Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Nowy komputerek NVIDII: DGX-2

Zaczęty przez matszpk, 28 Marzec 2018, 09:27

matszpk

Bardzo mnie interesuje nowa maszynka NVIDII - DGX-2:
- 16 GPU Tesla V100 z 32GB RAM dla każdego GPU
- 2 Xeon Platinum
- 1,5 TB RAMu
- 32 TB NVME SSD
- 8x EDR IB/100 Gb Ethernet
- cena: 400k USD  :fright:

Ciekawi mnie jakie wyniki miała by taka maszynka w BOINC. Chciałbym, żebyście się podzielili spostrzeżeniami nt. tej maszynki. Np.: do czego ją byście wykorzystali albo do czego mogłaby być wykorzystana w jakichś tam instytucjach i czy byłoby warto wydawać tyle pieniędzy na nią w takich przypadkach.

tito

400USD już mam - to dobry początek, no nie?
A trzeba dodać rachunki za prąd - 10kW drogą nie chodzi.
Ale gdy już uzbieram brakującą kwotę to postawię to cudo w kuchni - nakryję obrusem i będę miał porządny stół.

matszpk

no cóż. 400USD to trochę za mało  8). napisałem 400k USD - to 400 000 USD.

kva.pl

Mysle ze tito zrozumial za pierwszym razem ;)

Do BOINCa to jest strzelanie z armaty do wrobla.

tito

Cytat: kva.pl w 28 Marzec 2018, 14:03
Mysle ze tito zrozumial za pierwszym razem ;)

Do BOINCa to jest strzelanie z armaty do wrobla.
Ale jakbym już miał taki sprzęt to dlaczego nie BOINC...?
Bo zakładam, że skoro by mnie było stać na taki sprzęt to mógłbym robić co mi się chce. Np użyć go jako stołu w kuchni - A CO!

matszpk

a nie można by takiego komputerka wykorzystać jako fajnego grzejnika? kiedys widziałem na youtube, że ktoś wykorzystywał jakiś procek do podpieczenia jakiegoś mięska  8)

IThorne

Kochani, takie maszyny służą do głębokiego uczenia (deep learning) czyli uczenia maszynowego. Ciekawe czy jeden taki komputerek utrzyma prymitywną SI.

Tak na marginesie to niedawno czytałem dowcip, że to SI wymyśliły kryptowaluty by mieć prawie nieograniczoną moc obliczeniową. Niby śmieszne, ale gdyby bym nią był to bym tak zrobił.



tito

No właśnie - mógłby się nauczyć jak optymalizować swoją moc, aby idealnie ugotować jajko na miękko (gdyby służył jako kuchenka).
Punkt odnośnie SI i kryptowalut bardzo ciekawy. Czy to w jednej z późniejszych części Gry Endera nie było AI które się wytworzyło w chmurze i aby je ubić ludzkość musiałą wyłączyć wszystko na wszystkich planetach?

krzyszp

Cytat: tito w 29 Marzec 2018, 09:58Czy to w jednej z późniejszych części Gry Endera nie było AI które się wytworzyło w chmurze i aby je ubić ludzkość musiałą wyłączyć wszystko na wszystkich planetach?
Tak, nazywała się Jane i nie została skasowana, bo "ekolodzy" ją uratowali jako jedynego przedstawiciela swojego gatunku ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

IThorne

Nie dotarłem jeszcze do tego (czytam Dzieci Umysłu), ale jaki był problem z umieszczeniem jej w planetarnej sieci komputerowej?



krzyszp

Cytat: IThorne w 03 Kwiecień 2018, 23:30
Nie dotarłem jeszcze do tego (czytam Dzieci Umysłu), ale jaki był problem z umieszczeniem jej w planetarnej sieci komputerowej?
Technicznie żaden, ale... Nie będę spojlerować...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka