400 Bad Request

Zaczęty przez tito, 01 Grudzień 2017, 10:07

tito

Czy tylko ja to mam otwierając nasze forum i główną?
Mam to na dwu komputerach - nieraz wystarczy wyłączyć przegladarkę i wczytać stronę ponownie, nieraz ctrl+F5 załatwią sprawę. Nieraz nie ma tego przez kilka godzin.

Cytat:
400 Bad Request

Request Header Or Cookie Too Large
nginx/1.10.2

Cookies czyściłem, zaś problem nie znknął. Występuje tylko na naszych stronach - nigdzie indziej.
Edit: problem występuje w Chrome - na Operze póki co nie doświadczyłem.
Edit2: pod Operą również.

krzyszp

Pod FF też występuje, aczkolwiek od wyczyszczenia ciasteczek nieczęsto.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

To gdzie leży problem? Po stronie hostingu?
Bo tak jak jest nie może zostać.

sirzooro

Też to mam na kompie w robocie, w domu działa jak należy. Problem jest po stronie hostingu, pewnie robili ostatnio hardening i trochę za bardzo przycięli parametry.

tito

Kto jest władny do korespondencji z hostingiem? Wystąp!

tito

Podbijam.
Kto? Problem często nie występuje, ale jest irytujący - szczególnie jak się newsa pisze i nie można go opublikować, bo "400 bad request".

krzyszp

Kolega Sebastian Bobrecki chyba ma pod opieką serwer.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

sknd

też tak dziś miałem cały dzień w robo  :bad:

PDH

Za radą krzyszp-a wyczyściłem cały cache przeglądarki i śmigam już tydzień bez błędu 400... :boing:

tito

Bo za rzadko odwiedzasz stronę.
Im częściej odwiedzam tym więcej tego problemu.

tito

Ktoś coś?
Bo pisanie newsów może NIERAZ zirytować.

necavi

Czasem tak jest, da się poczytać parę tematów i  nagle żadne inne nie działają, nie wczytuje je. Zmiana przeglądarki nie pomaga.

Rysiu

Ja wczoraj miałem tak cały dzień.
Teraz mam tak regularnie...

krzyszp

Ja miałem troszkę problemów tych kilka tygodni temu, ale po wyczyszczeniu ciasteczek jak dotąd "odpukać" problem zniknął.
Czy za to odpowiada obsługa ciasteczek przez SMF? Raczej nie sądzę, bo z główna też tak jest (a to Wordpress).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

apohawk

Po komunikacie z pierwszego posta wnioskuję, że to limit serwera www. Trzeba by się dobrać do serwera i logów. Jest to możliwe?
Jak ktoś ma takie problemy, to dobrze byłoby wklejać dokładny czas, kiedy to wystąpiło, żeby łatwiej można było znaleźć w logach, o ile można się do tego dobrać. Najlepiej na żywca się coś takiego debuguje  %)
No good deed goes unpunished.

Rysiu

408 (time out) się kłania...  :wth:

tito

Ponieważ problem pozostał, a wręcz stał się bardziej uciążliwy, zawieszam pisanie informacji na stronie głównej. Zwyczajnie nie da się zamieścić normalnie newsa. Dodam, że problem mam na 3 komputerach, zaś przynajmniej raz na każdym była czyszczona pamięć przeglądarki.
Sorki Panowie - to ponad moje siły.

krzyszp

A u mnie działa... Raz wyczyszczone ciasteczka zlikwidowały problem.
Osobą z dostępem do maszyny jest o ile się nie mylę jest B0ber...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Sebastian M. Bobrecki

Dawno tu nie zaglądałem więc trzeba było do mnie napisać PM-kę.

Co do tego:
Cytat400 Bad Request

Request Header Or Cookie Too Large
nginx/1.10.2

To jest to o tyle zastanawiające że b@p nie działa na nginx-ie. Niemniej w wolnej chwili zbadam temat.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

tito

Poproszę, bo to katorga.

tito

Czy coś się zmieniło? Bo od 2 dni ani razu nie miałem błędu 400.

tito

Ponawiam pytanie - do tej pory ani razu nie zostałem przystopowany błędem 400.
Coś ktoś zrobił?

krzyszp

Śmiem podejrzewać, że Sebastian naprawił.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Sebastian M. Bobrecki

Ja dopiero w zeszły weekend zacząłem robić jakieś aktualizacje itp. itd. Mnie jednak w dalszym ciągu najbardziej dziwi ten twój błąd z nginx-a, bo strona działa na apache-u. To by mogło sugerować że może jakiś dostawca coś kombinował z jakimś proxy czy coś, ale to trudno stwierdzić.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

tito

Pojawiało mi się to zarówno w kraju (2 różnych dostawców) jak i za granicą (jeden), więc nie wiem jak to mogłoby być powiązane z dostawcą. Dodatkowo nie tylko ja byłem dotknięty tą przypadłością.
Zresztą na chwilę obecną nieważne, bo jak pisałem błąd przestał się pojawiać, zaś newsy zaczęły.