Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Brak dostępnej pamięci ram.

Zaczęty przez Ufol, 26 Lipiec 2018, 13:57

Ufol

Wreszcie, po wielu próbach, zdołałem sprawdzić tego boinca zawierającego wirtualkę w instalce. Niestety wszystko wygląda koszmarnie;
ale po kolei. Podpiąłem Lhc i pobrałem zadania. Jakieś trzy giga transferu na to poszło. Posiadacze limitowych łącz znają ten ból. Dobra, odpaliło się coś niby i na starcie zatrzymało Einsteina, bo ramu brakuje. Same zadania Lhc z resztą też się po paru sekundach zatrzymują, gdyż pamięci im ponoć nie wystarcza. Zmieniłem ustawienia na stronie projektu, aby liczyło się tylko jedno, na pojedynczym rdzeniu cpu. Nadal nic to nie pomaga. Czy istnieje opcja uruchomienia tych wypasionych próbek na moim kompie? Na razie zatrzymałem mielenie Lhc, lecz zadań nie usunąłem, bo tli się we mnie nadzieja, że idzie to jakoś włączyć.

kva.pl

Byś tak napisał ile masz tego ramu i ile przydzieliles maszynie wirtualnej :)

Ufol

Memory: 7.93 GB physical, 15.86 GB virtual
Jak znajdę kogoś ogarniętego w temacie wirtualek, to powrócę do testowania mielenia w Lhc. Na razie wszystko usunąłem. Sam niczego nie ustawię. Nie chcę ponownie stawiać całego systemu. Gadacz zazwyczaj nie współpracuje przyzwoicie z wszelakimi opcjami, parametrami, itd. Czy istnieje taki wariant, aby znaczna ilość ramu, załóżmy 6 gb, była dostępna dla wirtualnej maszyny tylko jeśli pobierze się próbki z Lhc? Poza tym przypadkiem wirtualka by się po prostu nie odpalała i nic by z zasobów dla siebie nie zabierała. Tak by było optymalnie.

Ufol

Coś tam próbowałem, z pomocą znajomego informatyka, wyregulować w wirtualce, lecz bez sukcesu. Boincowy menedżer nie chce nadal współpracować. Nie wiem dlaczego. Obraz sytuacji posyłam w załączniku typu zrzut ekranu. Inaczej sprawy przedstawić nie potrafię. Gdzie się ustawia ilość ramu dostępną dla maszyny wirtualnej? Obecnie żadnego systemu na niej nie uruchamiałem. Niestety współpraca tego cudactwa z gadaczem to porażka.

EDU Enthusiast

Moglbys podac configuracje tego? Jesli masz tylko 8GB fizycznej pamiecie, ustawm vm by uzywal 6GB.

Ufol

Jak ustawia się ten przydział ramu? Tzn. nie potrafię znaleźć opcji w menu wirtualki.