Reaktywacja Superkomputer BOINC@Poland

Zaczęty przez IThorne, 03 Kwiecień 2019, 12:57

SzaMoT🍀

Panie, Panowie jak nie chcecie na swoje konta w projektach liczyć, korzystając z darmowych opcji, to może na konto SKB@P?
Jak się "obudzicie" to napiszcie cokolwiek.
Bez zaangażowania nic z tego nie będzie nawet jak kasa spadnie z "nieba"

EDU Enthusiast

Cytat: IThorne w 04 Lipiec 2019, 18:55
Adres PayPal.

ifinia.thorne@gmail.com

Można wiedzieć w jakiej walucie? Bo PP sobie bierze za przewalutowanie, a mam do wysłania przelew w obcej walucie.

To konto jest dalej aktywne i mozna wplacac na B@P?
Przepraszam za dlugi AFK. ($ USD)



SzaMoT🍀

#84
Poraz ostatni piszę w tym watku, bez urazy do autora inicjatywy  ;)
Uważam, że podwajanie złotówek nie jest w porządku, wiem, że miało to za zadanie skłonić do wpłat.
Już jedna osoba napisała tu że "można się zdziwić" ...
Nie będę rozwijał dalej, przejdę do sedna sprawy.
Jak pisałem 25 przeleję na konto Fundacji z dopiskiem "reanimacja" SKB@P.
Jak uzbiera się odpowiednio wystarczająca kwota to darczyńcy zdecydują wspólnie co dalej.
Proponuję pieniądze z konta prywatnego, przekazać na konto Fundacji z dopiskiem SKB@P, (do tego między innymi została powołana)
Proszę autora wątku o niepodwajanie każdej złotówki tylko normalnie "co łaska"
Mamy demokrację?
Będziemy się lepiej wszyscy czuli "bez wywszania" niepotrzebnie
Zrobimy listę z wyciągu wpłat na forum, oficjalnie, bo w oficjalny, legalny sposób zostaną pieniądze przekazane.
Pozdr.


Edit:
Jedn komputer ze "starych czasów" jest podpięty pod BAM i liczy GoofyxGrid@Home CPU NCI

Host type Standard
Host name SKBP11
CPID 3f021330eb970f4edf57dc54ad26265f   
Client version 7.2.42
First connected at 2013-09-18 / 17:25:54
Last connected at 2019-10-17 / 05:48:38
Number of connections 23,704
Operating System Windows, 64 bits
Microsoft Windows 8.1, Core x64 Edition, (06.03.9600.00)
VirtualBox 4.2.16
CPU Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz [Family 6 Model 42 Stepping 7]
Number of CPU threads 8
Coprocessor 1x ATi
ATI Radeon HD 5800/5900 series (Cypress/Hemlock)
OpenCL 1.2 AMD-APP (1348.5)/1348.5 (VM)





Tobas

Konto fundacyjne jest cały czas aktywne, jeśli mają być wykonane jakieś czynności to proszę na priv, gdyż nie jestem w stanie na bieżąco czytać wszystkich wątków forum.

EDU Enthusiast

Jeszcze musisz odpwiedziec na priv  ;D

flaku

Małe wsparcie poszło na konto IThorne.
@EDU Enthusiast, Jeśli się dorzucisz, to cel powinien zostać osiągnięty. Wykorzystajmy okazję i zajmijmy tego slota na GPU :)

IThorne

Flaku, pieniądze wrócą bo Eurobank łączy się z Millenium i zlikwidował konto bez okresu wypowiedzenia.

Odpowiadam rzadko, bo:
1. Na forum wolno idą sprawy, więc nie zaglądam.
2. Zbyt dużo postów w tym temacie nie ma nic wspólnego z tematem.

Jak widzę to mamy sporo chętnych do dysponowania nieswoimi pieniędzmi. Sorry, ale tak to nie działa. I proszę o niezasłanianie się demokracją.

Zbiórka została zakończona, nie ma sensu jej przedłużać. Wpłacających proszę o kontakt w celu ustalenia co zrobić z zebraną kwotą.

Opcje są trxy:
1. Przekazanie pieniędzy na konto fundacji z założeniem inwestycji w SKB@P.
2. Samodzielny zakup (dopłacam różnicę bo za 300 PLN nic porządnego się nie kupi).
3. Zwrot pieniędzy

I powtórzę - interesuje mnie zdanie tylko Tito i 4ys (R. Foryszewski), gdyż to są wciąż ich pieniądze, nikogo innego.



tito

Opcja Nr 3 odpada.
Na chwilę obecną najrozsądniejsze chyba będzie przekazanie na konto fundacji. ??

Tobas

Potwierdzam, że Wasze środki trafiają na konto Fundacji.
@tomasz kaczmarek - wszystko się zgadza
@EDU - konto Paypal również się nie zmieniło

Tutaj są wszystkie dane:
http://www.boincatpoland.org/fundacja-boinc-polska/dane-fundacji/

Na priv już nie będę odpisywał, a nie reagowałem gdyż jak się okazało przestały przychodzić maile z powiadomieniami o PM
W wolnej chwili popatrzę na serwer.


SzaMoT🍀

Przekazałem parę groszy na konto Fundacji Tobas potwierdził ok.
(77 zł)
Myślę że wspólnie coś zostanie ustalone.
Chyba, że autor wątku myśli inaczej i bierze tylko wpłaty pod uwagę na Swoim koncie do zbiórki.
Ja już jakiś czas działam na konto SKB@P jak można zauważyć na profilu.
Tylko martwi mnie utrata dwóch znaczących projektów, kogo mam atakować o info?
Już kilka osób zostało zangażowanych między innymi MCHL ale on się tym nigdy nie zajmował.
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak odzyskać WCG i Enisten to proszę przekazać info.

Jakie będą ustalenia odnośnie zakupionego "sprzętu" i na jakie konto? moje zdanie jest SKB@P nawet bez tych 2 projektów.
Jak ktoś adres email zmienił, a na to wygląda to można nowe założyć chyba?
Ustalcie to oficjalnie na forum by było wiadomo o co chodzi, na jakie konto?

I proszę osoby mniej zaglądające do zaglądania częściej bo akcja składki trwa i w przyszłym miesiącu też wpłacę na konto Fundacji.

Pozdr.

SzaMoT🍀

Piszę kolejnego posta by nie przegapić.

Zachęcam do mniejszych wpłat np. co miesiąc a uzbieramy na cały komp.
Mniejsze wpłaty a częściej spowodują większe maglowanie tematu na forum i tym samym większe mam nadzieję zainteresowanie zbiórką.

5, 10, 15  :whip:

4ys

#93
Cytat: tito w 31 Październik 2019, 13:54
Opcja Nr 3 odpada.
Na chwilę obecną najrozsądniejsze chyba będzie przekazanie na konto fundacji. ??
Zgadzam się z Tito.
Na fundacje.


Tobas

Pamiętajcie tylko aby robiąc wpłaty pisać w tytule na jaki to jest cel.
Część z Was ma porobione stałe zlecenia na konkretne cele lub ogólne koszty co jest czytelne
i umożliwia sprawiedliwy podział środków.

IThorne

Darczyńcy zdecydowali - pieniądze idą na fundację.

Przelew w przyszłym tygodniu.

Czy można wiedzieć ile pieniędzy z przeznaczeniem na sprzęt liczący jest na koncie fundacji?



SzaMoT🍀

Na razie niewiele ale idą święta może Święty Mikołaj coś sypnie  :whistle:

IThorne

Inna sprawa - dlatego post po poście.

Regularnie wspomagam fundację Rainforest Trust (chroni lasy deszczowe) przez PayPal, jednak PP bierze około 5% za przewalutowanie. Zapewne jest podobnie w drugą stronę.

Chyba bardziej by opłacało gdybym otrzymywał wpłatę na PP i przelał złotówki według kursu średniego. Albo tak samo robił ktoś z fundacji którzy używa obcej waluty w ramach PP?



flaku

Przykro słyszeć, że zbiórka się nie powiodła ze względu na zamknięcie konta. Jeśli zabrakło 300 zł, to tym bardziej, bo ode mnie szło 150, po podwojeniu byłaby wymagana suma. Z mojej strony oferta jest aktualna, jeśli pozostali członkowie i organizator zbiórki są zainteresowani, to gdy dojdzie do mnie zwrot od IThorne, mogę przekazać tę 150 na inne(aktywne) konto i zgodnie z pierwotnymi zasadami cel na zakup karty zostanie osiągnięty.

SzaMoT🍀

Jeśli możesz to przelej na konto Fundacji, w tytule przelewu SKB@P.
Początki bywają różne ale damy radę złożyć komputer może nie w tym roku ale małymi wpłatami np 50 zł co miesiąc i się nazbiera.
Fundacja ma silny fundament i konto ma zabezpieczone na wypadek Apokalipsy.

EDU Enthusiast


SzaMoT🍀

Wow :p_arr:
Ja pod koniec miesiąca, kolejna mała wplata.
Pisałem do Prezesa Fundacji o umieszczenie po koniec tygodnia zestawienia wpłat.

IThorne

Właśnie o tym w PP mówiłem. Przewalutowanie z USD na PLN 3,66, a u mnie wzięli 4,00 za 1 dolara...

Przelew 305 PLN (ta piątka to procent za przechowywanie 300 złotych) dzisiaj będzie wysłany na konto fundacji.

Z moją wpłata wstrzymam się do informacji ile zebrano i, co ważniejsze, jaka jest specyfikacja sprzętu (z grubsza).



flaku

Kamracie IThorne, mam prośbę o sprawdzenie jeszcze raz, czy czasem przed zamknięciem konta nie dotarło tam gdzieś 150 zł, ewentualnie nie zostało przekierowane na jakieś inne konto, jako że do mnie żaden zwrot nie dotarł, a od 26 października już sporo czasu minęło. Szkoda jakby się to gdzieś zapodziało.

EDU Enthusiast

Cytat: IThorne w 05 Listopad 2019, 20:40
Właśnie o tym w PP mówiłem. Przewalutowanie z USD na PLN 3,66, a u mnie wzięli 4,00 za 1 dolara...

Przelew 305 PLN (ta piątka to procent za przechowywanie 300 złotych) dzisiaj będzie wysłany na konto fundacji.

Z moją wpłata wstrzymam się do informacji ile zebrano i, co ważniejsze, jaka jest specyfikacja sprzętu (z grubsza).

Musiscie sie przeniesc do stanow; sprzetu tu sie wala duzo, ceny sa niskie, czesto nawet za darmo daja... (A niestety ja nie mam na to miejsca w mieszkaniu - ani wyciszenia odpowiedniego.)
Nie oplaca sie wysylac do polski - bo sa bardzo drogie czesto powyzej ceny ktora sie placi za sam sprzet, albo przesylki zostana poprostu 'zgubione'...

IThorne

Flaku - sprawdzę to.

EDU, ja nie chcę kupować sprzętu w Ameryce. Ja wspieram amerykańską fundację Rainforest Trust.



EDU Enthusiast

Ja to rozumiem, nawet sie nie oplaca wysylac do Polski jak wspomnialem. Tak tylko sobie marudze.

IThorne

EDU - zawsze z Ameryki możesz wspomóc RT, a ja przeliczę to po kursie średnim i wpłacę na SKB@P.

Flaku - 150 PLN odzyskane. Niedługo poleci do fundacji.



EDU Enthusiast


IThorne

Rainforest Trust - pisałem o nim wcześniej.

150 PLN od Flaku przelane.



IThorne

Minęło kilka miesięcy od zbiórki na superkomputerowe i w związku z tym mam pytanie.

Jakie fundacja poczyniła zakupy za zebrane pieniądze? Jaka konfiguracja i u kogo liczy?



IThorne

Ponad 2 tygodnie od pytania i brak odpowiedzi?

Ludzie nie po to wplacili pieniądze by gdzieś teraz zniknęły.



krzyszp

#112
Nic nigdzie nie znika. Osoby mające dostęp do konta Fundacyjnego nie miały pojęcia o wpłacie, dopiero z Tobasem się skontaktowałem w tej sprawie.
Niestety, mimo funkcji v-ce prezesa nie mam dostępu z powodu komplikacji logistycznych z załatwieniem tego (mieliśmy to załatwić przy okazji planowanego ostatnio spotkania, ale nie dało rady).

Obecnie to w ogóle jest niemożliwe z uwagi na sytuację.

Edit:
Tobas przysłał mi wyciągi z konta (dzięki), wygląda na to, że na SKB@P wpłynęło 607pln.
Poproszę osobę/y u których są te maszyny o kontakt ze mną.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

IThorne

Ciekawa kwota.

Sam przekazałem 450 PLN, dodatkowo 366 (100 dolarów) i 77. To w sumie 893...



krzyszp

#114
Cytat: IThorne w 01 Kwiecień 2020, 18:06
Ciekawa kwota.

Sam przekazałem 450 PLN, dodatkowo 366 (100 dolarów) i 77. To w sumie 893...
Podaj daty przelewów, liczyłem tylko te, w których wyraźnie była wzmianka o SKB@P...
77PLN jak najbardziej widziałem.

To są kwoty, które wyłapałem na wyciągach (z oczywistych powodów nie podaję danych osobowych):
50
25
305
150
77


Edit:
Jeżeli chcecie, to siądę do tych pdf'ów, zanonymizuję nazwiska i numery kont i po prostu wrzucę wyciągi. Ja problemu z tym nie mam żadnego, ot na kilka godzin trzeba usiąść i to zrobić.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

IThorne

Był jeden przelew przez PayPal (te 366), więc może po prostu sprawdzałeś tylko przelewy klasyczne.

Inna sprawa.

Ponieważ sam deklarowałem, że wpłacę (a nic nie przelałem) to dziś kupiłem GTX 1060. Będę liczył u Lakewika bo ma prąd za friko. Cena - 649 PLN.



philozoph

Ode mnie powinno wpadać kilka groszy regularnie.

IThorne

Ponieważ pieniądze z reaktywacji leżą bezczynnie na koncie fundacji, a ja z Lakewikiem mamy projekt SKB@P Ifinia (patrz wizytówki) to czy mam możliwość otrzymania zebranych pieniędzy by przeznaczyć je na zakup kolejnych kart graficznych?



krzyszp

Wczoraj byłem w Aliorze, abyśmy mogli w końcu wydatkować pieniądze z konta fundacji... Niestety na miejscu okazało się, że musimy się stawić osobiście razem z Tobasem.
Będę z Darkiem ugadywał jak się spotkać w jednym miejscu w tygodniu, ale to kłopotliwe, bo ja do 16-tej pracuję i raczej nie mam możliwości urwać się na cały dzień do Wrocławia.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka