Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Reaktywacja Superkomputer BOINC@Poland

Zaczęty przez IThorne, 03 Kwiecień 2019, 12:57

IThorne

Pamiętacie tą akcję? Kto mógł to wpłacał kilka złotych i składało się z tego maszynę do liczenia.

Może warto do tego wrócić? Nie każdy ma kilka tysięcy na nowy sprzęt, a zbiórka może dać taką kwotę.

Jednocześnie przydałaby się lista ludzi którzy mieliby możliwość postawienia u siebie komputera i sfinansowania (chyba że mają gratis) opłat za prąd.

Co wy na to?



Grzegorz R. Granowski

Zgoda... prowadz! aktualnie, co miesiąc wpłacam 50 złotych na Fundację... poprosiłem o efekty Pracy Fundacji, jako krótki post co miesiąc... informacji się nie doczekałem...

pozdrawiam... Grzegorz Roman Granowski

Tobas

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 03 Kwiecień 2019, 13:58
Zgoda... prowadz! aktualnie, co miesiąc wpłacam 50 złotych na Fundację... poprosiłem o efekty Pracy Fundacji, jako krótki post co miesiąc... informacji się nie doczekałem...


Gdyż nie ma efektów pracy.
W tej chwili jest utrzymywany serwer Radioactive, serwer na którym jest strona Boincatpoland.org oraz domeny.
Nie ma żadnych działań. Czekamy na inicjatywę :)

Sprawozdanie finansowe jest dostępne na stronie KRS.

tito

Problemem  z superkomputerem B@P był brak miejsca na jego trzymanie. I jak sądzę, to nadal byłoby problemem.
W ogólności ja jestem za - parę złotych od każdego i jest porządna maszynka.

IThorne

Dlatego też wspomniałem o miejscu dla Superkomputera.

Tobas, czy wyniki z Radioactive@Home zostały wykorzystane w jakiś pracach naukowych? Jeśli tak to masz może linki do tych prac?



Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tobas w 03 Kwiecień 2019, 14:44
Cytat: Grzegorz R. Granowski w 03 Kwiecień 2019, 13:58
Zgoda... prowadz! aktualnie, co miesiąc wpłacam 50 złotych na Fundację... poprosiłem o efekty Pracy Fundacji, jako krótki post co miesiąc... informacji się nie doczekałem...


Gdyż nie ma efektów pracy.
W tej chwili jest utrzymywany serwer Radioactive, serwer na którym jest strona Boincatpoland.org oraz domeny.
Nie ma żadnych działań. Czekamy na inicjatywę :)

Sprawozdanie finansowe jest dostępne na stronie KRS.

dziękuję za informację... że nie ma informacji  :D :-[ :-\

Tobas

Cytat: IThorne w 03 Kwiecień 2019, 15:13

Tobas, czy wyniki z Radioactive@Home zostały wykorzystane w jakiś pracach naukowych? Jeśli tak to masz może linki do tych prac?

Wg mojej wiedzy - nie.

Projekt miał bardzo fajne początki. Był super odzew, duże zainteresowanie.
Wszystkie wyprodukowane przez nas czujki schodziły na pniu.
Niestety produkcja była chałupnicza, nieopłacalna na większą skalę.
Nikt, mimo kilku prób nie podjął się dalszej produkcji i projekt sobie dryfuje.
Czekamy na kogoś, kto przejmie stery.

PoznanskaPyra

Mam możliwość alokacji sprzętu u mnie w firmie. Jest tam porządna serwerownia i miejsce. Wszystko jest do dogadania, tylko jak to rozliczyć? Bo prezes na pewno by chciał jakiejś zwrotki za prąd.
Jeżeli forumowa brać wyrazi chęć (fundacja?) to mogę podbić do szefa IT i prezesa w tej kwestii.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Tobas

Cytat: PoznanskaPyra w 04 Kwiecień 2019, 22:51
Mam możliwość alokacji sprzętu u mnie w firmie. Jest tam porządna serwerownia i miejsce. Wszystko jest do dogadania, tylko jak to rozliczyć? Bo prezes na pewno by chciał jakiejś zwrotki za prąd.
Jeżeli forumowa brać wyrazi chęć (fundacja?) to mogę podbić do szefa IT i prezesa w tej kwestii.

Miejsce nigdy nie było problemem - zawsze rozchodziło się właśnie o prąd.

Grzegorz R. Granowski

gdyby zaszła konieczność... to mogę jeden/dwa komputery mogę przyjąć... tylko skoro będę płacił za prąd... to na czyje konto komputery będą liczyć??? i jakie projekty... ??? zagłosujemy w ankiecie???

serdecznego dnia ... Grzegorz Roman Granowski

PoznanskaPyra

Cytat: Tobas w 05 Kwiecień 2019, 08:57
Cytat: PoznanskaPyra w 04 Kwiecień 2019, 22:51
Mam możliwość alokacji sprzętu u mnie w firmie. Jest tam porządna serwerownia i miejsce. Wszystko jest do dogadania, tylko jak to rozliczyć? Bo prezes na pewno by chciał jakiejś zwrotki za prąd.
Jeżeli forumowa brać wyrazi chęć (fundacja?) to mogę podbić do szefa IT i prezesa w tej kwestii.

Miejsce nigdy nie było problemem - zawsze rozchodziło się właśnie o prąd.

Jak chcecie, mam opcje to zgłaszam ;)


GRG
Sprzęt zawsze liczył na konto SKB@P z tego co pamiętam. Jest tam gdzieś nawet w statystykach, ale nie wiem kto ma dostęp.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Grzegorz R. Granowski

Cytat: PoznanskaPyra w 05 Kwiecień 2019, 15:25
Cytat: Tobas w 05 Kwiecień 2019, 08:57
Cytat: PoznanskaPyra w 04 Kwiecień 2019, 22:51
Mam możliwość alokacji sprzętu u mnie w firmie. Jest tam porządna serwerownia i miejsce. Wszystko jest do dogadania, tylko jak to rozliczyć? Bo prezes na pewno by chciał jakiejś zwrotki za prąd.
Jeżeli forumowa brać wyrazi chęć (fundacja?) to mogę podbić do szefa IT i prezesa w tej kwestii.

Miejsce nigdy nie było problemem - zawsze rozchodziło się właśnie o prąd.

Jak chcecie, mam opcje to zgłaszam ;)


GRG
Sprzęt zawsze liczył na konto SKB@P z tego co pamiętam. Jest tam gdzieś nawet w statystykach, ale nie wiem kto ma dostęp.


dziękuję... ale po co ewentualnie " pakować " statystyki SKB@P... skoro na zewnątrz i tak niewiele Osób skojarzy... może na konto któregoś z Kamratów... np. Mchla... po tylu latach i Kamrat Założyciel
zasłużył na jakieś punkty ...

a które projekty komputer powinien liczyć???

serdecznie GRG

Grzegorz R. Granowski

Cytat: IThorne w 03 Kwiecień 2019, 12:57
Pamiętacie tą akcję? Kto mógł to wpłacał kilka złotych i składało się z tego maszynę do liczenia.

Może warto do tego wrócić? Nie każdy ma kilka tysięcy na nowy sprzęt, a zbiórka może dać taką kwotę.

Jednocześnie przydałaby się lista ludzi którzy mieliby możliwość postawienia u siebie komputera i sfinansowania (chyba że mają gratis) opłat za prąd.

Co wy na to?

Panowie... IThorne poddał pod rozwagę... przywrócenie SKB@P!!! dlaczego nie ma poparcia??? w tej kwestii???

tito

Ponieważ nikogo tu nie ma.
A sprawa ciągle rozbija się o lokalizację. Gdy ktoś będzie miał miejsce/prąd/czas to chętni na zrzutkę z pewnością się znajdą.

Grzegorz R. Granowski

Cytat: tito w 06 Kwiecień 2019, 19:48
Ponieważ nikogo tu nie ma.
A sprawa ciągle rozbija się o lokalizację. Gdy ktoś będzie miał miejsce/prąd/czas to chętni na zrzutkę z pewnością się znajdą.

Serdecznie... jak już pisałem... jeden\dwa komputery mogę przyjąć!!! pozdrawiam Grzegorz Roman Granowski

krzyszp

Cytat: tito w 06 Kwiecień 2019, 19:48
Ponieważ nikogo tu nie ma.
A sprawa ciągle rozbija się o lokalizację. Gdy ktoś będzie miał miejsce/prąd/czas to chętni na zrzutkę z pewnością się znajdą.
Sprawa jest bardziej skomplikowana...

Dawne sprzęty SKB@P są już po prostu... przestarzałe. A jaki ma sens (ekonomiczny), kupowania nowych sprzętów tylko do tego celu? Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że większość naszych kamratów jakoś się nie garnie do opłat za prąd, zwłaszcza, że od tamtych czasów mocne kompy "żrą" znacznie więcej podczas liczenia?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Błędem przy kupowaniu SKB@P było celowanie w TOP. Na chwilę obecną wystarczyłby jakiś Ryzenik 7 + GPU pokroju 1160/580 - cena relatywnie niewielka, koszt prądu również. A 3 takie, liczące na jedno konto, to już spory RAC. Bo pakowanie się w TOP, to koszty x 2, x 3 zaś zysk na RAC nieadekwatny.
A SKB@P to, na światowym polu BOINC, ewenement.
Ja jestem za - o ile będzie gdzie sprzęt postawić.

lakewik

Jestem za pomysł super!  :)
Mogę przyjąć jedną maszynkę, zapewnić jej prąd + miejsce  :) Jako że zbudowałem elektrownię fotowoltaiczną własnie w celu liczenia BOINCa  :)

tito

No widzicie?
Miejsce na jedną maszynkę jest - kto się bierze za zbiórkę?

Grzegorz R. Granowski

może przez FB??? będzie bardziej klarownie!!!

Martin Fox

Są ludzie którzy nie mają twarzoksiążki

Grzegorz R. Granowski


IThorne

To może FB + konto bankowe?

Ja najprawdopodobniej przyjmę jednego kompa od jednego z kamratów (nic więcej nie napiszę dopóki nie będzie stał u mnie), ale na pewno się dołożę.

Koszt prądu to około 100-200 złotych (zależy od modelu) i to wcale nie są ogromne pieniądze (chyba że ktoś leci na minimalce). Sam jestem na najniższej rencie i wystarczy, że pochodzę na promocje w marketach i będę szykować obiady w domu, a tyle pieniędzy się zbierze.


Tobias, skoro Radioactive@Home nie liczy niczego dla nauki to warto rozważyć jego przerwanie. Uzyskane dane nie są użyteczne i tylko zużywamy cenne zasoby planety.



IThorne

Czas odświeżyć temat. I czas na zbiórkę.

Cel podstawowy to 500 PLN. By zachęcić do hojnych wpłat to dodam, że anonimowy darczyńca (czyli ja) do każdej wpłaconej złotówki dodaje swoją złotówkę.

Jeśli uda zebrać się określoną kwotę (czyli 500 PLN +500 PLN) to zakupiona będzie karta graficzna GTX 1070 (używana). Przy innej  kwocie  (za małej lub za dużej) cel zbiórki będzie ustalony z wpłacającymi.

Wpłacających proszę o podawanie nicka z tego forum. Konto jest tylko i wyłącznie do zbiórki, więc wpłaty nie znikną.

Dane konta
Marcin Jarmużek
86 1470 0002 2525 4911 6000 0003
Eurobank



tito

#24
Bo ja się zgubiłem.
GPU? Do czego włożysz?
Kto i co ma z pozostałości SKB@P?
Kto w tej chwili ma dostęp do SKB@P oraz kto pamięta hasło/hasła do kont?

Odnośnie Radioaktywnego z Twojego wcześniejszego postu - projekt niech działa. Z rok/dwa lata temu w mojej okolicy gruchnęła wieść o podwyższonym promieniowaniu - sprawdziłem na naszej mapce i mogłem prostować :)

I jeszcze jedno, czy anonimowy darczyńca, czyli Ty, ma możliwości pokrycia swojej obietnicy? Bo darczyńca może się zdziwić.

IThorne

Sorki, ale nie wiem jak na tablecie zacytować.

Tito. Dla mnie nie jest ważne na konto jakiego użytkownika ma być liczone. Liczy się nauka. Jeśli nie ma dostępu do konta Superkomputera to zrobi się nowe. Darczyńcy zdecydują.

To GPU to przykładowy cel. Może być inny, zależy ile się zbierze.

Anonimowy darczyńca bez problemu może na teraz dołożyć do 2000 PLN. Jak tyle będzie to na pewno akcja odniesie spektakularny sukces.



tito

To w takim razie po powrocie (do24go) powinienem coś wpłacić.
Ale odnośnie konta to naprawdę widziałbym REAKTYWACJĘ SKB@P - nie jakiś nowy twór.

tito

Cytat: IThorne w 13 Kwiecień 2019, 02:29
...
Ja najprawdopodobniej przyjmę jednego kompa od jednego z kamratów (nic więcej nie napiszę dopóki nie będzie stał u mnie), ale na pewno się dołożę.
...
I co?

kva.pl

I to ja jestem tym kamratem bo bede musial czesc sprzetu wyprowadzic z redakcji. Ale jak to w korpo wszystko sie przeciaga i na razie nie musze ;) Wiadomosc po przeczytaniu nalezy spalic  XD

andy101fah

Mam nadzieję, że to awans lub rozpoczęcie nowego etapu w Twojej karierze zawodowej  :p_arr:

Adam Sawicki

Jakie projekty będą liczone na tym sprzęcie i kto będzie o tym decydował ?

tito

Ja bym to widział jak najbardziej bezproblemowo - czyli w głosowaniu wybieramy projekt + projekt zapasowy. I niech się liczy.

Adam Sawicki

Cytat: tito w 12 Maj 2019, 23:15
Ja bym to widział jak najbardziej bezproblemowo - czyli w głosowaniu wybieramy projekt + projekt zapasowy. I niech się liczy.

Popieram takie rozwiązanie a co na to inni?

Grzegorz R. Granowski


IThorne

Ja bym osobiście chciał by każda złotówka dawała jeden głos (prawie jak akcje). Mnie oczywiście nie liczbie (bo będę mieć 50% głosów.

Chyba że robimy demokrację i każdy wpłacający ma zawsze 1 głos.



tito

U nas w teamie zawsze była demokracja.

Tobas

Ja się tylko przypomnę, że jednym z celów powstania Fundacji było uregulowanie problemu wszelkiego rodzaju składek i zrzutek.
Między innymi na SKBP.
Fundacja powstała, niewiele się dzieje ale jest czynna i ma konta, na które można wpłacać i precyzować w tytule przelewu na co jest dany przelew.
Mechanizm ten pozwoli uniknąć ew. kłopotów z urzędem skarbowym oraz wszelkich niedomówień natury finansowej.
Do konta w tej chwili mam dostęp ja, Cyfron i Krzyszp, więc w każdej chwili możemy przekierowywać środki na dany cel.
Idealnie by było jakby ktoś chętny zrobił graficzną interpretację wyciągu. Można wyciąg wypchać w formie pliku CSV
i pokazywać na stronie stan konta oraz hojność darczyńców ;)

lakewik

@IThorne Jak wygląda sytuacja ze zbiórką? Ile się już uzbierało?  ;)

Troll81

Hm... widzę ze upały przyszły i pora na wykopki :D Pomysł z reaktywacją mi się podoba. Tylko kto będzie gospodarzem kompa??

andy101fah

WITAJ.  :ahoy:

Już się stęskniliśmy