Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Hydrogen@Home

Zaczęty przez Bober, 14 Maj 2007, 00:58

RAD-Poland

#40
może coś poprawili, dość dawno nie liczyłem
problem był taki, że proces przeliczania próbki przechodził przez kilka wywoływanych aplikacji, proces dochodził tak do 1/3 i MB próbował uruchomić kolejną aplikację i błąd i tak tak w kółko do ..... ubicia procesu (próby i błędy były na systemie Linux 64bit)

jeśli tak jest jak piszesz - to w weekend po testuję

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Podobne zachowanie u siebie widziałem z jakimiś zadaniami, ale nigdy nie restartowały się w nieskończoność - zawsze parę razy i zwracało błąd.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

#42
bywało po 5-6 godzin - poszedłem do pracy, wracam a tu zonk
kilka razy po 20-30 min (testowałem)
aby dobić do 1k pkt - uruchamiałem tylko wtedy gdy byłem przy kompie i ręcznie ubijałem (z tego co pamiętam to było co kilkanaście próbek)
ale może już poprawili ten błąd
i drugi z brakiem spójności bazy próbek, dostawałeś próbkę a po 30-60 sek - abort próbki przez serwer, sprawdzasz po numerze próbki a dostał ją inny użytkownik, a na twoim koncie ani śladu (był to częsty błąd gdy serwer udostępnił/wygenerował 2 lub więcej próbek w krótkim czasie)


   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Raczej to był błąd gdy koleś który tym zarządza przywracał backupa  XD

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

#44
nie to nie nie były backup'y
błąd występował nagminnie kilka razy dziennie (niemalże zawsze gdy serwer wygenerował kilka wu z tym samym czasem utworzenia próbki)
ale może w sobotę przetestuję

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AiDec

Cytat: TJM w 20 Listopad 2008, 09:56
Akurat z hydrogena zadania można dorwać codziennie, trzeba tylko mieć klienta który niezrażony ich brakiem często requestuje.

A moze cos wiecej w tym temacie? Jakiego klienta? Skad?


Cytat: RAD-Poland w 20 Listopad 2008, 18:10
request Boinc najlepiej ustawić co 5 minut, zsynchronizować czas z serwerem i dodać eksperymentalnie 3-6 sek w zależności od łącza net (udawało mi się podczas testów złapać ok 80% wszystkich próbek projektu)  XD - stąd ten okrągły 1k punktów

A moze cos wiecej w tym temacie? Jak ustawic taki request?




Panowie, prosze. Wiecej konkretow. Porad, ale takich praktycznych. Takich ktore faktycznie pomoga. Bo z tego co piszecie dla typowego usera nie wynika kurna nic. To tak jak na imprezie strzelic tylko jedna banie. Szkoda sobie w ogole smaka robic.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Klient - każdy, robisz sobie w windowsie plik bat w którym dodajesz wywołanie boinccmd z update projektu który chcesz np. co 5 minut - przydatna jest komenda 'sleep.com' którą da się dodatkowo zaciągnąć z netu lub wywołanie pinga do jakiegoś lokalnego kompa z 300 powtórzeniami %-) BATa zapętlasz żeby się w kółko wykonywał (jest instrukcja goto) i tyle.
Ale szczerze - szkoda czasu na kombinowanie, w projekcie zadań jest tak mało, że nic ciekawego nie da się osiągnąć, lepiej już zostawić i niech sobie policzy parę jak akurat się trafią.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

Hydrogen ma nowy serwer, trwają testy i jest masa testowych WU do zassania, można sobie trochę punkty podreperować %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Machloj

#48
już się chyba rozeszły...na szczęście z 200 złapałem :)

edit. a jednak wciąż jest pod dostatkiem - ale to takie 2-5 sekundowe...

Troll81

bo to chyba słynny uppercase :D

TJM

Skończyły się wczoraj niedługo po tym jak napisałem posta. I tak był limit 1000/core, więc przy punktacji rzędu 0,03 za zadanie nie dało się za wiele punktów natrzepać, ale zawsze coś. No i stress test serwera %-)
Miałem zamiar reaktywować FreeHALowe klienty, żeby załapać ile się da, ale niestety brakło zadań już podczas odpalania drugiego  :(

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

Znów testy i można podłapać nieco zadań.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

KrzychuP

Achtung! Achtung!
Złapałem jednostkę Hydrogena na aplikację GROMACS 2.10
Na stronie projektu nowa szata graficzna.
Czyżby comeback tego projektu?

Szopler

Ladies an gentlemen ;) in Hydrogen@Home we have actually "Results ready to send"   369,694

emik

ok - już zassysam


Szopler

Dobrze jest mieć > 512MB ram. Zassałem na 2 kompach zapas na tydzień :)

emik

mam 3GB :) - ile ci się liczą próbki? bo u mnie na linuksie ok 1min


Szopler

4 minuty na T9300 @ WinXp_x64
a na P4 2.8 @ Ubuntu Server podam wkrótce

RAD-Poland

#58
na tydzień szczęściarz  ;)


pod Linuksem 64bit próbka liczy się 28 sek (AMDX2_3800+ 2,0@2,4), a limit tylko 500wu/core starcza na niecałe 4h

krótkie próbki, częste zmiany aplikacji pośrednich oraz wczytywanie/rozpakowywanie sporego archiwum przed każdą próbką powoduje widoczne przerwy w wykorzystaniu CPU zalecam zwiększenie ncups w cc_config o +1 w stosunku do rzeczywistych rdzeni lub liczenie na równoległym kliencie
(jeśli wyżej opisane efekty występują tylko u mnie to znaczy że coś niedobrego dzieje się z moim HDD)

EDIT1: aż dziwne, że serwer wytrzymuje taki ruch
EDIT2: przeliczone już  ~1700wu czasami przycina się system, trochę to nieprzyjemne

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Szopler

Na P4 2.8GHz i Ubuntu Server 32 bit liczą się 39 sekund

sesef

Z tego co widzę pod windowsem cały problem polega na rozpakowaniu i skopiowaniu pythona, a jakby go zainstalować globalnie i ustawić tak ten wrapper żeby sobie odpalał wsztko ale nie musiał kopiować pythona bo ma go już na kompie zainstalowanego. Pod linuxem liczy tak szybko z powodu że python pewnie jest już zainstalowany.

Troll81


Szopler

Python pod Windows to nie problem. Jakby był wrapper jeszcze... Bo nie mogę patrzeć jak komp klasy P4 robi coś w 40 sek, a C2D w 4 minuty :wth:

Troll81

jak znajdziecie jakieś rozwiązanie to dawajcie znać :D

sesef

Jak na razie udało mi się przerzucić pythona na dysk jeszcze tylko te toolsy z których korzysta, nie przyspiesza to jakoś wielce, ale przynajmniej nie jeździ tak po dysku i nie kopiuje stale tych samych plików.

TJM

U mnie na linuksie bardzo dziwna akcja. Kilkaset zadań wisi sobie ze statusem 'Pobieranie' a tymczasem w zakładce transfery pusto, ostatnie info w logu jest na temat zakończenia pobierania tego największego pliku - MGLtoolscośtam 30+MB.

EDIT: Poprawka, manager tak pokazywał, a w rzeczywistości po prostu stracił komunikację z core clientem, który wesoło trashował zadanka wywalając je jedno po drugim - Cannot rename output file.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler

Cytat: sesef w 25 Maj 2009, 09:43
Jak na razie udało mi się przerzucić pythona na dysk jeszcze tylko te toolsy z których korzysta, nie przyspiesza to jakoś wielce, ale przynajmniej nie jeździ tak po dysku i nie kopiuje stale tych samych plików.

Co i jak? Każde przyspieszenie jest warte zachodu ;).

TJM

Cytat: sesef w 25 Maj 2009, 09:43
Jak na razie udało mi się przerzucić pythona na dysk jeszcze tylko te toolsy z których korzysta, nie przyspiesza to jakoś wielce, ale przynajmniej nie jeździ tak po dysku i nie kopiuje stale tych samych plików.


Lepiej wmelduj się ze zmianami do odpowiedniego tematu na forum http://www.boincatpoland.org/smf/zespol-boincpoland/optymalizacje-modyfikacje-i-inne-'-acje'/ , zanim zostaniesz gdzieś nazwany cheaterem  :ph34r: %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

sesef

#68
Cytat: TJM w 25 Maj 2009, 16:20
Cytat: sesef w 25 Maj 2009, 09:43
Jak na razie udało mi się przerzucić pythona na dysk jeszcze tylko te toolsy z których korzysta, nie przyspiesza to jakoś wielce, ale przynajmniej nie jeździ tak po dysku i nie kopiuje stale tych samych plików.


Lepiej wmelduj się ze zmianami do odpowiedniego tematu na forum http://www.boincatpoland.org/smf/zespol-boincpoland/optymalizacje-modyfikacje-i-inne-'-acje'/ , zanim zostaniesz gdzieś nazwany cheaterem  :ph34r: %)

Już poinformowałem wodza :)

TJM mam do Ciebie takie pytanie bo masz doświadczenie z wrapperami, który plik w tym projekcie to jest wrapper czy może nowoczesne klienty sobie już same interpelują job.xml bez zewnętrznego programu. Chce sobie dodać do loga czas wywołania każdego kroku, a pewnie to jest standardowy wrapper więc dodanie 1 linijki kodu + rekompilacja i zrobione.

======================================
Co do optymalizacji to tak:

1. Wypakować to do C:/
http://www.adrive.com/public/22707265ff14dd1148bcc83a49e683051011a458918c4fff8f19b07bad4776fd.html
2. Wypakować to do hydrogenathome.org (napisać te pliki)
http://www.adrive.com/public/036d4988d4e370dce6c3e5753ed3843954f4e666e81738ee06fafa51566b504c.html
3. Jak ktoś ma 64 bit system to może jeszcze ten plik zastąpić w katalogu hydrogenathome.org
http://www.adrive.com/public/da8801efa9e66cad78b9959d80fd13682226fe0a047ca71e317755a1b4354206.html

TJM

Klient nie da rady sam sobie zinterpretować job.xml, bo wtedy i tak braknie BOINC API od strony aplikacji, które jest właśnie we wrapperze i nic nie zadziała.
A wrapper u mnie nazywa się po prostu wrapper_9.72....

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Zaraz testnę :D

Troll81

mam 3 pliki

tools.zip
python.zip
7za_1.025_windows_intelx86.exe
teraz pytanie czy python.zip ma być na c czy w katalogu głównym dysku na którym leży BOINC i system (u mnie akurat D)
rozpakowywać to czy tylko wrzucić plik na dysk?
jak rozpakować to do jakiego katalogu??

sesef

python.zip trzeba wypakować do C:\ (tak ścieżki w plikach poustawiałem) jak wypakujesz to na C:\ powinny pojawić się 2 katalogi MGLToolsPckgs i Python25. Tools.zip wrzucasz do katalogu gdzie masz aplikacje licząca u mnie to C:\ProgramData\BOINC\projects\hydrogenathome.org w Win 7 na XP będzie to Documents and Settings/All Users/Boinc/projects/hydrogenathome.org na koniec plik 7za_1.025_windows_intelx86.exe również wrzucasz w to samo miejsce co tools.zip ale tylko w wypadku systemu x64

Szopler

#73
25.05.09 19:07:50 Hydrogen@Home [error] Can't rename output file 2hra_1243127025203215000_2_0 to projects/hydrogenathome.org/2hra_1243127025203215000_2_0: Error 2
25.05.09 19:07:57 Hydrogen@Home [error] Can't rename output file 2hrb_1243127025505730000_0_0 to projects/hydrogenathome.org/2hrb_1243127025505730000_0_0: Error 2


:wth:

Pliki nie są ReadOnly

Ścieżki u mnie:
Python na C:\ 2 foldery jak wyżej napisałeś.
Do BOINC - d:\program files\boinc\data\projects\hydrogenathome.org
W DocumentsAndSettings też wrzuciłem wAllUsers\Boinc\Projects\Hydrogenathome.org

Zarówno pliki rozpakowane jak i archiwa tam są... WINXP x64

sesef

trochę pozmieniałem  nie chce mi się kombinować dlaczego to nie działa zrób coś takiego

1. Pliki z tego archiwum wrzuć do hydrogenathome.org
http://www.adrive.com/public/9318cab1855eef8e6bec7cbedfa61ebbdf580545fb17b1d86ec89dfc621f4add.html

2. Wypakować na C:/ tak żeby powstał katalog C:/Python25
http://www.adrive.com/public/6925716f3930cf35bce03c40686cab39c2d22b3e7663ba25f02612d5c78b1173.html

Timaxi

#75
Jak jest u was z odsyłaniem próbek  bo ja od prawie 2 dni nie mogę odesłać żadnej próbki ?  :( serwer chyba leży ale strona czasami działa

Edit: Już wszytko działa jak należy  ;)


KrzychuP

U mnie wczoraj normalnie odsyłał. Dziś nie wiem, bo jestem Ralph'em zawalony i nic Hydrogena nie policzył.

Szopler

Zainstalowałem sobie WMVare Workstation + Ubuntu Server + BOINC i śmigam ;) zamiast 4 minut mam 25 sekund na lapku z X P x64...

TJM

Są jakieś szanse, żeby to obejść ?

<core_client_version>5.10.28</core_client_version>
<![CDATA[
<message>
process exited with code 1 (0x1, -255)
</message>
<stderr_txt>
autodock_mgl_1.106_i686-pc-linux-gnu: /lib/tls/i686/cmov/libc.so.6: version `GLIBC_2.4' not found (required by autodock_mgl_1.106_i686-pc-linux-gnu)

</stderr_txt>
]]>

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mchl

Pytanie ze strony projketu

Cytat

I've been trying to put out schedular issues left and right. So you built a better app awesome. Could I see it somehow. Maybe we can integrate it!


BTW initially I was using the pyinstaller to build standalone binaries for each of the MGLTools scripts. This was problematic because I could not figure out how to get the scripts to share all the dependencies. Is this what your friend did?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org