5.9.8 na Beznetowcach

Zaczęty przez KrzychuP, 07 Maj 2007, 12:31

KrzychuP

Uwaga  :!:
Manager 5.9.8 chyba nie działa na beznetowcach!
Gdy próbuję uruchomić kopię Boinca wyskakuje okienko:
Nie można uruchomić aplikacji, ponieważ jej konfiguracja jest niewłaściwa. Problem ten może rozwiązać ponowne zainstalowanie aplikacji.
:?:  :?:
Chyba wrócę do 5.8.16, a już mi się to sortowanie spodobało :([/u]

MarekZ

Ciekawe. W każdym razie to jest komunikat OS'a a nie BOINC'a jako takiego. W którym momencie się to dokładnie pokazuje? Dochodzi instalacja do końca?

Simek

Jak sie przerywa instalka to:
http://boinc.berkeley.edu/troubleshoot.php :D

Yoshi

Miałem ten sam komunikat uruchamiając 5.9.4 na beznetowcu, ale bez instalacji. Kopiując tylko folder. Domyślam się, że przy instalacji coś jest jeszcze instalowane w katalogach windowsa i stąd ten problem.
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

KrzychuP

Cytat: "Yoshi"Miałem ten sam komunikat uruchamiając 5.9.4 na beznetowcu, ale bez instalacji. Kopiując tylko folder. Domyślam się, że przy instalacji coś jest jeszcze instalowane w katalogach windowsa i stąd ten problem.
Do identycznych wniosków doszedłem.

Cytat: "MarekZ"W którym momencie się to dokładnie pokazuje?
W momencie, kiedy chcę uruchomić managera.

Yoshi

Czyli pozostają chyba dwa wyjścia:
1. Zainstalować na beznetowcu menadżera i dopiero później podmieniać mu katalog.
2. Wrócić do wersji 5.8.16
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

KrzychuP

Wróciłem do wersji 5.9.3.
Nadinstalowałem ją na 5.9.8 i... działa sortowanie :D
I działa oczywiście bez instalacji  8)

MarekZ

Pora zatem przetestować 5.9.9  w tym temacie. :-)

KrzychuP

jak będzie chodzić kopia bez instalacji, to dajcie znać  :P

AdNet

Mam taki problem:
Wersja 5.8.16

Step By Step

na netowcu:
instalacja, uruchomienie Einstein'a,(wstrzymaj projekt), ściągnięcie próbki , zamknięcie aplikacji

przegranie na Pendrive batalogu BOINC

na beznetowcu
przegranie BOINC na dysk D, odpalenie aplikacji... liczy, liczy, liczy... doleciał do 100%, zatrzymanie aplikacji.

przegranie na PEN katalogu BOINC (ze 100% próbką) i wgranie jej (poprzez "zastąp wszystkie") do katalogu na netowcu, odpalenie aplikacji...



i tu jest problem. próbka policzona na 100% na beznetowcu po przegraniu do netowca pokazywana jest jako 0% !!

Co jest źle ?

Bober

Nie wiem czy to jest powód, ale zastąp wszystkie było niepotrzebne. Mogłeś odpalić po prostu tego Boinca i by się połączył (bezpośrednio z pena lub skądkolwiek).

AdNet

---------- 22:23 01.06.2007 ----------

spróbowałem tak i efekt jest taki, że mam tą samą próbkę na 0.00%
więc tak jakby zaczął ją liczyć... i co dalej :/

---------- 08:23 04.06.2007 ----------

Cytat: "AdNet"spróbowałem tak i efekt jest taki, że mam tą samą próbkę na 0.00%
więc tak jakby zaczął ją liczyć... i co dalej :/

Panowie, na prawdę nikt nie ma pomysłu jak to zaraportować ?
Deadline się zbliża a szkoda próbki liczącej się 72h !! !!! !!!!

KrzychuP

prześledźmy proces beznetowego liczenia
Cytatna netowcu:
instalacja, uruchomienie Einstein'a,(wstrzymaj projekt), ściągnięcie próbki , zamknięcie aplikacji
to OK
Cytatprzegranie na Pendrive katalogu BOINC
OK
Cytatna beznetowcu
przegranie BOINC na dysk D, odpalenie aplikacji... liczy, liczy, liczy... doleciał do 100%, zatrzymanie aplikacji
OK
Cytatprzegranie na PEN katalogu BOINC (ze 100% próbką)
OK
Cytatwgranie jej (poprzez "zastąp wszystkie") do katalogu na netowcu
i tu mamy chyba problem, wypróbowanym rozwiązaniem jest usunięcie pierwotnego katalogu Boinc'a na netowcu i skopiowanie katalogu (nigdy nie należy ze względów bezpieczeństwa - możliwość utraty próbki - przenosić katalogu) z przeliczoną próbką z pena na netowca. Następnie odpalamy boinc i powinien elegancko zaraportować próbkę (oczywiście trzeba pamiętać o uruchomieniu próbki i włączeniu aktywności sieciowej ! )

nadpisanie katalogu przez "zastąp" może powodować, że jakieś pliki pierwotnego katalogu pozostaną i mogą nam namieszać - stąd prawdopodobnie "cofnięcie" się próbki do 0%.
Do zaraportowania próbki i pobrania nowej wystarczy włączenie boinca prosto z pendriva podłączonego do netowca ! Wcześniej trzeba tylko na chwilę wyłączyć boinca pracującego na netowcu (jeśli taki jest zainstalowany).

Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne. Jeśli masz na pendrivie kopię katalogu z tą próbką, to moim zdaniem jest do uratowania. Jeśli już nie, to chyba klops :(

AdNet

Cytat: "KrzychuP"
Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne. Jeśli masz na pendrivie kopię katalogu z tą próbką, to moim zdaniem jest do uratowania. Jeśli już nie, to chyba klops :(

Hej Krzychu, dziękuję za zainteresowanie. Mam tą próbkę na PenDrv. Podłączyłem go w domu do kompa zgrałem na dysk D:\ potem zamknąłem mój BOINC (C:\ProgramFiles....) i odpaliłem ten z D:\ i co... próbka 0%

Zamknąłem wszystko z  C: i z D: odpaliłem z Pendrv i próbka 0%... dla pewności zaglądam na Beznetowca 100%, wiec zamykam Boinca na beznetowcu, zgrywam znów na Pendrv , i znów można wrócić do początku :/

Pojęcia nie mam dlaczego tak sie dzieje. Dla pewności jutro zgram znów katalog BOINC z beznetowca na innego Pendrive.

KrzychuP

Qrka, ciekawy przypadek, ale już mi się kończą pomysły, co z tym zrobić.  :(

PMG

Daleki strzał:

tego BOINC z C przenosisz do katalogu innego ( nie kopiujesz - cały katalog przy wyłączonym Boincu przenosisz) (np c:\xxx)

na to miejsce przegrywasz z pena boinca ( z pena do C:\Program files)

wtedy odpalasz BOinca z program files

jak juz sie odeśle to zgrywasz z program files na pena, a nastepnie z xxx odzyskujesz.

Proponuje bo moze chodzi o jakieś ścieżki (wiem ze nie powinno - ale według tego co powinno to juz dawno powinno pójść)

A tak ogólnie to widze ze szybciej podłączysz neta do tego beznetowca na chwilę niż to przeniesiesz :P

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

AdNet

---------- 09:59 05.06.2007 ----------

Cytat: "pmgpmg"Daleki strzał:
A tak ogólnie to widzę ze szybciej podłączysz neta do tego beznetowca na chwilę niż to przeniesiesz :P

No to słucham pomysłu. Komputer firmowy z logowaniem Novelowym, bez praw instalacji sprzętu i oprogramowania, ustawione proxy a do tego podłączony przez VPN do Intra!!Neta. Pomysłu nie mam, poza wykręceniem dysku, ale są plomby :)

any questions ? ideas ?  :twisted:

---------- 19:58 07.06.2007 ----------

Wiem, że z punktu widzenia większości z Was to BezSensu ale pomogło to jak pisał ktoś wyżej... czyli


Z beznetowca przeliczoną próbkę zgrywamy na PenDrv, podłączamy do pierwotnego netowca,
z tego netowca całą zawartość katalogu zgrywamy 'gdzies'
potem z PenDrv całą zawartość katalogu wgrywamy do C:\program files\'katalog'

Odpalamy  i    SUKCES !!! Dziękuję  :twisted: