Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Einstein@Home nie punktuje.

Zaczęty przez Ufol, 10 Październik 2018, 10:21

Ufol

Właśnie tak się dzieje w moim przypadku. Liczę w nim, pomimo tej jawnej niesprawiedliwości, ponieważ uznaję projekt za autentycznie użyteczny, jednak czuję się, delikatnie mówiąc, lekceważony. Niby te punkty realnie żadnej wartości nie mają, lecz miło, gdy choćby kilka na konto wpadnie. Taka, że tak powiem, moralna satysfakcja. Tymczasem próbki się prawidłowo przemielają, odsyłają a dorobek nie drgnie nawet o 1 punkt za zadanie. Czemu tak się to odbywa?

stiven

Tak na szybko:
Z tego co dałem radę podejrzeć to liczysz na tym: https://einsteinathome.org/pl/host/11984997
hoście Binary Radio Pulsar Search (Arecibo) v1.34 () windows_x86_64. Wszystkie liczą się do samego końca ale nie przechodzą walidacji.

W Stderr output widzę jedną powtarzającą się niepokojącą linijkę:
[INFO ] Using OpenCL device "Intel(R) HD Graphics 4400" by: Intel(R) Corporation

Czy było Twoim zamiarem liczyć na zintegrowanej grafice?
Jeśli nie to chyba musisz sobie w ustawieniach wyklikać:
Use INTEL GPU: NO
Use ATI GPU: YES
Masz tam na pokładzie jeszcze AMD Radeon R7 240? Zgadza się?

Może warto zweryfikować jakie masz podprojekty zaznaczone? Na GPU jest też "Gamma-ray pulsar binary search #1 (GPU)"

Ufol

Mielę na integrze, ponieważ Einstein, jako jedyny, w ogóle nie przymula sprzętu przeliczając próbkę. Dziwna sprawa. Wszystko niby gra i buczy. Zadania się nie wysypują, odsyłam je i co dalej? Pomyślałem logicznie. Skoro projekt posiada aplikację zdolną pracować na zintegrowanym gpu od Intela, to oczywistym jest, iż takie zadania także jakoś zapunktują. Okazuje się, iż praktyka rozmija się z teorią. Jak to zwykle w życiu bywa. Na chwilę obecną nie rozumiem tego zjawiska.

stiven

Kolego, dopatrzyłem się jeszcze jednego szczegółu.
Aplikacja, którą Einstien używa u Ciebie to "Binary Radio Pulsar Search (Arecibo) v1.34 (opencl-intel_gpu-Beta)".
Powinno być "Binary Radio Pulsar Search (Arecibo) v1.34 (opencl-intel_gpu)". Bez Beta na końcu.
Spróbuj odznaczyć w preferencjach na stronie używanie aplikacji beta. Dokładnie znajduję się to w Konto -> Preferences -> Projekt pod nazwą "Run test applications?".

Sprawdź jeszcze jak masz ustawiony "Współczynnik wykorzystania karty graficznej " / "GPU utilization factor". Dla intelowskiej integry podobno musi być 1.

Może to być również jakiś problem ze sterownikami ale na razie nic w nich nie grzeb.

Ufol

Mielę jedną próbkę na raz, czyli współczynnika 1. przestrzegam. Odznaczę betę i dam znać, czym to zaowocowało. Zahaczyłem wszystkie podprojekty, żeby być pewnym, że coś mi podeślą. Oczywiście Einsteina liczę wyłącznie na zintegrowanym intelowym gpu. Myślałem, że bety, może i z dużym poślizgiem, lecz też punktują. A tu takie buty.

stiven

Dla porządku to obij te zadania co się pobrały bo jest tego ponad 400 i ciężko będzie dojść do ładu czy wyłączenie bety coś pomogło.

stiven

Ufol: wygląda na to, że nadal pobiera Ci "opencl-intel_gpu-Beta" czyli mielisz na próżno. Proponuję reset projektu, masz setki tych zadań zassanych.