Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Factorio

Zaczęty przez migawron, 27 Grudzień 2018, 00:25

migawron

Ktoś zna?

serio najbardziej uzależniająca gra ever!



Martin Fox

Możesz napisać coś więcej?

migawron

niby proste - łazisz i budujesz, najpierw prostą kopalnię i hutę, potem coraz bardziej złożone systemy, zdobywasz nowe technologie, budujesz złożone systemy logistyczne, które do tego można oprogramować, i to nie tylko prostymi warunkami (np jeżeli poziom nafty w zbiorniku przekroczy 90% - wyłącz rafinerię) ale także skomplikowanymi poleceniami z działaniami logicznymi (sągdzieś na YT filmiki z takimi rzeczami że głowa mała) oprócz tego (chyba ze w trybie pokojowym) trzeba beonic sie przed atakami obcych wiec rozwijac bronie i wojskowe technologie

a do tego - małe studio, od lat regularnie co piątek wrzucające raport o tym nad czym pracują, cena 70 zł (kiedyś było 50 na wcześniejszym etapie rozwoju gry), można w multiplayer, sporo modów, aktualizacje faktycznie idace na plus i zgodnie z sugestiami graczy. Dla ludzi którzy spędzili przy transport tycoon pół życia - spokojnie drugie pół spędzą przy factorio :)


polecam jakikolwiek gameplay na YT, albo kupic i grać (jak przez 2h nie wsiąkniesz to bez ryzyka zwrot kasy na steam, ale bardziej prawdopodobne że 2h miną w sekundę :) i nagle okaże się że jest 7 rano i dzwoni budzik do pracy...

eh - gadam jakbym na prowizji u nich był, ale po prostu swietna gra to jest :)



Martin Fox

Wszystko fajnie pięknie, ale ostatnio moje platformy do grania to nintendo Switch i telefon - niestety z tego ci widzę gra nie ma wersji mobilnej :/ a ja od lat nie gram na kompie

migawron

nie ma za dużych wymagań sprzętowych więc nawet na jakimś starym rupieciu powinno działać.



Martin Fox

Cytat: migawron w 03 Styczeń 2019, 23:35
nie ma za dużych wymagań sprzętowych więc nawet na jakimś starym rupieciu powinno działać.
Raczej nie będę kupował rupiecia pod jedną grę :P poza tym nie mam gdzie rupieci trzymać, dlatego switch - malutki jest :D

Arthusp

Cytat: migawron w 29 Grudzień 2018, 00:23
(...)
jak przez 2h nie wsiąkniesz to bez ryzyka zwrot kasy na steam, ale bardziej prawdopodobne że 2h miną w sekundę :) i nagle okaże się że jest 7 rano i dzwoni budzik do pracy...

eh - gadam jakbym na prowizji u nich był, ale po prostu swietna gra to jest :)

Jak ja to rozumiem! Podpisuję się wszystkimi kończynami pod tym!

Grę z czystym sumieniem polecam.

Ta gra, obok Cities: Skylines i Two Point Hospital, odpowiada za znakomitą większość czasu poświęconego na gry w 2018 roku.

Adam Sawicki

Skoro taka dobra to i ja zagram.

migawron

no to jakbyście jeszcze mnie nie mieli w znajomych na steamie to tam też migawron :)

jak wejdzie wersja 0,17 się umówimy na jakąś partyjkę w multi



Szczur

Wysłałem zaproszenie do znajomych na steam, chętnie zagram partyjkę :)

Mam fajny zestaw modów ale to wymaga kilka miesięcy wolnego czasu  :p_arr:

Krzysiak

Zacząłem właśnie swoją przygodę z tą grą :)

Widzę że strasznie niebezpieczna jest to gra!



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: