Zakaz stosowania "złotego ocynku"

Zaczęty przez Krzysiak, 27 Kwiecień 2018, 07:10

Krzysiak

Wczoraj dowiedziałem się że zgodnie z dyrektywą UE jesteśmy w okresie przechodnim - zakaz produkcji, ale można jeszcze sprzedawać zapasy magazynowe.
Przedmiotów pokrytych - złotym ocynkiem.
Można stosować tylko powłokę srebrną.

Słyszał, czytał ktoś jaki jest powód kolejnej dyrektywy UE ???


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Cyfron

a czym jest "złoty ocynk"?
Ocynk to ocynk (powierzchnia pokryta cynkiem), a galwanicznie pokryte powierzchnie złotem to co innego - to to?

Krzysiak

Chciałbyś  XD

[smg id=10773 type=full align=center caption="Wycofywany w krajach UE"]

[smg id=10774 type=full align=center caption="Jedyne słuszne"]


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Strzelam, że chodzi zapewne o szkodliwy proces produkcyjny...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

Ale ten "złoty ocynk" to nie jest cynk. Te przedmioty mają taki  kolor bo są kadmowane - pokrywane jakimś związkiem kadmu.
Sam kadm jest toksyczny bardziej niż arsen.

necavi

Dobrze, że nie wzięli się za wkręty fosfatyzowane bo te fosforem są traktowane. Zmiana ogólnie OK

Cyfron

Krzysiak_PL_GDA a możesz podać źródło tej informacji o zabronieniu tego typu wykończenia?

Krzysiak

W hurtowni tłumaczyli czemu nie mają złotych wkrętów do drewna.
i po wpisaniu w google " zakaz kadmowania" też dyrektywy wyskakują.

Elektryki i elektroniki też to dotyczy. 


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Cyfron

coś mi to wali ściemą...
Kadm jest srebrny a nie złoty
Dyrektyw konkretnych na ten temat nie widzę. Co prawda jest mowa coś o kadmie, ale to dyrektywy z 2011 roku, więc nie wiem, dlaczego teraz miałyby dopiero zacząć obowiązywać.
Nie da się kupić wkrętów "złotych"? https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/mocowania-i-laczenie/wkrety/do-drewna/wkrety-do-drewna-4-0-x-50-mm-1-kg.html (5 sekund szukania)...

Martin Fox

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 27 Kwiecień 2018, 21:38
W hurtowni tłumaczyli czemu nie mają złotych wkrętów do drewna.
i po wpisaniu w google " zakaz kadmowania" też dyrektywy wyskakują
No bo jak się nie chce zamówić od producenta (bo np, podniósł ceny) to najlepiej na tą złą unię zrzucić :D

MajkPascal


"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"

Cyfron

tutaj też nie ma odmiany srebrnej i dotyczy to tylko konkretnej "odmiany" chromu.