Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Kupie/Przyjmę HDD

Zaczęty przez mimeq, 20 Grudzień 2017, 12:54

mimeq

Tanio kupie lub przyjme jakies HDD SATA (po wymianie plyty mam MOBO only SATA a HDD IDE) ;/


Cyfron

jeszcze potrzebujesz?
Jaki duży ten dysk trzeba?

mimeq

Tak potrzebuje, 4core i nv750Ti czeka żeby liczyć :) więc tylko żeby system zainstalować :)


Ufol

Parę starych dysków by się u mnie znalazło. Zapodaj jedynie jakieś konkretniejsze informacje, najlepiej bez skrajnych skrótów. Rodzaj podłączenia, wielkość, bo pierwszego twojego posta niestety nie zrozumiałem. Posiadam nawet kieszeń podpinaną pod usb, na twardziele, dziś już nie używane. Kupiłem ją w 2005 r. Wówczas jeszcze nikt ich na śmietnik historii nie wysyłał. Później rodzaj podłączania się zmienił i te, ze starymi wtyczkami, już stały się elektronicznym zabytkiem.

mimeq

posiadam plyte glowna tylko z SATA a poprzedni HDD ma IDE. Wiec potrzebuje jakis dysk ze słaczem SATA taki aby mozna zainstalowac powiedzmy WIN7 x64 :]


tito

Adaptery na Aliexpress po 10zł
Na alledrogo po 18zł

mimeq



kva.pl

Jak duzy ten dysk potrzebujesz?

mimeq

Tylko na system (Win7x64) tylko boinc więc nie wiem ile on tam potrzebuje :)

16 GB miejsca na dysku twardym (dla wersji 32-bitowej) lub 20 GB (dla wersji 64-bitowej)


Rysiu

Mi padł jakoś ponad miesiąc temu HDD w laptopie... SATA 2.5 cala.
Gdyby się komuś coś walało zbędnego powiedzmy od 40 GB (włącznie) w górę to prosiłbym o kontakt  :attack: :parrrty:

SzaMoT🍀

Crucial 128 GB M500 stan dobry.
3 lata turlał się w świecie B@P.
Kto go będzie "turlał"dalej?

Czujkę Radioaktive posiadam.
Nie posiadam nic na win, Linux.
Korzystam tylko telefon Android i tablet podobno można to jakoś ogarnąć. Jakiś aktywny hub czy coś tam. Kto ogarnie temat to dorzucę jeszcze dwa dyski na Sata 320 giga talerze Samsung , 60 giga Lenovo 2,5 cała.

Ps. Tableta mam cały czas pod zasileniem fajnie by było czujkę mieć aktywną.


Rysiu

Cytat: _Radiowy_Chochlik_ w 14 Styczeń 2018, 22:42
Crucial 128 GB M500 stan dobry.
3 lata turlał się w świecie B@P.
Kto go będzie "turlał"dalej?

To SSD i dość duży... Aż za dobry dla mnie...
mimeq był pierwszy i to Jego wątek więc jak się skusi to niech łyka  :parrrty: :parrrty:

krzyszp

Panowie, SSD do poważniejszych zastosowań, a koledze podeślijcie jakiś dysk ze 320GB


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

SzaMoT🍀

Dysk, dyski powędrują do osoby która ogarnie temat podłączenia czujki pod tableta taki jest mój warunek.

Rysiu

Cytat: _Radiowy_Chochlik_ w 15 Styczeń 2018, 21:48
Dysk, dyski powędrują do osoby która ogarnie temat podłączenia czujki pod tableta taki jest mój warunek.
Jaki dokładniej to tablet?  :attack:


krzyszp

Cytat: _Radiowy_Chochlik_ w 15 Styczeń 2018, 21:48
Dysk, dyski powędrują do osoby która ogarnie temat podłączenia czujki pod tableta taki jest mój warunek.
Nie da rady, ze względu na rozwiązania Androidowe czujki nie będą z nim działać.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

stiven

Sama przejściówka micro usb to usb nie wystarczy?
[smg id=10756 type=full align=center caption="pobrany plik"]

Rysiu

Cytat: stiven w 16 Styczeń 2018, 16:35
Sama przejściówka micro usb to usb nie wystarczy?
[smg id=10756 type=full align=center caption="pobrany plik"]
Być może przejściówka by wystarczyła ale złącze USB jest chyba wykorzystywane do ładowania tableta, a chyba chodziło o to aby czujka była cały czas nawet podczas ładowania?

Do tego krzyszp zaznaczył, że na Androidzie to nie zadziała - nie wiem tylko czy na jakimkolwiek Androidzie - dlaczego nie zadziała.

krzyszp

Po prostu Android nie umożliwia bezpośredniego dostępu do portu aplikacjom.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

SzaMoT🍀

#20
To pozostaje czekać na łatkę od "wielkiego brata"
EDYCJA:
A da się coś innego postawić na tym tablecie jakiś win?
Czy to rozwiąże problem dostępu do portu USB?

Martin Fox

https://www.olx.pl/oferta/windows-tablet-CID99-IDrdsa1.html
Może coś takiego ?
Albo jeszcze taniej - https://www.olx.pl/oferta/kiano-8-3g-windows-CID99-IDrioeH.html

SzaMoT🍀

Sam tablet z win starczy? by działało, czy trzeba huba aktywnego?

Cyfron

mimeq - możliwe, że będę miał jakiś 40 GB  dysk
Postaram się to sprawdzić w nadchodzącym tygodniu

mimeq

 :boing:

no narazie leci sobie jakis Linux z pendrive (brak GPU) - Linux 4.9.0-4-amd64 (slax)


Cyfron

Dysk działa? Potrzebujesz jeszcze jakiś? Czy zamykamy wątek? :>

mimeq

Działa,zamykaj , sprawdz PRIV ;]