GoofyxGrid@Home CPU - nowa platforma - nowa aplikacja

Zaczęty przez Rysiu, 05 Luty 2018, 11:19

Rysiu

Ahoj Kamraci!

Razem z Goofyx'em udało nam się postawić nową platformę BOINC.
Całość dostępna na stronie http://cpu.goofyxgridathome.net/

Goofyx dba o serwer itp., a ja zajmuję się "deweloperką" aplikacji.
Także nie ma obaw, że coś pierdnie jak to bywało niestety w historii.

Aplikacja testowa dodana.
Aplikacja z dziedziny informatyki/matematyki - najogólniej rzecz ujmując chodzi o złożoność obliczeniową.
Według informacji jakie posiadam za chwilkę powinny pojawić się jakieś zadania testowe.
Dzisiaj wieczorem będzie także drobny update aplikacji do 1.0.5 (obecne zadania mają charakter testowy - będą bardzo krótkie).
Na chwilę obecną jest dodana jedynie aplikacja dla Linux 64-bit - z czasem będą inne platformy.

Więcej informacji o projekcie/aplikacji itp. będzie na stronie cpu.goofyxgridathome.net (pracujemy nad tym).

Zapraszamy do testów  :parrrty: :parrrty:

IThorne

Co to ma liczyć poza zadaniami testowymi? XXX to mi się z Łysym z Brazzers kojarzy...  XD



goofyx

Cytat: IThorne w 09 Luty 2018, 04:09
Co to ma liczyć poza zadaniami testowymi? XXX to mi się z Łysym z Brazzers kojarzy...  XD
tak tak.... przerabiamy kiczowe filmy Brazzers na wersje 8D ;)

a tak na poważnie to więcej o aplikacji opowie Rysiu bo to jego sprawka, ja jestem adminem platformy :)

Rysiu

Aplikacja czysto informatyczna (teoretyczna) / matematyczna / kombinatoryczna (chociaż to złe pojęcie tutaj).

Trochę więcej napisałem na: http://cpu.goofyxgridathome.net/forum_thread.php?id=5.

Na dniach będziemy ją aktualizować.
Być może w najbliższym czasie pojawi się wersja dla większych liczb - ale to jeszcze zobaczymy :)

Nie ma punktów kontrolnych obecnie. Progress bar na ogół także nie działa prawidłowo :P

sirzooro

Hej,
Jakich ty kompilatorów używasz i w jakich wersjach że aplikacja dla Windows jest dwa razy wolniejsza od tej dla Linuxa? :fright:

goofyx

Cytat: sirzooro w 23 Luty 2018, 08:36
Hej,
Jakich ty kompilatorów używasz i w jakich wersjach że aplikacja dla Windows jest dwa razy wolniejsza od tej dla Linuxa? :fright:
to raczej kwestia wersji 32 i 64 bity.
Linux 32 bity liczy zadanie w 30 minut, a linux 64 w 10-15minut.
Dlatego pracujemy nad apką na windows 64 bity.

matszpk

Skompilowałem już dla Rysia wersję dla Windows 64-bit. jutro może będzie w projekcie. Rysiu jeszcze nad nią pracuje.

mimeq

Tak ma byc ? szalenstwo .. cale 1WU/dzien ;]

GoofyxGrid@Home CPU 2018-02-23 19:21:17 This computer has finished a daily quota of 1 tasks


IThorne

Poczytałem trochę wyjaśnień o tym projekcie i mam dwa pytania. 

Czy przyniesie jakieś realne korzyści nauce? Ktoś (jakiś matematyk) użyje wyników do potwierdzenia/obalenia jakieś teorii?



tito

Projekt na Win64 zaczął punktować jak wściekły.
Lekko licząc na 1230V2 ponad 100k dziennie.

goofyx

Cytat: tito w 24 Luty 2018, 17:27
Projekt na Win64 zaczął punktować jak wściekły.
Lekko licząc na 1230V2 ponad 100k dziennie.
pisałem o tym na forum projektu.
W tej chwili te 50pkt/WU było wyliczane dla aplikacji 32 bitowych <- bo nie planowaliśmy tak szybkiego wprowadzenia apek 64 bity. Planowaliśmy 4-5 dni przerwy między supportem 32 a 64 bity.
Aplikacje 64 bity pojawiły się w ciągu w zasadzie 12 godzin od apek 32 bity <- niestety 2 pełne serie zadania czyli 2 * 1,7kk zadań było już wygenerowanych, a nie chce anulować 3,4kk tasków.
Od serii nr.3 i 4 punktacja zostanie obniżona stosownie do średnich czasu przerobów zadań.

Przez około tydzień wprowadzimy spore zamieszanie co do kredytów, ale cóż.... na razie nic tylko ssać, przerabiać i się cieszyć :)

ps.: na chwilę obecną NIE zamierzam wprowadzać żadnego proponowanego systemu punktacji zaimplementowanego w boincu <- zresztą też pisałem o tym na forum projektu wraz z wytłumaczeniem.

necavi

Ma się rozumieć projekty CPU będzie można legalnie liczyć na maszynach wirtualnych?

goofyx

Cytat: necavi w 25 Luty 2018, 13:10
Ma się rozumieć projekty CPU będzie można legalnie liczyć na maszynach wirtualnych?
Nie specjalnie rozumiem pytanie <- w sensie chcesz zrobić rig'a... coś jak multi-instance dla NCI?
Jak dla mnie można liczyć na czym się chce... Niektórzy już liczą na wirtualnych.

Ufol

Mój apel; przedłużcie datę ważności próbek.

goofyx

Cytat: Ufol w 26 Luty 2018, 10:23
Mój apel; przedłużcie datę ważności próbek.
zrobione dla nowych zadań <- z 2 dni na 5.
Niestety aktualne "ready to send" pozostają z terminem 2 dni.

Ufol

Wielkie dzięki za przedłużenie terminu. Odzywam się dopiero teraz, ponieważ chciałem napisać coś dopiero po przeliczeniu większej ilości zadań. Pobierają się i odsyłają bez problemu. Poza tym są bardzo krótkie, więc można mielić również na słabszych kompach. Pytanie za przysłowiowe 100 punktów brzmi;
Co właściwie wyliczamy? Inwazję Alkaidów na Pcim Dolny, czy coś w tym rodzaju?
:)

goofyx

Cytat: Ufol w 03 Marzec 2018, 21:09
Wielkie dzięki za przedłużenie terminu. Odzywam się dopiero teraz, ponieważ chciałem napisać coś dopiero po przeliczeniu większej ilości zadań. Pobierają się i odsyłają bez problemu. Poza tym są bardzo krótkie, więc można mielić również na słabszych kompach. Pytanie za przysłowiowe 100 punktów brzmi;
Co właściwie wyliczamy? Inwazję Alkaidów na Pcim Dolny, czy coś w tym rodzaju?
:)
Tutaj mógłby wypowiedzieć się rysiu... to jego aplikacja. Ale w skrócie chodzi o przeliczanie podzbiorów danej długości i szukania konkretnych wartości.