rejestrator napięcia

Zaczęty przez kriu, 03 Sierpień 2018, 15:00

kriu

Czy ktoś z kolegów wie czy i ew. gdzie można kupić miernik napięcia (woltomierz) czy inaczej nazywając rejestrator pomiaru napięcia, który będzie mierzył napięcie sieci 230V co pewien, ustalony czas (np. co minutę) i zapisywał wartość w jakimś pliku razem z czasem. Podłączenie tego rejestratora do komputera może być np. poprzez USB (plus jakieś oprogramowanie). W zasadzie opisany pomiar jest najważniejszy i podstawowy, ale urządzenie może mieć dodatkowo np. wyświetlacz LCD pokazujący aktualną wartość napięcia. Dokładność pomiaru powiedzmy na poziomie 0,1V.
A i jeszcze jedno – urządzenie nie może być drogie – do 200zł, ale im tańsze (spełniające podane warunki) tym lepsze. Do zastosowania wewnętrznego (pokojowego).
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm

Martin Fox

W tej cenie to chyba tylko jakiś DIY oparty na atmelu czy arduino albo ferguson smart wifi plug - masz miernik wbudowany, dane zapisywane są w aplikacji i kosztuje około 100zł. Jedyne co bym sprawdził czy monitoruje też napięcie czy tylko natężenie prądu (tutaj głowy nie dam).

Najpierw myślałem o fibaro wall plug, ale tam i poza budżetem (około 250zł) i potrzebny bridge na z-wave więc odpadło.

Prawdopodobnie są jeszcze podobne urządzenia do fergusona, ale nie znam :)

TJM

W tej cenie to do rejestracji ale bez użycia komputera, może znajdziesz coś z zapisem na kartę SD (watomierz albo listwę). Sam mam takie coś, prawdopodobnie chińszczyzna sprowadzana z Ali sprzedawana na Allegro pod jakąś tam marką, ale działało dość nieźle, zapis do CSV, tworzyło jeden plik ciągły i dodatkowe z podziałem na foldery rok/miesiąc/dzień i nawet z niezłą dokładnością, tylko niestety slot karty przebywając na poziomie podłogi nie przetrwał próby czasu. O dokładności 0,1V w tym budżecie to można zapomnieć, tyle to będzie miał dobry miernik (to mniej niż 0,5%). Co innego rozdzielczość 0,1V.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

kriu

Dzięki za odpowiedzi.
Oczywiście, chodzi o rozdzielczość 0,1V. Co do dokładności powiedzmy do 1V.
Interesuje mnie tylko taki, który przesyła wyniki pomiarów do kompa.
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm