialiśmy.

mimeq



Ufol

Chwała wszystkim, którzy coś dorzucą. Ten wyścig na razie nie zyskał wielkiej popularności. Moglibyśmy nawet, oczywiście przy własnym zdyscyplinowaniu i mobilizacji, kusić się o zwycięstwo.

sknd


Ufol

Stop@Home oszczędnie karmi. Ustawiłem maksymalny bufor, czyli 9,95 doby a pomimo tego zaciąga na zapas około piętnastu próbek. Dlatego proszę, podepnijcie go i niech was nie zniechęca chwilowy brak zadań. Zawsze można puścić w tle liczydło awaryjne z zerowym priorytetem.

pawg




Ufol

Tak mnie teraz naszła refleksja. Czy przez naszą stronę internetową moglibyśmy posyłać mailowe powiadomienia? O wydarzeniach w projektach, nowych wyścigach, nowych pomysłach drużynowych, etc.

pawg

Poza osobami zainteresowanymi pozostali reagowaliby na to jak na spam



Ufol

Dlatego myślałem o jakiejś subskrypcji, do której trzeba się zapisać świadomie. Tzn. nie tylko podać swój adres e-mail, lecz także zaznaczyć poszczególne pola wyboru. Tym samym informując automat, o czym konkretnie powinien powiadamiać. To pieśń przyszłości, jeśli w ogóle takie rozwiązanie zdołamy w ekipie wdrożyć. Warto jednak taki pomysł rozważyć, na razie teoretycznie a później, gdyby się okazał trafnym, zrealizować go.

necavi

@Ufol dobra myśl. Myślałem o czymś większym, zintegrowanym z BM. Chodzi o to, że w BM nie tylko by informowano o wyścigach, ale można by OPCJONALNIE mieć włączony udział w wyścigu/wyścigach gdy te się rozpoczynają. Wtedy nikt kto chce, nie zapomniałby bądź spóźnił się z startem. Również PM można by w ten sposób "wystartować". Wiem, że to sporo pracy dla programistów, ale do ogarnięcia.

mimeq



Ufol

Zdołaliśmy je utrzymać. Wielkie dzięki dla wszystkich uczestników.
:respect:
Zdobycie srebrnego medalu uznaję za sukces. Powiodła się reanimacja aktywnego ścigania w B@P. Pozwala to z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Troll81

megapomysł z tą subskrypcją :D

albo można użyć RSS i zasubskrybowac naszą główną :D