Tomasz Kaczmarek

Zaczęty przez SzaMoT, 19 Listopad 2018, 21:20

Co by nie pytać byle nie błądzić

1
2
3
4
5
6
7

SzaMoT

Witam po latach.
Obecnie liczę wszystkie projekty po trochu, bo chce mi się żyć.
W grudniu powiększy się udział.

Aktualna flota:
Dwa tel. 10 Core, ablet 4 Core
VPS Aruba - 16 Core - Za duża rozbieżność wydajności, wyłączone.
VPS Tiktalik - 21 Unity 42 Core Z archiwizowane - (sukcesywnie dokładam kolejne - działanie antydepresyjne)
VPS Tiktalik - 8 po 2 unity, 2 giga ram
Laptop AMD Athlon 64 X2 Dual-Core głównie R@H

Okazjonalne sprzęty:
i3-4150 CPU @ 3.50GHz - na grafice zintegrowanej liczy Collatz
Tel. samsung GT-S7580

Pozdr.
RadiowyChochlik
Tomasz Kaczmarek


Czujka Radioactive detector 31281

andy101fah

 :p_arr:

i twoje zdrowie, niechaj punkty się sypią

:parrrty: :parrrty:


SzaMoT

Wnoszę formalny wniosek o przyznanie tytułu skrzydłowego okej
Pozdrawiam
KaczmarekTomaszRadiowyChochlikmomi76

SzaMoT

#4
MCHL
Podbijeam temat mogę zmienić ustawienia (Pozycję) rezerwowy ... (http://www.deezer.com/track/426894692) ...


Cytat: 》¤¤¤》Chochlik w 26 Grudzień 2018, 14:50
Wnoszę formalny wniosek o przyznanie tytułu skrzydłowego okej
Pozdrawiam
KaczmarekTomaszRadiowyChochlikmomi76

SzaMoT

#5
Witam,
Poprzednią wizytówkę na forum skasowalem.
Dziwne rzeczy się przytafiały w fazie maniakalnej z domieszką elementów schizofreni.
Taka rzecz mnie ciekawi.
Będąc w szpitalu kilka lat temu, pisałem w nocy SMS sam do siebie które wracały z powrotem na tel. Na pewno kilkanaście razy i jeden przeszedł inny niż napisalem:
"Chcesz przejść na drugą stronę"
Po tym SMS wymiękłem, powiedziałem sobie, że się nie dam.

Teraz sobie myślę kto to pisał numeru nadawcy nie było, na 100% to nie ja pisałem.
Przecież nikt nie śledzi SMS na bieżąco z ludzi.
A może to boot?
Tak czy inaczej jak powiedziałem lekarzowi to odparł "Ty dobrze wiesz co się stało"
Chyba lepiej przestać o tym myśleć, spokojnie żyć.
Ps. W filmie Piękny Umysł też były urojenia.
Niektóre rzeczy bywają tak prawdziwe, że aż trudno w to [edit: nie wierzyć]. Umysł płata figle.

Aktualności floty w pierwszym poście
Aktualna flota:
Dwa tel. 16 Core, tablet 4 Core
VPS Aruba - 17Core
VPS Tiktalik - 26Core - (sukcesywnie dokładam kolejne - działanie antydepresyjne)

Pozdr.
RadiowyChochlik

Troll81

 :respect: radzenie sobie z taką chorobą to dopiero temat.

tito


andy101fah


SzaMoT

Dziękuję za słowa otuchy  :respect:
Nie jest tak źle bo 100 milionów jeszcze się nie uroiło XD Zamierzam w tym roku zdobyć cel.
W domu telefony, tablety, zegarka nie mogę zmusić by liczył Samsung Galaxy Watch. Reszta VPS'y.
Pozdr.
Radiowy Chochlik

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

necavi

Życzę zdrowia i... nie dawać się chorobom, tyle jeszcze liczenia przed nami :boing:

Argento

I ja rzeknę dobre słowo Radiowy Chochliku  :). Dla Ciebie wieczne  :p_arr: i  :parrrty:, natomiast dla choroby absolutne  :attack: :whip: :bad:.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

SzaMoT

#13
Dziękuję za słowa otuchy, nie kiedy tego brakuje, przewaznie jak jest dolina.

Teraz mam w miarę fazę normalnego spostrzegania świata.
Pisząc na forum, wypełniam sobie lukę, bo jestem sam w domu w dodatku remontując go.
Duża frajdę sprawiają VPS bo w domu trzymać sprzętu nie mogę z uwagi na licznik energii który nieustannie się kręci.

