pożyczę czujnik

Zaczęty przez goofyx, 15 Marzec 2018, 21:08

goofyx

Miałby ktoś czujkę qcn do pożyczenia?

Szopler

Do sprzedania to by się znalazła...

tito

Za miesiąc, gdy wrócę - jeśli będziesz jeszcze zainteresowany.

goofyx

Cytat: Szopler w 15 Marzec 2018, 21:41
Do sprzedania to by się znalazła...
na razie potrzebuje pożyczyć do testów a jak wyniki mnie się spodobają to będę potrzebował 5 takich na początek

krzyszp

Cytat: goofyx w 15 Marzec 2018, 21:08
Miałby ktoś czujkę qcn do pożyczenia?
Wysłałem Ci info na Skype.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kriu

Cytat: goofyx w 16 Marzec 2018, 00:40
na razie potrzebuje pożyczyć do testów a jak wyniki mnie się spodobają to będę potrzebował 5 takich na początek
A możesz napisać co będziesz badał tymi czujkami? Czy po prostu do projektów QCN?
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm

Cyfron

ja też mogę pożyczyć swoją :)
Chętnie się dowiem co kombinujesz :D

goofyx

może palnę gafę, ale nie miałem takiego czujnika w swoich ręcach więc....
sprawa jest prosta...

potrzebuję prostego, fajnego, czujnika na USB umożliwiającego odczytanie położenia XYZ <- w sensie przechył, przyśpieszenie itp


co kombinuje?
nic nowego, ale zawziąłem się i chce zrobić ten mój pojazd zdalnie sterowany <- A jako, że będzie miał 8 kół połączonych w 4 pary, potrzebuje znać m.in.przechył każdej pary + oczywiście przechył itp głównej konstrukcji <- to będzie potrzebne zarówno do zobrazowania położenia pojazdu jak dla AI w przysżłości

Po za tym męczę się z Blocky/Scratch bo chciałbym aby pojazd był programowalny nawet przez dzieci.


goofyx



goofyx

#11
Cytat: Cyfron w 17 Marzec 2018, 22:32
no :)
jak to mówią grubo albo wcale ;)
a to jeszcze nic w porównaniu do tego co chciałbym przy nim zrobić <- przyszłość zrewiduje co z tego wyjdzie, ale chciałbym zaprzęgnąć GG@h CPU z kilkoma apkami na potrzeby samego pojazdu.

ps.: ale pierwszy etap to uruchomienie tego tak aby jeździł przód/tył ;) a potem następne funkcje.
ps2.: powiem tylko tyle, że przewidywana masa własna to 220-240kg <- to powinno dać wyobrażenie o skali przedsięwzięcia

Cyfron

pff - co - prywatny łazik marsjański czy księżycowy robisz? :>

goofyx

Cytat: Cyfron w 18 Marzec 2018, 07:39
pff - co - prywatny łazik marsjański czy księżycowy robisz? :>
ziemski łazik...
głównym założeniem byłoby to aby pojazd potrafił jeździć bez przerw ok.6-8 godzin ( na samych aku) bez  czyli akumulatory musiały być duże (mam 2x160ah 12v czyli 2x55kg) przy takiej wadze samych aku łazik nie mógł być mniejszy niż teraz bo środek ciężkości sprawiałby że byłby niestabilny. No i tak powstaje ten twór.

kva.pl

No to ja bym sterowania czyms takim dzieciom nie powierzał  :D

goofyx

Cytat: kva.pl w 20 Marzec 2018, 13:12
No to ja bym sterowania czyms takim dzieciom nie powierzał  :D
i tak i nie...
1. na komórce będę miał apkę "panic button" <- zatrzymującą pojazd
2. każdy program robiony pod moim okiem lub innego moderatora
3. to nie jest tak że dam dziecku dżojstika wraz 300kilo na kółkach o momencie obrotowym jak we fiacie 126p bez opieki