Kopanie kryptowalut spowalnia poszukiwanie pozaziemskiego życia - brak GPU

Zaczęty przez Telefax, 15 Luty 2018, 12:12

Telefax


Krzysiak

Przy obecnych cenach GPU i braku dostępności osobiście wstrzymałem liczenie na GPU.
Ze strachu że jak padnie to sprzedawcy ekonomiczniej będzie zwrócić mi kasę.
Za którą przy obecnych cenach nic sensownego nie kupie  :wth:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

SzaMoT🍀

A urządzenia  mobilne są mało wydajne w skali światowej? Choć 30 % sprzętu podpięte (marzenie?), mało wołają za prąd

IThorne

Mam w domu ponad 10 mobilniaków i pracują bardzo ładnie. Kupuję sprzęty po 40 - 50 PLN za sztukę (uszkodzone dotyki) i liczą mi głównie WCG (Universe wstrzymało wysyłanie próbek) i Einsteina. Cel to 50 urządzeń.

Bardzo je sobie chwalę bo biją ceną i zużyciem prądu na głowę stacjonarne. Tylko czasami sprzęty się wieszają lub gubią WiFi, więc trzeba raz na dzień sprawdzać czy liczą. No i projektów mało, ale Zikę będziemy liczyć jeszcze 4 lata, a Einsteina 20.

W razie pytań lub wątpliwości śmiało piszcie.



pawg

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 15 Luty 2018, 13:39
Przy obecnych cenach GPU i braku dostępności osobiście wstrzymałem liczenie na GPU.
Ze strachu że jak padnie to sprzedawcy ekonomiczniej będzie zwrócić mi kasę.
Za którą przy obecnych cenach nic sensownego nie kupie  :wth:

http://microsystem-resellerweb.systemb2b.com/karty-graficzne/asus-cerberus-geforce-gtx-1050-ti-4gb-gddr5-dp-hdmi-cerberus-gtx1050ti-a4g/p-c6508687?ref=VD1UJklEPTE2NDM1MyZQSUQ9QzY1MDg2ODcmQT0xJkxQPTI0&seo=title
Przyszła świeża dostawa, może ktoś się skusi



tito


stiven


kva.pl


IThorne

Wystarczy, że któryś z banków centralnych zrobi cyfrową walutę, opartą na blockchain (i płaceniu za udostępnienie mocy) i kryptowaluty staną się tak egzotyczne jak palenie obchodami zebry.



krzyszp

Cytat: IThorne w 22 Luty 2018, 23:53
Wystarczy, że któryś z banków centralnych zrobi cyfrową walutę, opartą na blockchain (i płaceniu za udostępnienie mocy) i kryptowaluty staną się tak egzotyczne jak palenie obchodami zebry.
Ale kryptowaluty są właśnie w opozycji do banków centralnych, więc pozwolę sobie się nie zgodzić :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

IThorne

Zawsze będą ci co wierzą w płaską Ziemię i spisek Iluminatów. I oni (oraz przestępcy) będą je używać. Bo większość tych co się kryptowalutami interesuje to myślą jak najszybciej na nich zarobić. Nic więcej.



krzyszp

Widzisz, bez echa przeszła publikacja KE która zleciła jakiemuś ośrodkowi naukowemu badania na temat odsetka transakcji crypto używanych do przestępstw, prania pieniędzy itd... Wiesz dlaczego "bez echa"? Bo okazało się, że w znikomym stopniu są do tego używane...
Spekulacja i owszem, ale także takie transakcje jak opłaty za fracht zboża, transfer międzybankowy (Ripple) i wiele innych operacji finansowych.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka