[2019-01-07 - 2019-01-22] Conjunction of Venus & Jupiter Challenge

Zaczęty przez Ufol, 05 Styczeń 2019, 19:26

Ufol

Start:
2019-01-07 05:43
Meta:
2019-01-22 05:43
Liczymy wyłącznie podprojekt;
Seventeen or Bust LLR (SOB)
Ruszamy o nieprzyzwoitej godzinie, czyli o 6:43 w poniedziałek. Taki poranek z Primegridem, że tak powiem. Pomimo tej niedogodności wierzę, iż ktoś zechce ekipę w pierwszym wyścigu Ad. 2019 wspomóc.
Jeszcze mała prośba odnośnie regatowego liczydła.
Uwaga, próbki w nim są długie. Lepiej będzie przydzielić aplikacji dwa, albo nawet cztery rdzenie. Upraszam o wklejenie configa. Wiem, z doświadczenia, że każdy detal w nim ma kluczowe znaczenie. Wystarczy źle wstawić, lub przegapić gdzieś spację i wszystko się sypie. Właśnie z tego powodu apeluję do bardziej doświadczonych w temacie tej aplikacji o rzeczową wypowiedź w niniejszym wątku.
Z góry dzięki za konfiguracyjną pomoc.

Grzegorz R. Granowski


tito


mimeq

pewnie wystartuje z opoznienim (1zmiana), moj app_config:

<app_config>
   
<app>
     
<name>llrSOB</name>
     
<fraction_done_exact/>
     
<max_concurrent>1</max_concurrent>
 
</app>
 
<app_version>

<app_name>llrSOB</app_name>

<cmdline>-t 4</cmdline>

<avg_ncpus>1</avg_ncpus>


   </app_version>
</app_config>


Przy Xeon E3-1230 V2 (4c/8t i HT on)
w ustawinaich projektu ustawiam "Resource share" na 0 a w kliencie BOINC tak aby uzywal tylko 1 rdzenia (12,5%) - sciaga tylko 1 probke i liczy na 4 fizycznych rdzeniach (parametr t-4)


Ufol

Ciekawe, jak mój złom, policzy na poniższym configu:
<app_config>   
<app> 
<name>llrSOB</name>
<fraction_done_exact/>
 <max_concurrent>1</max_concurrent>
 </app>
 <app_version>
   <app_name>llrSOB</app_name>
   <cmdline>-t 4</cmdline>
<avg_ncpus>1</avg_ncpus>
   </app_version>
</app_config>
Czy ma znaczenie natura procesora? Tj. fakt, iż fizycznie istnieją dwa rdzenie a dwa pozostałe są, że się tak wyrażę, wirtualne?

Krzysiak

Tak ma nie opłaca się liczyć na wirtualnych jajkach
<app_config>


<app_version>
<app_name>llrsob</app_name>
<cmdline>-t 1</cmdline>
<avg_ncpus>2</avg_ncpus>
</app_version>
</app_config>


Jedna próbka 2 jajka


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Ufol

Ruszylim, jakby się kto pytał. Niestety nie udało mi się zmusić SOBa do mielenia jednego zadania na dwóch, czy czterech rdzeniach. Ograniczenie liczby przetwarzanych zadań nie stanowi wyzwania, natomiast skłonienie go, żeby mielił niestandardowo, nie przechodzi żadnym sposobem. Nie wiem co knociłem, dlatego zdecydowałem się ostatecznie na klasyczne przeliczanie. Powinienem się wyrobić w terminie, tzn. odesłać paczki przed zakończeniem wyścigu.

mimeq

Czy zaznaczyles w ustawieniach PG jak w zalaczniku 2 (Resource share) na 0 ?
I mi nie pokazuje ze 2 czy 4 CPUna WU (zalacznik1) poprostu przy 8watkach (4c/8t) i ustawieniu w menadzerze 12,5% (czyli jeden watek) - widze 50 % uzycia calości.


necavi

Wie ktoś czy przydzielenie większej ilości rdzeni na zadanie np. 6 lub 12 proporcjonalnie skraca czas przeliczania próbki?


toms83

Skraca, o ile cache'u jest dużo.
9700K przy 8 rdzeniach na 1 SoB daje mizerny rezultat 3,3x szybciej. Było w wątku na PG.

Krzysiak

Ja próbuje liczyć 4 jajka jedna próbka
4 jajka się nudzą więc większe OC na 4,5GHz i wiosłuje


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

sknd

u mnie takie coś:

pon, 7 sty 2019, 21:41:37 | PrimeGrid | Your app_config.xml file refers to an unknown application 'llrSOB'.  Known applications: 'llrPSP', 'llr321', 'llrTRP', 'llrPPSE', 'llrMEGA', 'llrESP', 'llrSR5'


czy to moze mieć coś wspólnego z tym że linux?

EDIT: już zażarło, pewnie musiał dociągnąć jakiś konfig alb coś, w każdym razie mieli coś na wszystkich rdzeniach (używam konfigu mimeq)

stiven

Komunikat można zignorować. Będzie działać.
Z drobnym poślizgiem melduję się na pokładzie.

@Ufol: PG czasem tak ma, że pierwsza próbka liczona z app_config sprawia wrażenie, że nie liczy się prawidłowo. Pomaga wczytanie konfiguracji poprzez opcje albo restart managera/komputera.

necavi

Statystyki jak widzę powoli się zapełniają. Godzinę temu było tylko 6 liczących i 6 zespołów obecnie 15/11. Ciekawe kto pierwszy z PL?

Ufol

Generalnie przetwarzanie wielojajeczne charakteryzuje się większą szybkością, lecz nie należy tego prosto kalkulować.  Tym sposobem, iż na dwóch rdzeniach będzie się przeliczało dokładnie dwukrotnie szybciej. Jakby to podsumować;
Po mojemu tak;
Prędzej, lecz z mniejszą wydajnością. Szybciej przeliczy się cztery próbki równocześnie, metodą każda na jednym rdzeniu, niż mieląc je po kolei. Tj. sposobem czterordzeniowym, z zabawą configową.
Dawnymi czasy przeprowadzałem eksperymenty z liczeniem tego samego podprojektu na jednym, dwóch i czterech rdzeniach. Menedżer ustawiony tak, jak to u mnie zazwyczaj, czyli oba pola procesorowe na 100% i config odpalał się bez kombinacji z ustawianiem na stronie Primegrida. Idzie mi o to 0 w preferencjach. Obecnie nic nie zmieniam, bo czasu sporo pozostało. Jeżeli okaże się, że nie mam szans na przemiał w terminie regat, wtedy coś trzeba będzie wykołować, żeby mielił jedną próbkę na paru rdzeniach.

necavi

Czas odpowiedzieć sobie na pytanie kto jest pierwszym z teamu z punkcikami? To 4ys  :p_arr:
Daje mu to 71 miejsce na 86 liczydłowych,. Nasz team dzięki niemu zajmuje 25 lokatę na 29 zespołów.
:attack:

Statystyki
Zespołów  Liczydłowych

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

necavi

CytatDrugi :)
Kurcze patrzę i na 2 pozycji widzę niejakiego Scott Brown. To ty? :D
Nie no, to żart albo zwykła zawiść (wybierz sam)

Obecne staty:
Zespołu
19   BOINC@Poland   209k

Uczestników
96   4ys 104k
119   Aleksander 52k
142   Krzysiak_PL_GDA 52k

A gdzie reszta? :whip:


Krzysiak

necavi Tylko przelicz porządnie tą próbkę
http://www.primegrid.com/workunit.php?wuid=592571960
:)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

4ys

ku chwale zespołu  ;D

ps. mój ryzen konczy 1wu w okło 22,5 h
a  fx6300 i jak zdąży da jeszcze 5 wu na sam koniec wyścigu  :whip:
bo e6700 raczej nie zdąży ale trzymam  :p_arr:

sknd

ja mam jeszcze dwa dni do skończenia próbki  ;)

stiven

U mnie trzy rdzenie walczą z jedną próbką już prawie dwie doby. W nocy skończą.

Grzegorz R. Granowski

Kamraci gratuluję wysokiego, 12stego miejsca!!! jednak zerknijmy na Czechów - idą jak Burza ... wprawdzie nie Szekspirowska, ale jednak ...  :book: :book: :book:

=========================================================================================================

najlepszego i Do Boju

Grzegorz Roman Granowski

Krzysiak

Grzegorz R. Granowski Zostało jeszcze 10 dni mógłbyś z nami powiosłować  :whip:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Krzysiak w 11 Styczeń 2019, 20:50
Grzegorz R. Granowski Zostało jeszcze 10 dni mógłbyś z nami powiosłować  :whip:


wiem, ale mam INNE Priorytety.... WCG, Einstein i Primegrid, ale Genefery... serdecznie Grzegórz

Krzysiak

#25
Cytat: toms83 w 07 Styczeń 2019, 20:14
Skraca, o ile cache'u jest dużo.
9700K przy 8 rdzeniach na 1 SoB daje mizerny rezultat 3,3x szybciej. Było w wątku na PG.

Najlepsze rezultat jaki udało mi się osiągnąć dla 9700k to
1 próbka 4 jajka przy zegarze CPU 4,5 GHz

959304302 588528657 10 Jan 2019 | 11:17:56 UTC 12 Jan 2019 | 1:08:16 UTC        136,220.00 238,280.78 Seventeen or Bust v8.01
958479594 592571960 7 Jan 2019 | 5:46:44 UTC 9 Jan 2019 | 4:58:11 UTC         169,887.00 267,637.39 Seventeen or Bust v8.01


Spróbuje potem zobaczyć 2 próbki po 2 jajka

W obu przypadkach
+ jedno piąte jajko dla GPU liczące GN16


Czy jest jakaś aplikacja pozwalająca ręcznie przypisać jajka do zadania w Boinc ?
Chodzi mi o o maszynę posiadająca 2 CPU. Bo jedno przy ograniczeniu mocy do 50% jedno CPU się grzeje a drugie pracuje z doskoku.


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

necavi

Wyścig przekroczył półmetek. Zespół zajmuje 11 pozycje mając przeliczone 115 zadań. Na pozycji 10 goście z MIXI z 143 zadaniami :-[
Do obecnego wyniku zespołu dokłada się całych 8 liczydłowych.
Pozostałym na zachętę  :whip:



sknd

ja za jakieś 20 godzin (obliczeń) dołożę swój cały jeden WU  %)

Grzegorz R. Granowski

Panowie gratuluję wspaniałego, wysokiego 11stego Miejsca... raczej na pewno utrzymamy... ktoś z tzw Góry powinien dać jasny Sygnał Danielowi, ze to wysokie Miejsce to duża zasługa Wszystkich oczywiście,
ale Daniel odpowiada za ponad połowę odesłanych zadań  104/173... także  :arrr: :p_arr: :facepalm2: :parrrty: :whip: :attack: :respect:

sam nie startuję w Wyścigach Primegrida już od kilku lat... mam inne priorytety, czyli WCG i Einsteina...


najlepszego i serdecznie === Grzegorz Roman Granowski

necavi

Powoli zbliża się finał zawodów. Różnica do MIXI na 10 pozycji ciągle maleje i obecnie tylko 15 zadań dzieli nas do nich. Szkoda, że zabraknie czasu... :dunno:

Jak dobrze pójdzie to jeszcze 2 zadania dorzucę.

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

#31
No i koniec na 11 miejscu zespołowym  :p_arr:


10   BOINC@MIXI     14 612 564.24       265
11   BOINC@Poland     13 682 089.49       249
12   Storm             11 415 353.30       208



15   [B@P] Daniel                     BOINC@Poland   8 255 711.15         149
70   Krzysiak_PL_GDA             BOINC@Poland   2 095 546.15         39
153   4ys                                     BOINC@Poland   805 509.81         15
177   [BOINC@Poland]mimeq   BOINC@Poland   662 398.33       12
179   necavi                             BOINC@Poland   660 395.35         12
234   Aleksander                     BOINC@Poland   375 195.28         7
256   matsu_pl                             BOINC@Poland   277 231.96         5
263   stiven                             BOINC@Poland   269 653.99         5
269   Ufol                                     BOINC@Poland   227 765.59         4
373   sknd                                     BOINC@Poland   52 681.89               1


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Grzegorz R. Granowski

Wszystkim Kamratom...  :boing: :p_arr: :arrr: :facepalm2: :parrrty: :whip: :attack: :respect: