Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Członkowie B@P nie liczący dla Polski

Zaczęty przez kempler, 15 Maj 2007, 17:10

kempler

Wymienię tutaj osoby które liczą dla naszego teamu lecz mają ustawiony kraj inny niż Polska lub w ogóle nie mają.
Dla części osób jest to wybór świadomy ale może część osób o tym nie wie że ma inną a najczęściej brak. Czasami się zapomni lub zagapi :wink:

Osoby które znam z forum i występują na liście: cracovian (tutaj raczej świadomy wybór), kret.., szerpa, Simek, cezary_m, pbt_marlutowski, adamludek

Trochę ludzi jest...

__________________________________________________  _________________________

ABC@home: janrec, Simek, Baraka, krystek, Pietras

BURP: woju, n00bystance, Marcin, czapa, Leonar

Chess960: Szerpa. woju, Dawid, LAMAS

Einstein: RoNin TEAM, Bwana, adina1808, Dawid, akub Czaplicki, Edi, n00bystance, d_worms, william, dek, Olshefski, robert_cz, Mariusz, Andrzej, cezary_m, fr0zi, Aristos, Arek, stowoda, Lachoo, chriskras, Roman, majkel, Roman Bejnar, Kuba, Kamil Brzoza, starost22, timucin, kdrys, tbieniek, mewp, silvah, ado27, Chacal83

ClimatePrediction: Justynka, maar. gizmo, d_worms, Agnieszka, Maral, test, TheOne624, Admin, Ja, Ewelina

TMRL DRTG: PuNiX

RALPH: pbt_marlutowski

SETI: d_worms , cracovian, Burbaq, Shaitis , gsx, Piotr, saj, Maciej, n00bystance, kamil, kor, Hubert Sosniak, sigi_wes, RoNin

Zivis: Jarek_Dmochowski, d_worms, adamludek

XtremLab: Burbaq

Tanpaku: Bart, lukata, pbt_marlutowski, BartekP, adamludek

SZTAKI: dawidy, cezary m, pp555

Spinhenge: lukata, marek, dawidy, madierfakier

SIMAP: zigmunt, n00bystance, Filipczaki, Pietras, root, Benjamin Kwiecien

Rosetta: ptashek, mateo, d_worms, gwidon, zmijeq, Tomek Sz., Darek, Mateusz Troicki, fidodido, falen, lukata, zigmunt, pawel bogaczewicz, Bartek, n00bystance, FilipJF, Dawid, Madock, backup, miman, skok, boo boo, Lipinski, Szymon, brylok, Administrator, BMA, NyGoOz, oczy, Grisha, Soyer, MRT, bish, michalg17, piotr.ozaist, Marcin Ludowicz

RCN:KemoT, Luqasek

Proteins@home: d_worms, zigmunt, joter

LHC: dynia, nssoundlab, pp555, Edi, brylok, dawidy, Hubert Starszyna

Malaria: dawidy

ufluids: Jodarx, simson, woju

Leiden: Pavarros, von_Majzel, kret..

Riesel: Szerpa, Corey, krzywho

QMC: nssoundlab, xmen, Velu, pp555, gecon, Zentaur

PrimeGrid: kret.., Pietrze, dawidy

Predictor: n00bystance, cracovian, piotr.ozaist, Duszek26

DepSpid: bartekp

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

D_T_G

Cytat: "kempler"(...) narodowość na inną niż Polska (...)

Kraj nie jest narodowością :P Patrz na to jak na "skąd liczę", jest to najlogiczniejsze rozumowanie tego ustawienia. Chodź nawet jeśli ktoś liczy z innego kraju to ustawia kraj na Polskę, np. wijata.com, być może po to, żeby polepszyć trochę moc obliczeniową Polski w rankingu międzynarodowym.


kempler

No źle to ująłem (zmęczenie). Napisałem teraz inaczej  :wink: Właśnie mi chodzi o to że część z tych osób pewnie chce mieć ustawione Polska tylko albo zapomniało albo coś się źle kliknęło (też powinienem być na tej liście :/)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

D_T_G

No ale jakbyś popatrzył na przykład na profil z SETI takiego Shaitisa to byś wiedział, że jest to w pełni świadomy wybór ;) Albo osoby, które w wielu różnych projektach mają ten sam, a inny niż Polska, kraj to przecież nie popełniałby tego samego błędu kilkakrotnie :P No albo user, który ma niemieckobrzmiącego nicka z krajem Niemcy, to też raczej świadomie wybrał kraj, hehe. Ale zestawienie w każdym bądź razie ciekawe, kiedyś nawet weszłem na stronę domową naszego liczydłowego, który ustawił sobie kraj USA, a na tej stronie swojej to kompletnie nic nie wskazywało na to, żeby miał chociaż polskie korzenie... Może zapodam linka, wątek już jest więc nie będzie to off-topic, hehe. EDIT: A nie, to inaczej było, nazwisko sugeruje, że polskie korzenie może nawet są, ale z treści strony nic tego nie wskazuje: Benjamin Kwiecien: http://rankandfile.homelinux.net/.


kempler

Wiesz gdybym miał patrzeć na profil każdej osoby którą wymieniłem to bym do jutra tego nie napisał.
Napisałem przecież

CytatDla części osób jest to wybór świadomy ale może część osób o tym nie wie że ma inną a najczęściej brak. Czasami się zapomni lub zagapi

A jako przykład dałem cracovian'a bo wiem że mieszka w USA i jest to wybór świadomy. Ale  większość z tych osób ma nic nie wpisane. Gdy to pisałem widziałem że ludzie mają: Oman, Niemcy, Stany Zjednoczone, Austalię, Austię itp.

Moim celem było zasygnalizowanie że czasami pomimo chęci liczenia dla Polski z różnych przyczyn   nie jest to wykonywana (np. ja liczę dla Polski a w jednym z projektów z niewiadomych mi przyczyn nie miałem ustawione).

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

maro86

A ja nie miałem ustawionego kraju przez zwykłe gapiostwo i niedopatrzenie...

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

kempler

Cytat: "pbt_marlutowski"A ja nie miałem ustawionego kraju przez zwykłe gapiostwo i niedopatrzenie...
No właśnie :) I po to jest ta lista :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Wydmek

Wydaje mi się, że wystarczyłaby lista osób które wcale nie wybrały kraju - reszta - hmmmm wydaje mi się, że z pewnych względów są to wybory świadome. Ale z drugiej strony przecież chyba nikomu nie szkodzi taka informacja - a może parę punkcików dla Polski wpadnie :)
 miało być tak pięknie - wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy!! :)



kempler

Cytat: "Wydmek"Wydaje mi się, że wystarczyłaby lista osób które wcale nie wybrały kraju - reszta - hmmmm wydaje mi się, że z pewnych względów są to wybory świadome. Ale z drugiej strony przecież chyba nikomu nie szkodzi taka informacja - a może parę punkcików dla Polski wpadnie :)

Mogło by też tej listy ne być...

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

bartsob5

Cytat: "Wydmek"Wydaje mi się, że wystarczyłaby lista osób które wcale nie wybrały kraju - reszta - hmmmm wydaje mi się, że z pewnych względów są to wybory świadome. Ale z drugiej strony przecież chyba nikomu nie szkodzi taka informacja - a może parę punkcików dla Polski wpadnie :)

no nie wiem... mi sie raz nie wiadomo skad i dlaczego ustawil afganistan...

Bober

Grunt, że nic straconego. W momencie zmiany przez użytkownika kraju wszystkie zdobyte przez niego punkty przewędrują na konto nowo wybranego kraju (inaczej  niż jest to w przypadku drużyn).

Właśnie nazwanie tego pola "kraj z którego liczysz" jest dość mylące dla wielu użytkowników. Narodowość byłaby lepsza.

kempler

Cytat: "Bober"Grunt, że nic straconego. W momencie zmiany przez użytkownika kraju wszystkie zdobyte przez niego punkty przewędrują na konto nowo wybranego kraju (inaczej  niż jest to w przypadku drużyn).
Tego nie wiedziałem. To dobrze bo rzeczywiście nic straconego.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

cezar

W Sztaki już jest POLSKA i jest to moje niedopatrzenie. A w Einstein@home nie wiem co zrobic z tymi 54 punktami??





Szerpa

Dziekuje zmienilem na polska, i sorry ze sie zagapilem w tych dwoch projektach

cezar

CytatA w Einstein@home nie wiem co zrobic z tymi 54 punktami??

Podłączyłem teraz przez BAM Einstein@home i mam teraz konto z tymi 54 punktami. Jednak we wszystkich właściwościach typu: "Dane dla konta", "Twoje konto" są dane konta drugiego. Juz nie wiem jak to rozumieć?





D_T_G

Cytat: "Bober"Właśnie nazwanie tego pola "kraj z którego liczysz" jest dość mylące dla wielu użytkowników. Narodowość byłaby lepsza.

No jak dla mnie jest to najmniej mylące ("skąd liczysz") niż narodowość. Są wielonarodowe państwa a ja zaglądając na ranking 'państw' na boincstats.com przede wszystkim zamierzam ocenić moc obliczeniową państwa a nie wszystkich liczydłowych danej narodowości. Poza tym jeśli mnie wzrok nie myli Mchl chyba poprawił to pole w tłumaczeniu boincstats na "Kraj zamieszkania", chyba że dopiero teraz zwróciłem na to uwagę, a było tak tam od dawna.


Bober

Ok. Ale ja mam ustawione Polska, żeby dokładać punkty Polsce, chociaż nie liczę w Polsce :P (więc jeśli chcesz oszacować moc państwa to chyba popsułem szacunki (i pewnie nie jestem jedyny :P ))

Jeśli chodzi o BOINC uważam, że ciekawsze jest to, jaką mocą dysponują wszyscy, którzy identyfikują się z danym krajem i tak powinno się to pole nazywać (najlepiej "kraj, na którego konto chcesz liczyć").

Tym bardziej, że w preferencjach owo newralgiczne pole nazywa się "Country" - niejednoznaczne, można interpretować zarówno jako "kraj, w którym liczysz" jak i "kraj z którego pochodzisz" albo nawet "kraj, dla którego chcesz liczyć, chociaż nawet nie wiesz, gdzie go na globusie szukać" :P

Zakładając, że tak jak chcesz, jest to "kraj, w którym liczysz", to dlaczego można wybrać "none" albo "international"?
Rozumiem, że pierwszą opcję wybierają ludzie, którzy chwilowo zapomnieli jak się nazywa to miejsce, gdzie stoją ich komputery, a drugą wszyscy, których komputery znajdują się w przygranicznych pasach ziemi niczyjej, na wodach międzynarodowych i w kosmosie    :wink:

Hmmmm, może to jakaś wskazówka dla SETI? Oni tam są :!:  I liczą BOINC  :D
I mają 3 miejsce :!:
Sprawdźmy ich adresy IP :wink:

Wszystko pięknie dopóki rozpatrujemy komputery stacjonarne. Ale co mam ustawić w preferencjach podczas podróży autobusem przez Europę wraz z laptopem? Żadna siła mnie nie zmusi, żeby zmieniać kraj we wszystkich projektach na każdym przejściu granicznym :P

Narodowość jednak też to nie może być, bo lista zawiera kraje a nie narodowości.

D_T_G

Cytat: "Bober"Ok. Ale ja mam ustawione Polska, żeby dokładać punkty Polsce, chociaż nie liczę w Polsce :P (więc jeśli chcesz oszacować moc państwa to chyba popsułem szacunki (i pewnie nie jestem jedyny :P ))

No i fajnie, sam taką opcję odnotowałem w jednej ze swoich poprzednich wypowiedzi i wcale tego nie zganiłem ani nie pochwaliłem :P. Wiesz zawsze będą ludzie, którzy będą to ustawienie traktować bardzo nie poważnie, a bo np. ja się identyfikuję z III RP a nie IV, więc póki rządzą Kaczory dam Antarktydę.

CytatJeśli chodzi o BOINC uważam, że ciekawsze jest to, jaką mocą dysponują wszyscy, którzy identyfikują się z daną narodowością i tak powinno się to pole nazywać.

Może nie jestem boincowym weteranem, ale wydaje mi się, że najciekawszym rankingiem osób w pełni identyfikujących się z jakąś grupą osób jest ranking teamów nie narodowości... ale kto by to tam wiedział ;)

CytatZakładając, że tak jak chcesz, jest to "kraj, w którym liczysz", to dlaczego można wybrać "none" albo "international"?

Jak wyżej albo dla ludzi w sytuacji jak Palestyńczycy itd.

CytatRozumiem, że pierwszą opcję wybierają ludzie, którzy chwilowo zapomnieli jak się nazywa to miejsce, gdzie stoją ich komputery, a drugą wszyscy, których komputery znajdują się w przygranicznych pasach ziemi niczyjej, na wodach międzynarodowych i w kosmosie  :wink:

Hmmmm, może to jakaś wskazówka dla SETI? Oni tam są :!:  I liczą BOINC  :D
Sprawdźmy ich adresy IP :wink:

Ping, ping, kto tam? A na Marsie pojawi się napis: "Hello world! Przejdzcie w końcu na IPv6!" :P


bartsob5

a co to za roznica czy chodzi o narodowosc czy miejsce zamieszkania?

ja uwazam, ze powinnismy promowac nie tylko idee boinc, ale i ogolnonarodowy patriotyzm, w zwiazku z czym uznaje zwracanie komus uwagi ze ma wprowadzony inny kraj niz polska (nawet zamieszkujacym w innej czesci swiata) za prawidlowe, bo dla kazdego ta bialo-czerwona flaga obok jego ksywki powinna byc 100 razy wazniejsza od flagi kraju w ktorym liczy

Bober

No właśnie cała dyskusja sprowadza się do jednego wniosku:
nierzadko zdarza się, że w polu "country" ludzie mają coś, czego wcale nie zamierzali mieć i nawet nie zdają sobie z tego sprawy.

Dlatego chwała kemplerowi za tę listę  =D>

A najlogiczniejszą interpretacją pola "country" jest "kraj, który sobie ustawię, bo takie mam dziś widzimisię"  :P

Dlatego wciąż uważam, że jest niejednoznacznie nazwane i wprowadza zamęt (ale zgadzam się, że z narodowością nie ma nic wspólnego).

D_T_G

Cytat: "bartsob5"a co to za roznica czy chodzi o narodowosc czy miejsce zamieszkania?

ja uwazam, ze powinnismy promowac nie tylko idee boinc, ale i ogolnonarodowy patriotyzm, w zwiazku z czym uznaje zwracanie komus uwagi ze ma wprowadzony inny kraj niz polska (nawet zamieszkujacym w innej czesci swiata) za prawidlowe, bo dla kazdego ta bialo-czerwona flaga obok jego ksywki powinna byc 100 razy wazniejsza od flagi kraju w ktorym liczy

Mam rozumieć to jako dowód nie wprost? Tzn. zapytanie mające wydźwięk retorycznego, a argumentacja de facto je całkowicie zaprzeczająca? Tzn. z Twojej dalszej wypowiedzi wynika, że różnica jest i sam za jedną z opcji baardzo wyraźnie się opowiedziałeś :P

Cytat: "Bober"No właśnie cała dyskusja sprowadza się do jednego wniosku:
nierzadko zdarza się, że w polu "country" ludzie mają coś, czego wcale nie zamierzali mieć i nawet nie zdają sobie z tego sprawy.

Dlatego chwała kemplerowi za tę listę  =D>

Chwała, chwała, bo powód do ciekawej dyskusji dała :wink:

CytatA najlogiczniejszą interpretacją pola "country" jest "kraj, który sobie ustawię, bo takie mam dziś widzimisię"  :P

Najlogiczniejszą dla osób nie logicznie myślących :P Bo analizując co jest do wyboru widzi się wyraźnie, że są tam tylko kraje które mają na dziś dzień swój polityczny byt + none + international, czyli nikt nie może dać państwa, które nie istnieje (z wyjątkiem none/international), choć może i z niego pochodził (Tybet?), narodowości też, bo kraj to nie narodowość (już kompletnie abstrahując od faktu, że nie każda narodowość ma swoje narodowe państwo), a wybór na chybił trafił zawsze będzie irracjonalny :P Pozostaje jedynie 'skąd liczę' lub bardzo świadomie wybieram 'none'/'international' bo to, bo tamto.

CytatDlatego wciąż uważam, że jest niejednoznacznie nazwane i wprowadza zamęt (ale zgadzam się, że z narodowością nie ma nic wspólnego).

Żadnego zamętu nie widzę, wręcz przeciwnie, przynajmniej jak dla mnie ustawienie innej flagi niż polska w stricte polskiej (ba! pretendującej do miana narodowej!) drużynie jak B@P jest obok imponującego RACu najczęstszym bodźcem do zajrzenia w profil jeśli takowy 'ktoś' założył :roll: Czyli jak dla mnie takie rozumowanie tej opcji jest czynnikiem zhnacznie ubarwiającym szereg liczydłowych, no i jakoś tak fajnie pomimo znikomej ich aktywności na forum zdawać sobie sprawę, że znają nas i wspierają na emigracji :D

Pozdrawiam.


Bober

Cytat: "D_T_G"
Najlogiczniejszą dla osób nie logicznie myślących :P
No właśnie, nikt nie powiedział, że przy wyborze kraju ludzie kierują się logiką.
Cytat: "D_T_G"
Bo analizując co jest do wyboru widzi się wyraźnie, że są tam tylko kraje które mają na dziś dzień swój polityczny byt + none + international, czyli nikt nie może dać państwa, które nie istnieje (z wyjątkiem none/international), choć może i z niego pochodził (Tybet?), narodowości też, bo kraj to nie narodowość (już kompletnie abstrahując od faktu, że nie każda narodowość ma swoje narodowe państwo), a wybór na chybił trafił zawsze będzie irracjonalny :P Pozostaje jedynie 'skąd liczę' lub bardzo świadomie wybieram 'none'/'international' bo to, bo tamto.
Moim zdaniem z faktu, że do wyboru są opcje none + international wynika, że interpretacja 'skąd liczę' odpada, ponieważ nie są to odpowiedzi na zadane pytanie.
Z tego co można zaobserwować wydaje mi się, że właśnie wybór 'none'/'international' jest zwykle mało świadomy, zupełnie niekontrolowany przez użytkowników. Myślę, że "international" jest na 3 miejscu w statystykach nie dlatego, że tyle ludzi nie chce się utożsamić z żadnym krajem, tylko zwyczajnie nie wiedzieli co wybierali/ nie zwrócili uwagi podczas zakładania profilu/ nie myślą o statystykach więc nie ma to dla nich znaczenia, chociaż, gdyby o nich wiedzieli, może wybraliby swój kraj.
Poza tym dopisałem później:
Cytat: "Bober"
Narodowość jednak też to nie może być, bo lista zawiera kraje a nie narodowości.
więc kwestii kraj/narodowość możemy już dać spokój.
Cytat: "D_T_G"
Żadnego zamętu nie widzę, wręcz przeciwnie,
A ta dyskusja nie jest odzwierciedleniem zamętu? W tej chwili jest swoboda interpretacji i może to lepiej, ale sieje to zamęt i na pewno uniemożliwia wyciąganie ze statystyk wniosków typu "ten kraj ma tyle mocy obliczeniowej". Umożliwia jednak w pewnym stopniu porównywanie (ponieważ obciążenie wyników jest pewnie małe w przypadku dużych krajów, natomiast kolejność na dole tabeli jest prawdopodobnie mocno zaburzona).

Fakt, że bez względu na to, czy pole się będzie nazywać kraj/narodowość/pod jaką flagą chcesz liczyć, zawsze znajdą się tacy, którzy wybiorą niezgodnie ze stanem faktycznym. Tym bardziej, że nie jest to kwestionariusz badający kto, jaką przynależność odczuwa. Ktoś może być zagorzałym Polakiem patriotą ale ustawić sobie dla hecy Afganistan.
Cytat: "D_T_G"
przynajmniej jak dla mnie ustawienie innej flagi niż polska w stricte polskiej (ba! pretendującej do miana narodowej!) drużynie jak B@P
Narodowa czy nie nikt nie powiedział, że obcokrajowcy są w B@P niemile widziani, wręcz przeciwnie :D

Wydaje mi się, że ustawianie innej flagi w celi zwrócenia na siebie uwagi, jest bardzo rzadkie.

kempler

Nie ma za co  :oops:
Widzę że lista wzbudziła ciekawą i burzliwą dyskusję :)

Ja się naprawdę nie zastanawiałem i nie zastanawiam co znaczy "Country". Widzę że są odmienne zdania :)

Moim celem było tylko zasygnalizowanie zjawiska  :wink:
A co kieruje ludźmi że dają Poland, to jak dla mnie mniej ważne...

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

D_T_G

Cytat: "Bober"
Cytat: "D_T_G"
Najlogiczniejszą dla osób nie logicznie myślących :P
No właśnie, nikt nie powiedział, że przy wyborze kraju ludzie kierują się logiką.

Hehe, no nie, ale np. bartsob5 sugeruje by uczuciem :P

Cytat
Cytat: "D_T_G"
Bo analizując co jest do wyboru widzi się wyraźnie, że są tam tylko kraje które mają na dziś dzień swój polityczny byt + none + international, czyli nikt nie może dać państwa, które nie istnieje (z wyjątkiem none/international), choć może i z niego pochodził (Tybet?), narodowości też, bo kraj to nie narodowość (już kompletnie abstrahując od faktu, że nie każda narodowość ma swoje narodowe państwo), a wybór na chybił trafił zawsze będzie irracjonalny :P Pozostaje jedynie 'skąd liczę' lub bardzo świadomie wybieram 'none'/'international' bo to, bo tamto.
Moim zdaniem z faktu, że do wyboru są opcje none + international wynika, że interpretacja 'skąd liczę' odpada, ponieważ nie są to odpowiedzi na zadane pytanie.

None jest jak null albo unknown w logice wymyślonej na potrzeby baz danych, nie zainicjalizowane - tak ja to rozumię, ta opcja jak to opcja jest opcjonalna, nie musisz jej ustawiać w ogóle, a wtedy będzie tam none, ale to cię już nie interesuje. A że boincstats nalicza punkty zarobione na takich kontach dla international, to jest osobna kwestia. Tymczasem international jest dla tych, którzy faktycznie mają hosty w kilku krajach np. Cieszyn/Czeski Cieszyn, albo ciągle z laptopem przemieszczają się po świecie ;P I jest to w takim wypadku jak najbardziej logiczna odpowiedź na zadane pytanie.

CytatZ tego co można zaobserwować wydaje mi się, że właśnie wybór 'none'/'international' jest zwykle mało świadomy, zupełnie niekontrolowany przez użytkowników. Myślę, że "international" jest na 3 miejscu w statystykach nie dlatego, że tyle ludzi nie chce się utożsamić z żadnym krajem, tylko zwyczajnie nie wiedzieli co wybierali/ nie zwrócili uwagi podczas zakładania profilu/ nie myślą o statystykach więc nie ma to dla nich znaczenia, chociaż, gdyby o nich wiedzieli, może wybraliby swój kraj.

Hmmm... nie zakładałem wielu boincowym kont, ale wydaje mi się, że, jak już zresztą napisałem, defaultowo jest none, a to że ich punkty są naliczane dla International to jest tylko widzimisię autora serwisu boincstats.com. Natomiast, żeby faktycznie ustawić international, trzeba już ruszyć to pole myszką, wysunąć listę i uwidzieć początkowe możliwości, tak więc prawdopodobieństwo pomyłki (co się i tak zawsze zdażać będzie)/niekontrolowalności jest już znacznie mniejsze i strzelam, że większość robi ten wybór wbrew pozorom świadomie.

Cytat
Cytat: "D_T_G"
Żadnego zamętu nie widzę, wręcz przeciwnie,
A ta dyskusja nie jest odzwierciedleniem zamętu? W tej chwili jest swoboda interpretacji i może to lepiej, ale sieje to zamęt i na pewno uniemożliwia wyciąganie ze statystyk wniosków typu "ten kraj ma tyle mocy obliczeniowej". Umożliwia jednak w pewnym stopniu porównywanie (ponieważ obciążenie wyników jest pewnie małe w przypadku dużych krajów, natomiast kolejność na dole tabeli jest prawdopodobnie mocno zaburzona).

Zamęt to zaburzenie porządku, więc dobra, może z tego powodu jest jakiś nieporządek w statystykach, ale wydaje mi się, że taki "zamęt" jaki wprowadza proste słowo 'country' i takie a nie inne możliwości wyboru nie jest aż taki, że zawodowy statystyk uznał by je za nie normalne albo zniekształcające statystyki do poziomu bezużyteczności. Hehe może już skończę, bo specem nie jestem a wymądrzam się i chyba gmatwam przedstawiając swój punkt widzenia :roll: W każdym bądź razie cały czas raczej opowiadam się za 'skąd liczę', bo bardziej ciekawi mnie ile jest w stanie wyrabiać Nigeria, a nie Nigeryjczycy na emigracji, ale przecież nikogo nie zmuszę, ta opcja jest opcjonalna ;) A lista kemplera i tak wprowadzi większy porządek, nawet jeśli nie dojdziemy do konsensusu... mam nadzieję ;)


Bober

Masz rację, wszystkiemu winny jest Willy bo wrzuca 'none'  do worka z 'international'  :wink:

EOT

Pigu

Cytat: "D_T_G"...lista kemplera...

była lista macierewicza, była wildsteina, jest i kemplera...  :wink:

kempler

Cytat: "Pigu"
Cytat: "D_T_G"...lista kemplera...

była lista macierewicza, była wildsteina, jest i kemplera...  :wink:

Ojej, chyba mnie nie znielubicie ? :wink:

Bober ma racje. EOT

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

cracovian

Jaki EOT - jeszcze cracovian sie nie wypowiedzial... Ale lepiej nie, bo by sie bany posypaly jak nigdy - hihi - milej nocy zycze :-)
img]http://www.boincstats.com/signature/user_124014.gif[/img]

Shaitis

Si si, Shaitis czyli ja mieszka w Belgii, swoja droga Michal z Leiden Classical to tez ja i temu projektowi sie bardziej poswiecam, Shaitis to tylko 3 komputery do ktorych nie mam juz dostepu (narazie) i licza nadal Seti, ale to sie zmieni.

PS. Witajcie.

PSS, specjalnie dla was zmienilem kraj na Polske ;)

bartsob5

Cytat: "Shaitis"Si si, Shaitis czyli ja mieszka w Belgii, swoja droga Michal z Leiden Classical to tez ja i temu projektowi sie bardziej poswiecam, Shaitis to tylko 3 komputery do ktorych nie mam juz dostepu (narazie) i licza nadal Seti, ale to sie zmieni.

PS. Witajcie.

PSS, specjalnie dla was zmienilem kraj na Polske ;)

bardzo nam milo z tego powodu;)