Różne czasy w przetwarzaniu na Windows i Linuks

Zaczęty przez ReallyGrid, 14 Marzec 2018, 22:31

ReallyGrid

Dziś policzyłem 1 (słownie: jedną) WU na Linuksie. Linuks nie jako system wirtualny działający pod Windowsem ale zainstalowany na USB i uruchomiony z USB. Co więcej licząc tylko jedną WU oznacza, że drugi rdzeń był nieużywany. Działał tylko jeden wątek z czterech (2 rdzeniowy, 4 wątkowy procesor). A mimo to czas był dłuższy niż jak liczę pod Windows gdzie liczą się w jednym czasie 4 WU. Ten sam sprzęt!


Piszę to dlatego, że W powiadomieniu z boinc managera można przeczytać coś odwrotnego:

CytatUnfortunately, it was not possible to eliminate the difference in runtime (Linux vs. Windows) - on the Windows 7 platform the runtime is ~ 3000 seconds. On Linux 32-bit it is ~ 1400-1500 seconds. On Linux 64-bit can be even faster.
Czyli na Linuksie powinno liczyć o połowę szybciej a jest wręcz odwrotnie. Na linuksie liczy o połowę wolniej (to ile jeszcze wolniej byłoby gdyby się liczyły równolegle 4 WU).

Pozdrawiam
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

goofyx

Zgodnie ze średnimi aktualnymi statystykami aplikacje przeliczają 1xWU w czasie 540 sekundy czyli niby 9 minut.
Z czego z własnego doświadczenia wiem, że 64bitowe apki radzą sobie z 1xWU w czasie 2,5-3,5 minuty przy liczeniu 4xWU na raz.

Niestety nie mam Fedory żeby to sprawdzić. U mnie na debianie 9.0 32bitowym zainstalowanym na dysku HDD wpiętym na USB 1xWU liczy się prawie 25-35 minut w zależności od zadanej długości podzbioru w WU <- na procku amd turion 1,2GHz. Na lapku z debianem 9.0 64bity liczy ok.15minut.

Tak naprawdę Rysiu mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii jako autor tej aplikacji.

sknd

może głupie pytanie, ale czy fakt, że linux jest uruchomiony z USB nie wpływa na te czasy?

Rysiu

W newsie była taka notka (że na Windows wolniej niż Linux) z tego co pamiętam dlatego bo news był dodawany wtedy gdy nie było jeszcze app na Windows 64-bit lub ta nie była dobrze przetestowana pod względem wydajności.

Cytat: sknd w 15 Marzec 2018, 14:59
może głupie pytanie, ale czy fakt, że linux jest uruchomiony z USB nie wpływa na te czasy?
Raczej nie wpływa. Teoretycznie może wpłynąć ale raczej w niewielkim stopniu.