Ps. Co jakiś czas będę dopisywał do tej wiadomości przebieg życia wcale nie tak całkiem kijowego, bo są plusy +++
Dobrze się śpi i humor dopisuje, link klik
https://drive.google.com/file/d/1-9Xb8eM6DSAiomicaTXEx64iPsVhEldW/view?usp=drivesdk

Ps.
Przypomniałem siebie dlaczego miałem ograniczenie działy forum.
Po nadaniu rangi skrzydłowego pisałem do MCHL, że jestem mocno pobudzony (hipomania) i mogę narobić głupot.
Stąd te ograniczanie.

Pozdr.
Tomek
RadiowyChochlik


Troll81

Dobra rzecz gdy wiesz ze nadchodzi szczyt i pora ostrzec przed ciekawostkami :D Szacun za siłę by to zrobić.

SzaMoT

Mała aktualizacja w pierwszym poście odnośnie zaplecza VPS.
Za 5 dni wyścig w PG, na ten czas wykupie Tiktalik ~ 100  Core, place na godzinę po wyścigu można zarchiwizować i nie ma opłaty zawsze można wznowić.

Grzegorz R. Granowski

Chochliku ... podrzuć proszę ... jak we free-dc ... podpiąć wizytówkę... ale tylko z WCG !!! serdecznie |Grzegorz Roman Granowski

SzaMoT

#17
Dużo rzeczy na stronie free-dc nie dziala, Nie znalazłem.
Na Boincstats też patrzyłem ale mi się nie udało, może inny podpowiedzą.
Jedynie takie bez aktualizacji
https://drive.google.com/file/d/1-1dW4twycHaGxxLwZNIp4H5mC-r-6jcm/view?usp=drivesdk


SzaMoT

#18
Edycja
Sam przeniosłem temat z działu promocji. Uznałem, że to chorobliwa promocja.
Temat został przeniesiony
Jeśli nie w tym dziale to proszę o przeniesienie ale ma to związek z BOINC@Poland.
Jakiś czas temu byłm bardzo zaangażowany w BOINC, podobnie jak obecnie ale bez rewelacji ;)
Pisałem kiedyś na forum, że zakładałem konta w Bankach z podpisem własnoręcznym BOINCATPoland.
Pierwszy Bank PKO BP, podpis przyjęty bez zgrzytów :p_arr: do dziś mam konto u nich z ujemnym saldem, za opłaty karty, która jest zablokowana :bad:
Kolejny Bank WBK SA (Santander) podpis przyjęty, do dziś konto aktywne.

Teraz nadszedł czas na  Bank 🏦 Spółdzielczy w Śmiglu Podpis nie został przyjęty, po moim wyjściu z Banku, zawezwano Policję i ...
Dowiedziałem się po czasie, że podpis złożyłem "OKO BOGA"


Może logo BOINC
Przypomina oko ale BOGA? :dunno:

Jeszcze raz podkreśle, składałem wszędzie podpis BOINCATPoland, a w tym Banku jak go nie chcieli przyjąć, starałem się go narysować - Logo BOINC ...

Teraz proszę nagrodę za promocję Drużyny  XD

Ps. Musiałem to kiedyś napisać i zapewniam Was, że nie mam teraz ani wtedy żadnych dodatkowych urojeń spostrzegania otoczenia.
Ps.2 Nie miałem żadnych konsekwencji za Podpis ale dowiedziałem się od osób trzecich, że mieli przeze mnie poważne problemy, pewnie musieli w raporcie napisać "Oko Boga"
Ps.3 Kolejny bank o którym zapomniałem to ING, tam żadnego zdziwienia, można nawet x podpisać.
Ps.4 Po jakimś czasie w 3 bankach wymienionych, zmieniłem podpisy na Radiowy Chochlik Pasją odkrywania BOINCATPoland.
Za jakiś czas odnowie podpis elektroniczny w dowodzie osobistym, bo nie chcieli przyjąć. Musi być imię i nazwisko ale to nieprawda, można przez profil zaufania i nawet nie trzeba do gminy.
Ps. 5 Jeśli macie pomysły na składanie podpisów typu "OKO BOGA", to proszę pisać, a nóż Bóg będzie łaskawy ... ;)

Pozdr.
RadiowyChochlik

sknd


SzaMoT

Po co to robiłem, to było rok temu. A dlaczego, bo byłem hipomaniakalny.
Akurat przełożyło się to w zainteresowanie plus baner od GRG ale to osobny temat, za jakiś czas napiszę bo odczuwam taką potrzebę

Ps. Teraz śmieje się z tych postępów, lepiej to niż się użalać, albo dołować

sknd

aha, ok. nie skumałem że to jakiś stary przeniesiony post. fakt, brzmi to hipomaniakalnie.
i racja lepiej się śmiać niż użalać, ale warto też wyciągać wnioski.

SzaMoT

Post jest świeży, przeniesiony z działu promocja, a zdarzenie miało miejsce rok temu. Takie małe sprostowanie

SzaMoT

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 30 Lipiec 2019, 18:26
Chochliku ... podrzuć proszę ... jak we free-dc ... podpiąć wizytówkę... ale tylko z WCG !!! serdecznie |Grzegorz Roman Granowski
Znalazłem to
Mam WCG w podpisie może być?

Tylko nie pamiętam jak to się zdobywało

Kret_polny

Cytat: RadiowyChochlik w 01 Sierpień 2019, 20:57
Mam WCG w podpisie może być?

Tylko nie pamiętam jak to się zdobywało


Po taką sygnaturę należy zwrócić się z prośbą w tym wątku:
https://www.worldcommunitygrid.org/forums/wcg/viewthread_thread,29840

SzaMoT

#25
Ostatnimi czasy poświęcam więcej czasu na hobby jakim jest dla mnie BOINC.
Nie zawszsze miałem komputer 24h dobę włączony.
Komputer z procesorem q6600 odszedł, liczyłem długi czas tylko na urządzeniach mobilnych, tel.tablet.
Co jakiś czas opłacałem VPS'y. ( W 2014 miałem w ArubaClaud ,bo były pa 4 zł plus VAT około 50 CPU)
Brałem udział również przy testach nowych centrów obliczeniowych, (kwota do wykorzystania), w sumie w ten sposób zaczęła się przygoda z VPS.

Forum nasze i inicjatywy które były przeprowadzane, osoby zajmujące się tymi akcjami (Projekt Miesiąca, PG, i wiele innych ciekawych rzeczy), mogą nigdy nie powrócić a tym bardziej przez osoby które tym zarządzały przez lata.
Trzeba zdać sobie sprawę, że robiąc dobrą robotę przez lata, może się znudzić a po drodze stanęło RODO.
Ja ze swojej, (nie do końca skromnej) strony pociągnę stare inicjatywy ale również będę sygnalizował nowe.
Taka inicjatywą jest Wyzwanie Roku
Kiedyś pamiętam, że na forum coś podobnego było omawiane nie znalazłem wątku w archiwum.

Edit.
Ps. To od Nas aktywnych użytkowników zależy czy dryfujemy. Ja nie zamierzam dryfować, może po sześćdziesiątce spuszczę do połowy kotwicę, na forum ale nie RAC!!!

SzaMoT

Cytat: Kret_polny w 02 Sierpień 2019, 16:51
Cytat: RadiowyChochlik w 01 Sierpień 2019, 20:57
Mam WCG w podpisie może być?

Tylko nie pamiętam jak to się zdobywało


Po taką sygnaturę należy zwrócić się z prośbą w tym wątku:
https://www.worldcommunitygrid.org/forums/wcg/viewthread_thread,29840

GRG, napisz w podanym wątku o sygnaturkę WCG, będzie się ładnie prezentować w Twoim podpisie na forum CNT i B@P?
https://www.worldcommunitygrid.org/forums/wcg/viewthread_thread,29840

Grzegorz R. Granowski

#27
Panowie ... w serwerze w domu, pod GPU podpiąłem ... cztery projekty ... Primegrid, Einsteina, MilkyWaya, Gpugrida, w ustawieniach jest wszystko w porządku, czyli GPU jest odznaczone... jednak ... BOINC Manager...
daje informacje, że ustawienia są niepoprawne, oraz, że nie mogą ściągnąć WU ... poradzcie Panowie ... lub podpowiedzcie ... Inny, GPU Projekt ... Grzegorz Roman Granowski ( HGM ) ...


edit : z Collatzem ... to samo ... Grzegorz Roman Granowski ( HGM ) ...


andy101fah

Czy w ustawieniach collatz jest tak zaznaczone ? Jeżeli tak to po prostu brakuje projektów GPU

Grzegorz R. Granowski

we Wszystkich czterech projektach ... Nvidia GPU jest zaznaczone ... napisane jest, że Zadania są dostępne, ale że Nvidii nie mam zaznaczoną, co  nie jest Prawda ... Grzegorz Roman Granowski ...

tito

GPUGrid nie ma zadań dla linuxa.
Masz tam wszędzie zmianę lokalizacji komputera na "work", może w tej lokalizacji masz złe ustawienia.

SzaMoT

Co do problemu z liczeniem na GPU, podłącz SETI  :whistle:

Grzegorz R. Granowski

Cytat: tito w 18 Sierpień 2019, 12:50
GPUGrid nie ma zadań dla linuxa.
Masz tam wszędzie zmianę lokalizacji komputera na "work", może w tej lokalizacji masz złe ustawienia.

wgranie nowych sterowników ... rozwiązało ' kwestię ' ... Grzegorz Roman Granowski ...

Szanowny " Panie Skrzydłowy " ... zbliża się godzina 19:00 ... poproszę o pierwszy raport statystyczny ...   

SzaMoT

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 18 Sierpień 2019, 13:27
Szanowny " Panie Skrzydłowy " ... zbliża się godzina 19:00 ... poproszę o pierwszy raport statystyczny ...

Raport końcowy był podany w zamkniętym wątku
Uzyskałem ... dzięki otwarciu f4 ... Tytuł Honorary Grandmaster FIDE

Grzegorz R. Granowski

#34
Szanowny Tomaszu, Panie Skrzydłowy ... na fb, otworzyłem, Twoje wydarzenie, ale dostałem informację, że ' treść nie jest już dostępna ' ... najserdeczniej, Grzegorz Roman Granowski ... ...

jednak ... Tomaszu, z radością przyznałbym Tobie ... Uprawnienia Redaktorskie ... może zostaniesz ... Pierwszym Amatorem ... amo, amare - kochać ... i zaczniesz budować Społeczność ... wokół otwarcia f4 ... ?

Tomaszu, pisałem w poście, ze aktualnie w WCG ... mam ustawienie " nie pobieraj zadań " włączone .... nie bardzo rozumiem, po co chciałeś, abym " polubił : Wiścig THOR " ...

Tomaszu, chyba, nasze aktualnie zażyłe relacje, powinniśmy " przenieść " ... na poziom BOINCowy oraz otwarcia f4 ... co uważasz? odpisz, nie lubię niedomówień ... Grzegorz Roman Granowski ...

SzaMoT

1. Na FB to za mocno najwyraźniej naklikałem, a dlaczego niedostępne to nie wiem ale poszedłem na całość i założyłem stronę z Wydazeniem bo to jedyny sposób na płatną promocję.

2. Wokół otwarcia zgoda ale HGM nie (bo to nadane w profilu szachowym)

3. Sam byłeś nie tak dawno za różnymi inicjatywami np. PM i PG (zjednoczone drużyny). Jeśli twoja wola jest taka by nic związanego z rywalizacja nie kierować w Twoją stronę, uszanuję to i będę pamiętał o tym.
:)

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 08 Wrzesień 2019, 18:43
1. Na FB to za mocno najwyraźniej naklikałem, a dlaczego niedostępne to nie wiem ale poszedłem na całość i założyłem stronę z Wydazeniem bo to jedyny sposób na płatną promocję. II. nie rozumiem, wydarzenia nie było ...

2. Wokół otwarcia zgoda ale HGM nie (bo to nadane w profilu szachowym) I. pięknie, pracujmy razem ... jeżeli wyrazisz zgodę, udostępnię Redaktorowanie ... a o otwarciu pisz, gdzie uważasz, za stosowne ... 

3. Sam byłeś nie tak dawno za różnymi inicjatywami np. PM i PG (zjednoczone drużyny). Jeśli twoja wola jest taka by nic związanego z rywalizacja nie kierować w Twoją stronę, uszanuję to i będę pamiętał o tym.
:) III. napisałem, ze aktualnie ' wszystkie moce ' CPU ... przesunąłem dla nowego podprojektu Primegrida ... nie wiem więc, po co miałbym polubić THOR Chalenge ...

SzaMoT

 Take Wyzwanie jest raz do roku :) A zadania w PG z tego co czytałem starczą na 3 miesiące.

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 08 Wrzesień 2019, 19:58
Take Wyzwanie jest raz do roku :) A zadania w PG z tego co czytałem starczą na 3 miesiące.

WCG wspieram, długo, a okazja do znalezienia dzielnika Fermata ... to dobra okazja ... pozdrawiam ... Grzegorz Roman Granowski ...

SzaMoT

Też na próbę podpiąłem pod PG darmowego VPS'a i w Fermat Divisor Search PPS-DIV (LLR) takie czasy uzyskuje, wygląda moim zdaniem nieźle, tym bardziej, że to darmowy (50$ na miesiąc DigitalOcean) a VPS'y to "kropelki"
http://www.primegrid.com/show_host_detail.php?hostid=973001