Wadliwy Ryzen 7 1700X

Zaczęty przez matszpk, 16 Styczeń 2019, 15:40

matszpk

Kupiłem Ryzen 7 1700X jakieś 3 miesiące temu w morele.net (sic!). Dopiero tydzień temu skompletowałem sprzęt odpaliłem go w weekend.
Niestety procesor ma znaną wadę: linux segfault:
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Ryzen-Compiler-Issues

Pytanie co teraz zrobić. wysłałem formularz RMA do AMD i na razie czekać.
Czy może lepiej żądać rękojmi od sklepu? albo żądać zwrotu pieniędzy i kupić inny procesor (lepszy)?
Co w takim wypadku radzicie?

Krzysiak

Podejrzewam że morele się z tobą dogada, ale trochę to potrwa
Proponował bym dzwonić na infolinię do morele


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Ja bym zwrócił i poszedł w nowszą serię, nawet kosztem utraty części wydajności...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

matszpk

krzyszp: czyli kupić nowego Ryzena 2 (np.: 2600 albo nawet 2700)?

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

matszpk

Mam jednak trochę obaw. Procki z drugiej serii źrą więcej prądu, a ja kupiłem taką typową płytę główną za 340 zł: Asrock AB350 Pro4 - czyli nie jest to jakaś superkonstrukcja i nawet gdzieś pisali, że zasilanie procka (te 9 faz) to jest tylko na papierze  :P. Obawiam, się, że płyta może nie unieść takiego Ryzen 7 2700.

kva.pl

Uniesie i nawet się nie spoci. Bez dużego OC ryzen jest bardzo oszczędny.

tito

Cytat: matszpk w 17 Styczeń 2019, 08:18
Mam jednak trochę obaw. Procki z drugiej serii źrą więcej prądu, a ja kupiłem taką typową płytę główną za 340 zł: Asrock AB350 Pro4 - czyli nie jest to jakaś superkonstrukcja i nawet gdzieś pisali, że zasilanie procka (te 9 faz) to jest tylko na papierze  :P. Obawiam, się, że płyta może nie unieść takiego Ryzen 7 2700.
Mam ASRock B450m pro4. To jest ta sama sekcja zasilania, która nijak ma się do 9 czy nawet tylko 6 faz.
To jest 3+3 tj dla R2700 jest w zasadzie tylko 3 fazy, bo 3 są przypisane do zasilania GPU w CPU.
Co mi nie przeszkadza właśnie takiego proca na niej mieć. Ogólnie działa na UV, ale zdarzają się przypadki, że idzie na 3,8@1,3V (dokładnie się nie bawiłem) - jeśli tylko chłodzisz sekcję zasilania przez jakikolwiek przepływ powietrza, to nic jej nie będzie.

matszpk

Dostałem dzisiaj email od AMD, że prośba wymiany została przyjęta :) . Postanowiłem zwrócić ten wadliwy procek AMD. mam nadzieję, że wyślą mi dobry.

matszpk

no dostałem od AMD nowego Ryzena  :). ma batch numer: 1742SUS (to ten wyprodukowany pod koniec 2017 roku) i mam nadzieję, że już dobry.

matszpk

wydaje się być bez wad. przeleciał prze kill-ryzen przez przeszło dwie godziny i nic   ;D.

krzyszp

Gratki dla Ciebie z tak szybkiego rozwiązania problemu i dla AMD za reakcję :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka