Reaktywacja Superkomputer BOINC@Poland

Zaczęty przez IThorne, 03 Kwiecień 2019, 12:57

IThorne

Zebrano okrągłe 0 złotych. Tak 0 PLN.

Jeśli ktoś wpłacił to niech da znać. Bo nie zarejestrowałem żadnej wpłaty.

Lakewik, proszę o kontakt na FB. Marcin Jarmużek, zdjęcie w garniturku.



pawg

Jakby coś mam wszystkie dostępne hasła do SKB



tito

Ja wpłaciłem...ale dopiero dzisiaj. Proszę o potwierdzenie, gdy dojdzie.

Troll81

Po le zbieramy i na co dokładnie?

IThorne

Tito jest naszym pierwszym darczyńcą - 200 PLN. Brawa!!!

Troll81 - wpłacamy co łaska.

Cel to 500 PLN. Do każdej wpłaty dokładam taką samą kwotę.

Chciałbym za to zakupić GTX 1070 - koszt około 1000 złotych, ale ostateczny głos mają darńczyńcy.



EDU Enthusiast

moze dajcie paypal'a to moze bym cos wplacil.

IThorne

Adres PayPal.

ifinia.thorne@gmail.com

Można wiedzieć w jakiej walucie? Bo PP sobie bierze za przewalutowanie, a mam do wysłania przelew w obcej walucie.



PoznanskaPyra

Dorzucę się po 10. Zakup karty chciałbym abyśmy poprzedzili analizą, wydajności w projektach. Trzeba sprawdzić, co, jak i ile karta policzy. Warto też pod uwagę brać pobór prądu, wszak w Polsce to karta napędzana węglem.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

 :whistle: chwilowo wypsztykałem się z kasy na sprzęt radioactive jak tylko odzyskam to postaram się wpłacić. Aktualnie zostało mi 135PLN na koncie :(

IThorne

Mamy drugą wpłatę - 100 PLN. Od 4ys (R. Foryszewski).

O prąd nie musimy się martwić. Lakewik zaoferował przyjęcie sprzętu gdyż dzięki swojej instalacji fotowoltaicznej ma go praktycznie za darmo.

Przypominam też że GTX 1070 to tylko propozycja. Po skończeniu zbiórki Rada Darczyńców (fajna nazwa) zdecyduje na co pójdą pieniądze.

Dodatkowo, po otworzeniu konta w innym banku, mam możliwość wpłat na rachunek oszczędnościowy na 3% w skali roku (czyli 1 grosz od 100 złotych dziennie). Za to Superkomputera nie zbudujemy, ale lepsze to niż nic.



tito

Ale ciągle nie wiadomo jakie komponenty z SKB@P i u kogo są.

SzaMoT🍀

#51
Tak się wacham czy wpłacić jakiś grosz.
Opiszę wątpliwości i dam światło jak ja to widzę

Składamy się na komputer miejsce jest nawet zasilenie zieloną energią :respect:
Powiedzmy na cały zestaw ile potrzeba 2k?
A co z resztą sprzętu poszedł na utylizację?
Nie składałem  się na SKB@B, nie będę drążył dalej tego tematu.

Moja sugestia zebrać kwotę i wykupić VPS'y na konto SKB@P
Projekty w większości mają aplikację na CPU, i znika problem ze stażem komputera składkowego.
Mniej punktów bo tylko CPU ale ... Cel  :whistle:

IThorne

W dalszym ciągu mamy zebrane 300 PLN.

Pytanie brzmi: co jest lepsze? Kupno sprzętu (na dobrą kartę graficzną wystarczy 1000 PLN - będzie włączona do liczącej już maszyny) i będzie pracować bez kosztów aż do spalenia czy płacić za VPS?

I jakie serwisy proponujesz?



SzaMoT🍀

Cytatna dobrą kartę graficzną wystarczy 1000 PLN - będzie włączona do liczącej już maszyny
A jesteś w stanie ustalić miejsce gdzie ta maszyna jest? Skoro chcesz kartę do niej wsadzić.

IThorne

Wystarczy poczytać wcześniejsze odpowiedzi.

Członek naszej drużyny - Lakewik, posiada komputery które w tym momencie liczą. I jest tam miejsce na kartę graficzną.



SzaMoT🍀

Cytat: lakewik w 08 Kwiecień 2019, 18:01
Jestem za pomysł super!  :)
Mogę przyjąć jedną maszynkę, zapewnić jej prąd + miejsce  :) Jako że zbudowałem elektrownię fotowoltaiczną własnie w celu liczenia BOINCa  :)

Wcześniejsze odpowiedzi, tu jest jedyna ale mowa tu o całej maszynie, a pozostały sprzęt po SKB@P nie ma śladu

Troll81

Z tego co kojarzę to zwyczajnie umarł. To już chyba z 10 lat jak nie więcej liczył. Tu padł dysk, tam zjarał się zasilacz i tak pomału obumarło

IThorne

Mija kolejny miesiąc zbiórki. Brak nowych wpłat, stan 300 PLN.

Sądzę, że jeśli we wrześniu stan się nie zmieni to czas zakończyć zbiórkę i podjąć decyzję co z zebranymi funduszami.




SzaMoT🍀

#59
Cytat: Troll81 w 24 Sierpień 2019, 10:00
Z tego co kojarzę to zwyczajnie umarł. To już chyba z 10 lat jak nie więcej liczył. Tu padł dysk, tam zjarał się zasilacz i tak pomału obumarło

To ciekawy pech, wszystko umarło? Procki, płyty główne, karty GPU?
Ja przez 8/9 lat katowałem @6600 plus GT 8500 i żyje, był kręcony na 3 giga a czasem na 3.6 giga.
Karta też kręcona.
Przeżył upadek z pierwszego pientara na beton.
Dzięki miękkiej  obudowie przeżył, zamortyzowało upadek, karta GPU wysunęła się że slotu bo nie było haczyka do zabezpieczenia przed wysunięciem.

Tak więc nie mogło wszystko paść ofiarą zużycia.
To by był ewenement by CPU wszystkie zakończyły żywot.
:-\

EDIT:
Jeśli coś by ocalało a wiadomo, że to przestarzały sprzęt, zawsze można to sprzedać i zasilić nowy sprzęt.
Problem chyba w rym, że osoby które przejęły od RK sprzęt sperzd i od Cyfrona, nie kontaktują się za pomocą forum.
I trzeba się pogodzić, że odszedły "śmiercią naturalną"
W sumie te osoby które przejęły komputery musiały to z własnych środków zasilić,
ale mogła być jakaś wzmianka na forum w dziale Dzienniki SKB@P
że coś umarło i dalej nie będzie przetwarzać.
Było by to jasne na przyszłość.

pawg

czy ktoś przypadkiem nie zmieniał hasła na WCG?



SzaMoT🍀

Cytat: pawg w 13 Wrzesień 2019, 14:53
czy ktoś przypadkiem nie zmieniał hasła na WCG?

Czyli gdzie zgłosić się po słaby klucz do WCG? Odnośnie SKB
Kto ma aktualnie hasła?
Proszę upublicznić słabe klucze konta SKB

SzaMoT🍀

Coś mała agitacja ze strony autora wątku :whistle:
Czy nadal propozycja każdej złotówki jest podwajana, przez inicjatora zbiórki?
Proszę o określenie statusu zbiórki i przedyskutowanie co dalej, wtedy jakiś grosz pośle.

@IThorne
Proszę o zwiększenie częstotliwości odwiedzin wątku i rozruszaniu ponownie tematu zbiórki,
bez tego trudno cokolwiek osiągnąć, patrząc na małą aktywność forum.
Pozdr.

SzaMoT🍀

Cytat: IThorne w 02 Wrzesień 2019, 17:07
Mija kolejny miesiąc zbiórki. Brak nowych wpłat, stan 300 PLN.

Sądzę, że jeśli we wrześniu stan się nie zmieni to czas zakończyć zbiórkę i podjąć decyzję co z zebranymi funduszami.

:ahoy: :whistle:
?

Grzegorz R. Granowski

Reaktywacja się nie udaje ... może spożytkujmy 300 na Promocję BOINC w szkołach, ewentualnie na koszulki lub naklejki ... lub, oddajcie Tobasowi oraz Fundacji, która ' wprawdzie ' nie ma żadnych działań, ale może 300 złotych da ' impuls rozwojowy ' ... serdecznie, Grzegorz Roman Granowski ...

SzaMoT🍀

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 06 Kwiecień 2019, 21:24
Serdecznie... jak już pisałem... jeden\dwa komputery mogę przyjąć!!! pozdrawiam Grzegorz Roman Granowski

Cytat: lakewik w 08 Kwiecień 2019, 18:01
Jestem za pomysł super!  :)
Mogę przyjąć jedną maszynkę, zapewnić jej prąd + miejsce  :) Jako że zbudowałem elektrownię fotowoltaiczną własnie w celu liczenia BOINCa  :)

Cytat: tito w 08 Kwiecień 2019, 21:09
No widzicie?
Miejsce na jedną maszynkę jest - kto się bierze za zbiórkę?

