Zoptymalizawana apka dla Acoustics@home

Zaczęty przez sirzooro, 15 Styczeń 2019, 22:56

sirzooro

Hej,
Udało mi się zoptymalizować aplikację dla Acoustics@home tak aby była ok. 2 razy szybsza niż oryginalna. Do wyboru są wersje SSE2, SSE4.1, AVX, AVX2 i AVX512, dla Windows i Linux. Więcej szczegółów i link do binarek jest na forum A@H:

http://www.acousticsathome.ru/boinc/forum_thread.php?id=66

Tylko pamiętajcie żeby wcześniej dokończyć bieżący wyścig w PrimeGrid  :boing: :attack: :attack: :attack:

tito

Wrzuciłem na główną.
Niestety dla mnie, ten projekt zakończyłem na swoim check poincie. Zaś teraz zostanę prześcignięty z łatwością.  %)

Tobas

Super wiadomość.
Zrobiłem tam 100k i jest na liście projektów, w których chcę dobić do 1M, więc chętnie potestuję :D

Argento

#3
Cytat: sirzooro w 15 Styczeń 2019, 22:56
Udało mi się zoptymalizować aplikację dla Acoustics@home tak aby była ok. 2 razy szybsza niż oryginalna.

Windows 7 64. Wgrałem v. SSE4.1 i zamiast 2h na oryginalnej app pokazuje szacunkowy czas 6h. WU czekają w kolejce na obróbkę, więc jak będzie z czasem rzeczywistym przekonam się do wieczora.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

PoznanskaPyra

Przetestuje, jeszcze tylko 88 000 pkt w TN Grid  %)

PS. Chyba, że da się zaprzęgnąć tam do roboty Xeona PHI
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

sirzooro

Cytat: Argento w 16 Styczeń 2019, 13:03
Cytat: sirzooro w 15 Styczeń 2019, 22:56
Udało mi się zoptymalizować aplikację dla Acoustics@home tak aby była ok. 2 razy szybsza niż oryginalna.

Windows 7 64. Wgrałem v. SSE4.1 i zamiast 2h na oryginalnej app pokazuje szacunkowy czas 6h. WU czekają w kolejce na obróbkę, więc jak będzie z czasem rzeczywistym przekonam się do wieczora.
U mnie było podobnie. Po upływie 1 dnia czasy były już poprawne.

Cytat: PoznanskaPyra w 16 Styczeń 2019, 13:28
Przetestuje, jeszcze tylko 88 000 pkt w TN Grid  %)

PS. Chyba, że da się zaprzęgnąć tam do roboty Xeona PHI

Ha, Xeon Phi to dla mnie takie yeti - podobno istnieje ale nigdy się z nim nie spotkałem. Da się na tym w ogóle odpalić BOINCa?

PoznanskaPyra

Mam to ustrojstwo. Samo uruchomienie tej karty nie jest łatwe. Apka musi być dedykowana raczej i odnosić się konkretnie do tego koprocesora. Myślałem, że może ogarniasz takie tematy :)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Argento

Cytat: sirzooro w 16 Styczeń 2019, 22:19
Cytat: Argento w 16 Styczeń 2019, 13:03
Cytat: sirzooro w 15 Styczeń 2019, 22:56
Udało mi się zoptymalizować aplikację dla Acoustics@home tak aby była ok. 2 razy szybsza niż oryginalna.

Windows 7 64. Wgrałem v. SSE4.1 i zamiast 2h na oryginalnej app pokazuje szacunkowy czas 6h. WU czekają w kolejce na obróbkę, więc jak będzie z czasem rzeczywistym przekonam się do wieczora.
U mnie było podobnie. Po upływie 1 dnia czasy były już poprawne.

Potwierdzam, że Wu obrabiane są szybciej. Z dwóch godzin, jak pisałem wyżej, po kilku WU czasy zjechały do średnio 75 minut, a więc całkiem sympatycznie  :respect:.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento