Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

"Koparka" BOINC

Zaczęty przez IThorne, 22 Styczeń 2019, 15:07

IThorne

Już niedługo będę cierpieć na nadmiar gotówki i chciałbym zainwestować w BOINCa.

Co polecacie? Sprzęt pod wiele GPU? Wtedy bym powoli dokupywał karty graficzne (w tym używane). A może skupić się na mikrokomputerach typu Odroid?

Co ma większą wydajność na ilość wydanych pieniędzy?

Od razu dodam, że mój poziom wiedzy komputerowej to Windows i Android.



kva.pl

To zalezy jakie projekty Cie interesuja. Jesli CPU takie jak rosetta czy WCG to Ryzen albo wrecz Threadripper.

Grzegorz R. Granowski

Cytat: IThorne w 22 Styczeń 2019, 15:07
Już niedługo będę cierpieć na nadmiar gotówki i chciałbym zainwestować w BOINCa.

Co polecacie? Sprzęt pod wiele GPU? Wtedy bym powoli dokupywał karty graficzne (w tym używane). A może skupić się na mikrokomputerach typu Odroid?

Co ma większą wydajność na ilość wydanych pieniędzy?

Od razu dodam, że mój poziom wiedzy komputerowej to Windows i Android.


Szanownego Kamratowi... zapraszam do "siebie"  http://www.boincatpoland.org/smf/index.php?topic=10931.msg275448#msg275448

pozdrawiam Grzegorz Roman Granowski

IThorne

GTX 1080? Aż tyle gotówki nie posiadam.

Ważna jest pozytywizm (pamiętacie tą epokę literacką?) czyli użyteczność projektu. Nie są ważne nawet kredyty.

Inna sprawa to brak wiedzy komputerowej. Żadnych Linuxów i podobnych. Osobiście wolałbym podłączyć sprzęt pod internet i niech chodzą.

Jak Ryzeny to po prostu złożyć zwyczajny komputer stacjonarny?

Jak by wyglądała ta domowa koparka GPU BOINC? Da się to zrobić pod Windowsa?



kva.pl

To ja powiem tak. Napisz mi na PW (albo lepiej fb bo te PW tu dzialaja jak chca) ile chcesz na to przeznaczyc, a ja Ci znajde optymalny sprzet :)

tito

Polecłłłbym poczekać do połowy roku - będą nowe Zen2 oferujące (przynajmniej teoretycznie) niesamowitą wydajność w projektach CPU - tu bym zainwestował. MOBO mogłoby mieć 2 sloty PCIE pod 2 GPU (aczkolwiek nie miałem takiego konfigu i nie wiem jak z ewentualnym dochodzeniem problemów).
W zależności od zasobności portfela w przyszłości 1080, lub 1060 (oczywiście ten wybór jest na chwilę obecną).
Z projektów, skoro zależy Ci na pozytywizmie, białkowce (tutaj przyszły ZEN2), oraz GPUGrid dla GPU (dlatego taki dobór kart). Z projektów GPU jeszcze Einstein jest rozsądny, lecz tutaj karty AMD mają przewagę (na chwilę obecną 470 mining).
Pozostaje kwestia prądu, jeśli masz "darmowy" to nie ma problemu. Jeśli będziesz musiał płacić... to UV wszystkiego (proste wbrew pozorom).

krzyszp

Miałem dwa GPU w kompie i to w konfiguracji 2 x AMD, jak również AMD + nVidia. BOINC nie sprawia na tym żadnych problemów.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

matszpk

możesz odpalić nawet kilka GPU na kompie za pomocą PCIE risera. Ale wtedy, tylko niektóre projekty (np.: collatz, primegrid tpsieve, amicable numbers) dają radę na takim riserze coś dobrze liczyć, ze względu na ograniczenia przepustowości GPU<->komputer. mam Radeon R7 360 na PCIE riser i działał dobrze na wymienionych projektach.

chr80♂°🛰�

#8
Cytat: IThorne w 22 Styczeń 2019, 15:31
GTX 1080? Aż tyle gotówki nie posiadam.

https://nl.webuy.com/product-detail/?id=sgranvi1080tigtx11gb&categoryName=grafische-kaart-pci-e&superCatName=computer&title=nvidia-geforce-gtx-1080-ti-11gb-gddr5x

Jak dobrze poszukasz to za wiele gotówki nie potrzeba.
Na miejscu chcieli 350€ za 1080Ti , ale gotówką.