Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Liczba WU do pobrania

Zaczęty przez Argento, 12 Grudzień 2018, 17:37

Argento

Próbuję wykombinować sposób na ustawienie określonej maksymalnej ilości WU jaką może pobrać menadżer dla konkretnego projektu. Coś w stylu "Max # jobs" w preferencjach Amicable Numbers. Szukałem w cc_config.xml jakiejś flagi, którą wykonała by owo ustawienie a przepisana do app_config.xml w kontekście wybranego projektu wykonała się wyłącznie dla niego bez wykonania globalnego. I chyba nie znalazłem  :dunno: Z drugiej strony spróbowałem <max_file_xfers_per_project>, ale chyba źle zinterpretowałem opis tej opcji.  Macie jaką sugestię w tym kierunku?


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

tito

Tak - kilka BM jednocześnie pozwala bardzo elastycznie zarządzać zasobami.
Bo w pliku konfiguracyjnym się nie spotkałem z odpowiednim rozwiązaniem.

Argento

Cytat: tito w 12 Grudzień 2018, 18:22
Tak - kilka BM jednocześnie pozwala bardzo elastycznie zarządzać zasobami.

Nie do końca rozumiem. Piszesz o kilku instancjach BM odpalonych jednocześnie...? Z tego co wiem, to twórcy BM nie mieli tego w planach i jedna instancja to max. W jaki sposób miałoby to rozwiązać temat o którym pisałem...?


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

tito

1 projekt na jednym BM i określone maks cache dla każdego projektu. W configu każdego BM zdefiniowane nieuruchamianie aplikacji liczącej jeśli działa proces X (np inna aplikacja licząca).
Upierdliwe do wprowadzenia, ale w określonych warunkach działa, że hej.
Odnośnie maksimum jednej instancji BM XD
Przy goofyx NCI ludzie mieli przysłowiowe pierdyliardy BM uruchomione jednocześnie.

Argento

Cytat: tito w 12 Grudzień 2018, 20:24
1 projekt na jednym BM i określone maks cache dla każdego projektu.
Nie udało mnie się uruchomić więcej niż jednej instancji na jednej maszynie. Poza tym czym jest "cache" dla każdego projektu?

CytatW configu każdego BM zdefiniowane nieuruchamianie aplikacji liczącej jeśli działa proces X (np inna aplikacja licząca).
Nie mam pojęcia jak to ma wpływać na zdefiniowanie ilości pobieranych WU  :dunno:.

CytatOdnośnie maksimum jednej instancji BM XD
Przy goofyx NCI ludzie mieli przysłowiowe pierdyliardy BM uruchomione jednocześnie.

Jak pisałem wyżej. Mnie się to nie udało. Może te "pierdyliardy", to instancje VM a na nich odpalone BM...

P.S.
Mam wrażenie, że nie do końca zrozumiałeś kierunek mojego postu...


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

krzyszp

Zrozumiał, zrozumiał :)

To wygląda tak:

1. Instancje Managera odpalasz na różnych portach, wtedy możesz mieć ich wiele.
2. W każdej instancji masz dołączone inne projekty, z odpowiednimi priorytetami ustawionymi.
3. W programach wstrzymujących masz inne instancje, tak, aby działała tylko ta, która ma najwyższy priorytet (u Goofyxa nie blokowali nic, bo to było NCI).
4. W każdej instancji zapas "dniowy" próbek ustawiasz pod projektu, które w nim są dołączone.

Sposób skomplikowany w obsłudze, ale działa.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Argento

Cytat: krzyszp w 13 Grudzień 2018, 14:35
1. Instancje Managera odpalasz na różnych portach, wtedy możesz mieć ich wiele.
Masz na myśli uruchomienie jednej z dwóch opcji w menu "Plik" BM, tj. "Wybierz komputer..." i "Nowe okno BOINC Manager..."? Pytam, ponieważ nie wiem jak odpalić BM na "różnych portach".

Cytat
3. W programach wstrzymujących masz inne instancje, tak, aby działała tylko ta, która ma najwyższy priorytet (u Goofyxa nie blokowali nic, bo to było NCI).
Tego, to już kompletnie nie zrozumiałem. Zakładam, że piszesz o "Aplikacje z wyłącznością...", natomiast kompletnie nie ogarniam wykorzystania tej funkcjonalności w kontekście tego o czym pisałem w pierwszym poście.

Cytat
4. W każdej instancji zapas "dniowy" próbek ustawiasz pod projektu, które w nim są dołączone.
Ta opcja nie ustawia ilości WU do pobrania a jedynie zapas jak napisałeś "dniowy", a nie o tym myślałem.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

tito

To patrząc na Twój ostatni wpis to nie widzę możliwości pobrania tylko określonej ilości zadań.
Odnośnie uruchomienia kilku BM, gdzieś na forum jest to opisane. Ale nie pamiętam gdzie :)

Argento

Cytat: tito w 13 Grudzień 2018, 20:27
To patrząc na Twój ostatni wpis to nie widzę możliwości pobrania tylko określonej ilości zadań.
@tito, właśnie szukałem dokładnie takiej opcji. Jednak chcę zaznaczyć, że to wyłącznie moja fanaberia  :facepalm2:. Zauważyłem na stronach konkretnych projektów taką opcję w preferencjach i jakoś tak przyszło do bani, że może istnieje możliwość ustawienia owej funkcjonalności z pozycji wpisu do pliku konfiguracyjnego projektów, które takiej opcji na stronie nie mają...  :whip:

Cytat
Odnośnie uruchomienia kilku BM, gdzieś na forum jest to opisane. Ale nie pamiętam gdzie :)

Poszukam  :book:.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento