NumberFields@Home - Nowy projekt GPU

Zaczęty przez lakewik, 23 Marzec 2019, 15:45

lakewik

Projekt NumberFields@home właśnie wypuścił aplikację na GPU. Narazie wspierana jest jedynie NVIDIA przy użyciu CUDA i narazie tylko na Linuxa. Żeby otrzymać zadanie GPU należy zaznaczyć w ustawieniach projektu opcję uruchamiania aplikacji testowych. Próbowałem odpalić na sprzęcie z 8x1060 ale jak narazie nie ściąga próbek, zachęcam każdego kto ma Linuxa i GPU od Nvidii aby przetestował nową aplikację GPU. Wyczytałem że mają w planach wsparcie OpenCL i tym samym wsparcie również dla kart graficznych od AMD. :)
https://numberfields.asu.edu/NumberFields/forum_thread.php?id=362

kva.pl

"Próbowałem odpalić na sprzęcie z 8x1060" skad Ty masz tyle tego? :D

I skoro masz to czemu w GPUGRID takie pustki? ;)

lakewik

To jest koparka kryptowalut, a sprzęt użyczył mi kolega właśnie w celu przetestowania NumberFields  ;)

tito

#3
Wrzuciłem na główną.
1050 robi 600k ?
Oho - kolejny pierdyliardowato puntujący projekt:
The first (GTX 1660 Ti) is now crunching two tasks at the same time with a noticeable boost in GPU utilization (and throughput? projected credit/day is 4+ million)

tito

Od teraz punktuje CreditNew.  XD
A tak bardzo chciałem zrobić 100m  :no:

krzyszp

Tak gwoli jasności Panowie i Panie...

Ustawienie punktacji w projekcie jest dosyć skomplikowane wbrew niby jasnym regułom i niestety dopiero po kilku większych lub mniejszych próbach działa dobrze...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Zdaję sobie z tego sprawę. Mam kilka projektów, gdzie sporo pkt mam właśnie z okresu kalibracji.
Ale credit new...

tito

 :D
Nowa aplikacja CPU (zbudowana dzięki wiedzy nabytej przy pracach nad aplikacją GPU) jest 10 razy szybsza niż poprzednia. I ledwo 2-3 razy wolniejsza od tej na GPU
https://numberfields.asu.edu/NumberFields/forum_thread.php?id=366#2360

lakewik

Jest jakis specjalista od OpenCL na forum?  :) Bo otrzymałem kod źródłowy aplikacji GetDecics i jest trochę pracy przy OpenCL aby to dobrze działało, nie mniej jednak podstawy już są tylko trzeba to jeszcze zoptymalizować (pewnie trzeba też rozdzielić obliczenia na kilka kerneli OpenCL) i ogarnąć współpracę z kartami AMD  :)