Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Kupię starszy sprzęt "serwerowy" pod ESXi

Zaczęty przez TJM, 29 Lipiec 2018, 23:01

TJM

Poszukuję jakiegoś grata który pozwoli się pobawić ESXi w najnowszej "free" wersji. Może komuś zbywa jakiś złom który jeszcze jest z tym kompatybilny ? Wszystko mi jedno czy byłby to kompletny stary serwer czy jakaś płyta z procem w pudełku po butach, byleby dało się to uruchomić rozsądnym nakładem kosztów i czasu. Nawet ujdzie jakiś sprzęt nie do końca sprawny, bo to ma być na cele głównie edukacyjne i trochę testów.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

toms83

Czy takie coś by Cię interesowało:

HP PROLIANT ML 350 G5
Procesor - E5405@ 2,00 GHz
Pamięć RAM - 6 GB
Dysk Twardy: 4 x 146 GB SCSI
Porty - 2 x GbE LAN, VGA, 2 x USB, RS-232
PSU, DVD-RW
BRAK SYSTEMU OPERACYJNEGO

Mam taki złomek do sprzedania, nie wiem czy to trafia w krąg zapotrzebowania.

TJM

Sprzęt jako taki mógłby być tylko nie wiem czy właśnie w ESXi 6.7 nie dropnęli już supportu dla Xeonów serii 5400, albo źle patrzę albo na stronie są listowane tylko do 6.5U2. Czy gdybym wystawił gdzieś iso instalatora mógłbyś to jakoś odpalić i sprawdzić, czy się uruchomi i nie wywali komunikatu o nie wspieranym CPU ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

#3
Gdyby komuś miało się to przydać:

Odpaliłem instalator ESXi 6.7 na Xeonie 1230 v2 (1155) obsadzonym na "zwykłej" płycie. Jedyny zgrzyt to była informacja, że się zainstaluje ale nie będę miał wsparcia. Wcześniej na "zwykłym" procesorze instalator zatrzymywał się z info o nie wspieranym CPU (to samo miałem na prastarym Xeonie). Dla mnie brak supportu to nie problem bo ta maszyneria ma być głównie zabawką do nauki różnych rzeczy.
Okazało się też że nie widzi onboardowej sieciówki - to nie problem bo za 50-100zł można kupić jakąś sieciówkę np. Intela na PCI-E wyssaną z jakiegoś poleasingowego serwera lub stacji roboczej i takową już widzi. Mam kolekcję różnych sieciówek i najtańsza gigabitowa jaka jest widoczna to Intel Gigabit CT Desktop Adapter - kupowałem takie kilkukrotnie po ok. 50zł + wysyłka (oczywiście używki) - może jakieś na PCI by zadziałały ale nawet nie widzę zbytniego sensu sprawdzać.

Problem miałem też z instalacją bo nie mam napędu cd/dvd sata - same stare IDE robiące za zaślepki w obudowach a jedyne dwa napędy optyczne sata to bd-r z których płyta nie chciała z jakiegoś powodu startować. To też da się rozwiązać, iso instalatora można przez YUMI zainstalować na pena opcją "unlisted iso - grub from RAM" - w ten sposób ładuje się i działa - inaczej (innymi opcjami z unlisted iso) nie miało chęci startować (migający kursor i tyle).

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.