Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

[2018-06-14 - 2018-06-19] World Cup Challenge

Zaczęty przez sirzooro, 12 Czerwiec 2018, 19:16

sirzooro

Po dłuższej przerwie PrimeGrid organizuje kolejny wyścig. Tym razem ścigamy się w aplikacji Sierpinski/Riesel Base 5 (LLR). Start 14 czerwca o 2-giej w nocy naszego czasu, meta 5 dni później 19 czerwca też o 2-giej w nocy.

Aplikacja pozwala na obliczenia wielowiątkowe, poniżej app_config.xml do liczenia na czterech wątkach. Pamiętajcie też żeby wyłączyć HyperThreading w BIOSie albo ustawić ilość procków w BOINC na 50%, aplikacje LLR nic nie zyskują dzięki HT.


<app_config>
    <app_version>
        <app_name>llrSR5</app_name>
        <cmdline>-t 4</cmdline>
        <avg_ncpus>4</avg_ncpus>
        <max_ncpus>4</max_ncpus>
    </app_version>
</app_config>


Mam tylko nadzieję że WSI naprawi mi serwery do tego czasu, bo zdechły wczoraj i nie chcą się przyznać ile jeszcze czasu potrwa naprawa  :wth:

tito


sirzooro


Krzysiak

Oj mało przeliczę - wszystkie maszyny wyłączam na czas krótkiego urlopu w tym czasie :(


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Ufol

Oczywiście wezmę udział. Dzięki za poinformowanie o regatach. Deko nie nadążam o co dokładnie chodzi z tym configiem. Jak ustawię wykorzystanie 50% rdzeni, to boinc będzie się u mnie mielił o połowę mniej, czyli dwa, zamiast czterech zadań. Czy wówczas należy przerobić formułę configa tak, jak gdyby komputer posiadał procesor dwurdzeniowy? Próbowałem kiedyś liczyć jeden z podprojektów Primegrida na różnych konfiguracjach. Klasycznie, tzn. bez żadnej modyfikacji. Próbka na dwóch rdzeniach, wtedy mieliły się na raz dwie. A następnie jedno zadanie na czterech rdzeniach, wówczas przeliczało się tylko jedno. Wykorzystanie cpu w menedżerze cały czas wynosiło 100%. Zaznaczam, że aplikacja pochodziła z grupy llr. Przetwarzanie przyspieszało, lecz nie po prostu dwa razy szybciej, po każdej zmianie ustawień. Oczywiście pojawiała się poprawa w szybkości przemielenia, ale nie było to tak wydajne, jakbym tego sobie życzył.
:dunno:

stiven

Ufol widzę że masz i3-4170 więc 2 rdzenie 4 wątki.
W preferencjach BM ustaw zatem "używaj nie więcej niż 50% od CPUs". W konfigu podanym wyżej wszystkie czwórki zamień na dwójki.

Ufol

Czy nie wyzeruje mi to mielących się aktualnie zadań? Chcę mieć pewność czy po prostu nie zaczną się liczyć od nowa. Dopiero teraz zajrzałem na forum, stąd tak późna odpowiedź na instrukcję Stivena. Próbki dobrane wreszcie do wyścigu. Nie są długie, więc każdy liczydłowy może być pewien, że się wyrobi z odesłaniem czegokolwiek przed metą. Niezależnie od tego, jaką maszyną dysponuje. Tu pojawia się dylemat. Czy warto kombinować z ustawieniami, skoro zadania mają rozsądny czas przemielenia.

stiven

Zmiany w app_config.xml nie wywalą liczących się zadań. Doliczą się dalej ale już w innej konfiguracji.
Będzie to nawet widać w Stderr output w Task details na stronie projektu.

Ufol

Jutro, tak z czystej naukowej ciekawości, zmienię ustawienia i sprawdzę w praktyce, czy wydajność na moim kompie się zmieni. A jeżeli tak, to w którą stronę.

stiven

Łączny czas CPU będzie bardzo zbliżony.
Największy zysk jest taki, że zamiast dwóch napoczętych w połowie zadań masz jedno przeliczone w całości i odesłane na czas.

necavi

Wyścig od wczoraj trwa, więc na zachętę -> :whip:
Poza tym w statystykach zespół ma 6 miejsce. Chętni na wyższą lokatę? Da się zrobić, tylko potrzeba 3 razy więcej maszyn liczących niż obecnie |-?
Że to tak łatwo się nie da - to wiemy - tylko jeżeli zwolnimy, chociaż o 10%, to ci z 7-ki czyli BOINC@MIXI po nas przetuptają :fright:

necavi

Wyścig zakończony. Udział wzięło 533 uczestników, 113 zespołów. Niespodzianki, na szczęście na finiszu nie było. Nasz team utrzymał zajętą na początku pozycję.

Zespołowo:
1   Czech National Team   23824244.86
2   SETI.Germany            17695673.48
3   TeAm AnandTech       17357112.55
4   Aggie The Pew           14601522.91
5   Sicituradastra.           11093095.77
6   BOINC@Poland            4055877.09

Osoby z naszego teamu w statystykach indywidualnych:
   8   [B@P] Daniel            2781016.82 (przez długi czas na 6 pozycji)
  70   Aleksander                481164.58
154   Krzysiak_PL_GDA        178829.80
155   4ys                          176269.31
167   stiven                       165192.41
184   [BOINC@Poland]mimeq 144559.16
250   necavi                        57645.30
254   Ufol                           55620.72
378   Henryk Jeka                  8231.73
408   sknd                           6083.60
531   Piotr Friedrich               1263.65

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy :respect:



Ufol

Możemy mówić o małym sukcesie. Byłem nieco sceptyczny, gdy deko po drugiej w nocy przełączałem kompa na Primegrida. Oby w następnym wyścigu wystartowało więcej załogantów z naszej ekipy.