Dlaczego takie podejście?
Pierwsza osoba proponuje przyjęcie jednego/dwa komputery
Druga osoba proponuję przyjęcie jednego komputera
A trzecia osoba piszę o jednym miejscu.
To z czego to wynika? Z zasilania energią słoneczną?
:)

SzaMoT🍀

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 03 Październik 2019, 16:15
Reaktywacja się nie udaje ... może spożytkujmy 300 na Promocję BOINC w szkołach, ewentualnie na koszulki lub naklejki ... lub, oddajcie Tobasowi oraz Fundacji, która ' wprawdzie ' nie ma żadnych działań, ale może 300 złotych da ' impuls rozwojowy ' ... serdecznie, Grzegorz Roman Granowski ...

Trzeba wziąć pod uwagę, że BOINC "niewykorzystuje wolnych zasobów" w sposób bez kosztów i mówiąc że energia się marnuję w idle komputera to trochę "dwuznaczne".
Marnuję się to co musi zostać zmarnowane na ciepło, i ruch wentylatorów, ale jak podepniemy projekt to zużycie wzrasta proporcjonalnie do obciążenia.
Telefon, tablet też energia się marnuję w idle?
Tak więc szkoły typu dla nieletnich i bez samo wystarczalności (na swoim rozrachunku, nie obciążając rodziców)

Przykład skrajności
Zawsze istnieje duże ryzyko w podjęciu decyzji zdobyciu lepszej pozycji w Kraju, zespole, projekcje.
np nieprzemyślane wzięcie pożyczki na nowy sprzęt itd.

Ja osobiście przetwarzanie rozproszone traktuję jak hobby, zabawa,
Zawsze trzeba pamiętać do kogo się adresuję pomoc dla nauki, nie każdy sobie może pozwolić na wypasiony sprzęt, a rywalizacja może ku temu prowadzić, oby nie za mocno.

Z każdym innym hobby można przesadzić, dlatego trzeba być ostrożnym.

Nie na mawiać tylko informować o możliwości podjęcia wsparcia dla nauki która wiąże się z kosztem np za prąd, (można też wynajmować usługi płatne) nie angażując w tym osób np. mieszkających razem, dzieląc energię.

A odnośnie naklejek, koszulek, kubków itd.
Można sobie samemu zamówić.
Przy dużym nakładzie zamówienia wychodziło by taniej ale nie obecnie, za mała ilość aktywnych.

Myślę, że wspólne uzgodnicie co dalej zapadnie
:)



Grzegorz R. Granowski

Panowie ... 300 złotych, od kwietnia, to mało ... potrzebna jest ' decyzja ' ... może otwórzmy ankietę, daję swój Głos na ... Przekazanie Fundacji ... serdecznie, Grzegorz Roman Granowski ...

IThorne

Początek kolejnego miesiąca i nadal żadnych zmian. Jak było 300 złotych, tak jest 300 złotych.

Przez ponad 2 miesiące nie dotarła żadna nowa złotówka. Pytanie brzmi - czy jest sens kontynuować zbiórkę jeśli poza deklaracjami nic się nie zmienia?

Zrobię tak, w tym miesiącu likwiduję konto w Eurobanku. Więc do 31 października można wpłacać. Nie będzie ani jednej, akcja z końcem miesiąca definitywnie się kończy.

Tak nadal podwajam wpłaty. Mam odłożone 1000 PLN na BOINCa, więc mogę je nawet potroić. I tak mi zostanie reszta...

Prawo głosu (co było już wspomine) mają tylko i wyłącznie darczyńcy, nie ogół forumowiczów. To oni zdecydują na co pójdą pieniądze. Również istnieje możliwość zwrotu ich datków jeśli tego zechcą.

Lakewik od dawna deklaruje przyjęcie komputera/karty graficznej do swój dach i zapewnienie energii elektrycznej. Więc według mnie to on powinien otrzymać sprzęt. G. R. Granowski ma z tym większy problem, mało miejsca i kłopoty z wentylacją w lecie.



Grzegorz R. Granowski

Cytat: IThorne w 06 Październik 2019, 15:16
Więc według mnie to on powinien otrzymać sprzęt. G. R. Granowski ma z tym większy problem, mało miejsca i kłopoty z wentylacją w lecie.

' prawda ' ... Grzegorz Roman Granowski ...

SzaMoT🍀

Była mowa, że nowy "twór typu SKB2" nie będzie tworzony.
Proszę o ustalenie hasł do konta SKB, skoro zbiórka tego dotyczy.

Ps.
Za dużo niejasności się pojawia, i temat mało aktywny.







IThorne

Dla mnie dziwne jest to, że dla niektórych największym problemem jest na jakie konto będzie liczył kupiony sprzęt.

Czy to naprawdę takie ważne? Ja mogę bez problemu liczyć na konto dowolnej osoby, nie zależy mi na rankingu.



SzaMoT🍀

Sama nazwa tematu wskazuję na reaktywację SKB.
A dostęp do kont SKB raczej powinien być osiągalny.
Gdy będzie ustalona przez darczyńców decyzja na jakie konto będzie liczyć ewentualny sprzęt, to łatwiej będzie zdecydować czy się dołożyć do inicjatywy.
Takie jest moje zdanie.

tito

Cytat: IThorne w 07 Październik 2019, 14:08
Dla mnie dziwne jest to, że dla niektórych największym problemem jest na jakie konto będzie liczył kupiony sprzęt.

Czy to naprawdę takie ważne? Ja mogę bez problemu liczyć na konto dowolnej osoby, nie zależy mi na rankingu.
A dla mnie to ważne - lubię swoją sygnaturkę z odznakami jak północnokoreański generał.
A SKB@P jest naszym "dzieckiem" - powinien być widoczny.

SzaMoT🍀

#74
@tito
Istnieje możliwość zamieszczenia sygnaturek na stronie głównej piszę odnośnie SKB@P?
Może inne widocznie miejsce

Ps.
Odnośnie dostępu do SKB@P, proszę się zwrócić do osób u których te komputery składkowe stały.
Cyfron, RK, Szopler też nimi zarządzał zdalnie, (reszty nie pamiętam), pewnie mają gdzieś hasła zapisane.
Wystarczy email i dostęp do niego

Bez tego się nie dokładam, a sam nie będę się o hasła dopytywał bo nie składałem się w poprzedniej akcji.
Ale jak ma być kontynuacja to widzę to tylko jak przedmówca wyżej

Edit.
Zapytam Cyfrona na FB o słaby klucz do WCG SKB@P i przy okazji czy ma dostęp do konta.
Jak będzie wiadomo, że dostęp nie stanowi problemu to po rencie (25) wpłacę na konto fundacji z dopiskiem SKB@P, skoro konto na wpłaty ma być zlikwidowane a nie wiadomo jak długo akcja potrwa.

SzaMoT🍀

Cytat: IThorne w 06 Październik 2019, 15:16
Lakewik od dawna deklaruje przyjęcie komputera/karty graficznej do swój dach i zapewnienie energii elektrycznej.

Jeśli chodzi o cały komputer to zarządzanie nim na konto SKBP nie ma problemu.
A jak będzie wyglądać sprawa jak tylko karta graficzna będzie dołożona?
Jeśli komputer ma zitegrowana grafikę to nie ma problemu, gorzej jak w tym komputerze jest już karta graficzna to jak to z technicznego punktu będzie rozwiązane?

W sumie to osoba przyjmująca GPU będzie w stanie dostosować swoje projekty do SKBP?

Proszę o dyskusję by rozwiać wątpliwości


SzaMoT🍀

#76
Brak dyskusji z waszej strony ... Hasła zostały przekazane, nie będę wymieniał osób, proszę w wolnej chwili udostępnić słaby klucze.
Zamierzam właśnie w taki sposób działać na rzecz komputera składkowego nie składając komputerów fizyczne.
Bo nie ma na razie i wystarczającej i puli na to.
Swoje wynajęte sprzęty podpisze imieniem i nazwiskiem.
Nie będzie tego dużo ale zawsze coś.

Ps. Jestem w trakcie aktualizacji projektu miesiąca i być może jeszcze dziś update PG


SzaMoT🍀

#77
@krzyszp
Można prosić o słaby klucz do PG? SKB@P,

Nieaktualne, już 2 Core podpięte


Edit.
Mam na pół roku 4 wątki procesora mogę się podzielić tym, złotówka symboliczna plus VAT
http://www.primegrid.com/show_host_detail.php?hostid=974658

SzaMoT🍀

#78
Cytat: IThorne w 07 Październik 2019, 14:08
Czy to naprawdę takie ważne? Ja mogę bez problemu liczyć na konto dowolnej osoby, nie zależy mi na rankingu.

A dlaczego dowolnej osoby? a nie nowe konto?
:bad:
SKB@P będzie reaktywowany, bez względu na winik zbiórki na sprzet :P
Dostęp do kont jest, a kto będzie zarządzał?
Ciężko cokolwiek się ustala, taka przypadłość.


2 wątki już liczą PG i kolejne 4 będą w WCG, odnośnie SKB@P, i sito w PG

SzaMoT🍀

#79
To zaczynam z czystym kontem w U@H na konto SKB@P i nasz projekt PM również.
W obydwóch SKB@P nie brał nigdy udzialu

Każdy ile chcę w ten czy inny sposób może wspierać coś co kiedy stanowiło podwaliny B@P



Edit.
Niestety wszystkie zadanie się wysypały od razu.
https://universeathome.pl/universe/show_host_detail.php?hostid=537519
Teraz czas na PM CPU