Wynajęcie komputerów wirtualnych

Zaczęty przez IThorne, 28 Kwiecień 2019, 15:54

IThorne

Tak sobie myślę...

Skoro koszty energii elektrycznej rosną, a nowy komputer do liczenia to kilka tysięcy złotych to czy nie warto wynająć maszynkę w chmurze (powiedzmy w Chinach bo tam tani prąd) i na niej liczyć?

Ktoś próbował to zrobić? Jaka firma jest godna polecenia? A może to nie jest warte zachodu?



necavi


tito

A ja ogólnie jestem na nie - koszty i tak będą większe (oczywiście w dłuższym rozrachunku). Chmury to nie wolontariat - muszą zarabiać. Sprzęt domowy od czasu do czasu i tak człowiek wymienia i ja ten sposób preferuję. Chyba, ze chmura w trialu :) Ach te czasu Oracle.  :shame:

SzaMoT🍀

#3
Cytat: IThorne w 28 Kwiecień 2019, 15:54
Tak sobie myślę...

Skoro koszty energii elektrycznej rosną, a nowy komputer do liczenia to kilka tysięcy złotych to czy nie warto wynająć maszynkę w chmurze (powiedzmy w Chinach bo tam tani prąd) i na niej liczyć?

Ktoś próbował to zrobić? Jaka firma jest godna polecenia? A może to nie jest warte zachodu?

Z mojej strony dodam, że od kilku lat wynajmuję VPS'y i na chleb zostaje. ;)
Jak jesteś zainteresowany tematem to możesz przestawać OVH dają na start 100 zl. (Do końca lipca kod ważny i do wykorzystania przez miesiąc)
Ja nie dałem rady ponieważ zamrażają z konta 5zl i tylko karta lub PayPal i w moim przypadku na PayPal weryfikacji nie bylo. Kartę do weryfikacji na kod na tel. Którego już nie mam.
Place Blikiem tam nieobsługiwane.
Korzystam obecnie z Arubaclaud i Tiktalik.

Pozdr.
RadiowyChochlik

IThorne

Znowu OVH daje 100 PLN.

Jak to wygląda w porównaniu z kupnem własnego kompa? Chodzi o koszty.

I jestem z wiedzą programistyczną na poziomie obsługi Windowsa. Trudno postawić BOINCa na czymś takim?



SzaMoT🍀

Oferty się zmieniają, raz są korzystne cenowo np. (swego czasu ArubaClaud miał VPS'y po 4zl plus vat)
Już na forum padało stwierdzenie odnośnie opłacalności i pewnie w dłuższej perspektywie wychodzi taniej na swoim sprzęcie.
Odnośnie konfiguracji i zarządzanie zdalnie, temat do ogarnięcia.
Jak będziesz gotów na wynajęcie to pociągniemy dalej temat konfiguracji.
Oferty są różne cenowo, wydajnościowo i nie wszyscy usługodawcy godzą się na load 100% a nawet spotkałem takich gdzie przy założeniu VPSa był haczyk (kryptowaluty i przetwarzanie rozproszone zabronione)







SzaMoT🍀

#6
Mam namiary na VPS 4 core do przetestowania na 5 dni za darmo, bez podawania numeru karty, tylko telefon do weryfikacji, na który przychodzi hasło root.
Warunkiem otrzymania namiaru jest podpięcie pod SETI (trwa wyzwanie organizowane przez SETI Germany)
Brakuje nie dużo, by wyprzedzić 3,4 zespoły przed nami. :attack:
Link do darmowego VPS'a w projekcie SETI
https://setiathome.berkeley.edu/show_host_detail.php?hostid=8804770
Jak są chętni, to proszę pisać, wyślę link na PW

Edit: Dla osób nie mających styczności z konsolą Linux, służę pomocą

SzaMoT🍀

Naprawdę nie ma chętnych?
Ps. SETI jest prekursorem przetwarzania rozproszonego

SzaMoT🍀

Jedna osoba zdeklarowała podpiąć do SETI darmowego na 5 dni VPS'a.
5 dni to nie dużo ale zawszę coś.
Z tego co widzę to 10k punktów powinno wpaść z tego VPS'a na konto SETI

Ps. Pisać!!! Nie bać się, wyślę namiary

SzaMoT🍀

W ArubaClaud też można skorzystać, 50 zł na start
https://www.arubacloud.pl/przetestuj-za-darmo.aspx?pk_campaign=adw-src&gclid=CjwKCAjwnrjrBRAMEiwAXsCc42owyWXjLXtRLlUha1n1YQaSht4mxv-RVN5ZQXpgg36GMkB7fbE7CRoCObQQAvD_BwE

Najbardziej opłaca się 1 core z 1giga ramu (VPS Small 11,99 zł+VAT)

SzaMoT🍀

Kupon na 50 zł  z kodem otrzymałem także stawiam 4 VPS po 1 core, co prawda ważny jest przez 2 tygodnie

Kupon dla twojej usługi Aruba Cloud został aktywowany.
Voucher możesz wykorzystać na http://www.arubacloud.pl/
Jest on ważny przez 2 tygodnie od momentu wystawienia.

Kod vouchera zostanie wysłany SMS-em na numer: +48 5........
Kwota: 50,00 pln
Dostępny dla pierwszego zamówienia: tak
Służy do doładowania stanu konta: nie

Dziękujemy za zainteresowanie usługą Aruba Cloud i życzymy przyjemnej pracy. Więcej informacji o wykorzystaniu vouchera w naszej bazie wiedzy

IThorne

Jestem zainteresowany dwiema propozycjami.



SzaMoT🍀

W ostatniej propozycji trzeba podać swoje dane, data musi być podana prawidłowo bo po otrzymaniu kodu na tel trzeba się zarejestrować i podać PESEL. Ja czekałem na kod około 2 dni. Weryfikują poprawność danych.
A poprzednia propozycja na 5 dni darmowo, to proszę bardzo
https://www.axfone.pl/produkty-i-uslugi/uslugi-hostingowe/wirtualne-serwery-vps/

SzaMoT🍀

#13
Mam kolejnego "landrynka" na okres 30 dni (100$) na serwer
Link do serwera 12 core i 10 giga ramu zmieniłem na 6 core ( gwarantowane zasoby), 6 giga ram
https://wuprop.boinc-af.org/show_host_detail.php?hostid=153024
Jak ktoś zainteresowany to podam namiar ale w tym wypadku trzeba dane karty płatniczej podać.
Serwer stoi w Chinach ale są różne centra, najbliżej Niemcy do wyboru

Ps.Ustawilem przydział czasu CPU na 90% bo zauważyłem, że jak jest 100% to z czasem przykręcają kurek u wszystkich u których miałem VPS'y
Z karty płatniczej została ściągnięta opłata za weryfikację 7,51zl po czym została zwrócona i naliczona prowizja za przewalutowanie 2,8% -0,21PLN
Trzeba pamiętać by go usunąć przed upływem czasu, bo 100$ kosztuję
Edit
Ładnie to wygląda

Niestety konto zostało zawieszone, pewnie za duży load był, ale kilka dni liczyło darmowo
Hi Tomasz,

I am truly sorry to notify you that our system detected paranormal or abusive usage of your account or services and your account has been suspended for violating our AUP, TOU or Privacy Policy.

The violation caused major damage to our reputation and therefore the decision to suspend your account is final and non-negotiable.

We hope you understand and sorry for the inconvenience,

Kind Regards,

Oren Einstein
Account Manager Executive
Kamatera Cloud Platform


SzaMoT🍀

Kolejny 50$ na start
Ostrzegam do takich operacji z kartą płatniczą najlepiej mieć osobne konto z kartą płatniczą i przelewać niewielkie kwoty.
W razie czego nie będzie straty jak się zapomni usunąć w wyznaczonym terminie.

https://cloud.digitalocean.com
Ja postawiłem Debiana 10 z 1core  giga ram i transfer internatu 10giga koszt z puli 50$ to 5,5$.
Obecnie mam 2
https://boinc.bakerlab.org/rosetta/show_host_detail.php?hostid=3730349
W lokalizacji Amsterdam trafił się Intel Xeon Gold 6140 CPU @ 2.30GHz

Ps. Nie wiem co jest powodem ale od wersji Debiana 9 wzwyż nie mogę się połączyć zdalnie z BM musiałem przez boinccmd --project_attach podpiąć projekty. Na Debianie 8 wszytko gra a te same zmiany w pliku konfiguracyjnym boinc-client na Debianie 9/10 nie działają.
Ma ktoś z was Debiana 9/10 i zdalnie zarządza przez BoincTasks?

tito

Darmowy GPU dla np manal sieving:
http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=8839


mimeq



SzaMoT🍀

Czy na tej karcie została uruchomiona apka prpclient-5.4.0a-linux_64.7z z PrimeGrid?
I czy można przetwarzać na swoje konto w PG?
Jeśli tak to poproszę o więcej szczegółów odnośnie konfiguracji, za cienki jestem w te klocki.
Samą aplikację PRPNet Server potrafię odpalić i dopisać dane do konta w master_prpclient.ini.

SzaMoT🍀

#19
Może kogoś zainteresuje
https://fabrado.com/

Promocja na okres 6 miesięcy koszt 1zl plus VAT.
Można blikiem zapłacić, nie jest wymagany PESEL i karta płatnicza.
Wybrałem opcję 4 core
I już od godziny liczy RakeSearch.
https://rake.boincfast.ru/rakesearch/show_host_detail.php?hostid=9038
Ustawiłem jak na razie wykorzystanie czasu CPU na 70%, nie wiem jaką politykę mają a w regulaminie brak informacji.
Zachęcam do zapoznania się z regulaminem promocyjnym

Ps. Jeśli ktoś zdecyduje sie na Debiana 9, to proszę o istrukcje jak zarządzać przez BoincTasks u mnie nie działa, korzystam z Debiana 8.

mimeq

#20
Cytat: Tomasz Kaczmarek w 07 Październik 2019, 12:17
Czy na tej karcie została uruchomiona apka prpclient-5.4.0a-linux_64.7z z PrimeGrid?
I czy można przetwarzać na swoje konto w PG?
Jeśli tak to poproszę o więcej szczegółów odnośnie konfiguracji, za cienki jestem w te klocki.
Samą aplikację PRPNet Server potrafię odpalić i dopisać dane do konta w master_prpclient.ini.
wszystko masz na forum pg (link od tito). Dziala to w oknie przegladarki. Rezerwujesz wartosc na stronie w Manual Sieving (Manual sieving reservations) edytujesz 1 linijke kodu (wlasnie o wartosc do przeszkukania ktora rezerwujesz) i u mnie poszlo (szkoda ze zarezerwowalem najmniejszy przedzial  i po kilkunastu min ta tesla go przeszukala a po upl wyniku trzeba czekac na akcept admina i nie mozna rezerwowac wiecej)

GFN20 349891P 349892P 1P [BOINC@Poland]mimeq 2019-10-07 04:13:34 2019-10-07 04:47:41 Awaiting admin action


SzaMoT🍀

Odnośnie Tesli to mniej więcej się udało
Ale mam kilka pytań
Można to jakoś usprawnić np rezerwując kilka zadań by przetwarzać jeden po drugim?
Jakiś komunikat się pojawi na końcu, że zadanie skończone?

Ps. I tym samym wskoczyło 1000 postów

mimeq

Oryginalnie w oknie CMD po prostu się kończy, tu trudno mi powiedzieć. Pierwsza rezerwacje zrobiłem tylko na 1P i zajęło jej to kilka minut. Ostatni ze znalezionych kandydatów porostu się nie zmieniał dłuższy czas wiec wgrałem odpowiedni plik na PG (już dostałem 4430 pkt). Teraz leci 100P i być może przestanie się kręcić ten znaczek zamiast "play" - muszę sprawdzić (narazie cały czas przeskakują nowe kandydatury wiec liczy :) )

Nowa rezerwacje chyba zrobisz tu: (tylko czy masz drugie urządzenie żeby odrazu liczyć ? nie ma sensu "zajmować" kolejki)

http://www.primegrid.com/show_sieving.php


SzaMoT🍀

Ja to robię na urządzeniach mobilnych, w opcjach programistycznych można sobie ustawić by ekran nie wygasał i do tego go maksymalnie przyciemnić.
Na razie wybrałem 5P, jak wszystko będzie zatwierdzone to pobawię się na 3 kontach, bo tyle obecnie mam.
Dzięki za pomoc  :)

tito

Też zacząłem liczyć - 5P to maks co mogę wybrać - ktoś wie dlaczego?
Edit:
Dobra - doczytałem.

SzaMoT🍀

Zmarnowałem 2 zadania, wysyłając z Androida gotowy plik, zmieniało nazwę pliku i pluło komunikatem, że nie ten zakres.
Anulowała 2 zadnia i przy kolejnych wskazywałem z total Commandera i poszło.
Tak nawiasem mówiąc to bez fizycznej klawiatury musiałem bym zakres przepisywać ręcznie, nie dało się wkleić z ekranowej
Teraz czekam na zatwierdzenie dwóch zadań bo jest limit.

SzaMoT🍀

GFN20 przy 17P około 6 godzin
Jaki utawiacie parametr "B value desired"?
Ja wybieram max 13, nie wiem czy to optymalne?
Dobrze wróży te środowisko pod względem kredytów  :boing:

Ps. Mam uruchomione 4 ,na dwóch telefonach z podzielnym ekranem, przeglądarki - Chrome i Samsung

Ps2. W regulaminie jest napisane "cryptowaluty" zakazane, i bardzo dobrze więcej na BOINCa zostanie  :whistle:


tito

Zdaje się 13tka jest najszybsza, zaś lag nas nie interesuje.
Odnośnie regulaminu - kwestia czasu, gdy ktoś się zorientuje. Tak więc brać, póki dają.

mimeq

Zawsze to "cos" :D

GFN20 350986P 351086P 100P [BOINC@Poland]mimeq 2019-10-07 23:40:53 2019-10-10 20:56:58 2019-10-11 02:05:24 Granted credit: 443 000
GFN20 351638P 351688P 50P [BOINC@Poland]mimeq 2019-10-08 21:08:01 2019-10-09 21:03:18 2019-10-10 03:48:29 Granted credit: 221 500
GFN20 355769P 355869P 100P [BOINC@Poland]mimeq 2019-10-10 20:59:11 Instructions  Upload  Cancel


tito

Jeszcze Genka namówiłem - coś tam przeliczy.

SzaMoT🍀

Czytałem na Colab, że przy dłuższych obliczeniach mogą wstrzymywać.
Na jednym wystąpił błąd ale nic nie robię tylko obserwuje na google dysku wyniki normalnie zwraca.
max mogę wybrać 110P ale to będzie mielić ponad dobę.
4 w toku po 50P
:parrrty:

SzaMoT🍀

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 07 Październik 2019, 23:25
Może kogoś zainteresuje
https://fabrado.com/

Promocja na okres 6 miesięcy koszt 1zl plus VAT.
Można blikiem zapłacić, nie jest wymagany PESEL i karta płatnicza.
Wybrałem opcję 4 core
I już od godziny liczy RakeSearch.
https://rake.boincfast.ru/rakesearch/show_host_detail.php?hostid=9038
Ustawiłem jak na razie wykorzystanie czasu CPU na 70%, nie wiem jaką politykę mają a w regulaminie brak informacji.
Zachęcam do zapoznania się z regulaminem promocyjnym

Ps. Jeśli ktoś zdecyduje sie na Debiana 9, to proszę o istrukcje jak zarządzać przez BoincTasks u mnie nie działa, korzystam z Debiana 8.

Czy ktoś z obecnych skusił się?
Ustawiłem  wykorzystanie czasu na 100%
liczy po 2 wątk na zadanie PPS-DIV i tak nie jest w 100 wykorzystany load 3,86

SzaMoT🍀

Przy 4 GPU równo odpalone równo się kończą, czyli wydajność na poziomie "Wielkiego Brata"  :parrrty:

Dzisiaj od 6 rano do 21: 30 - 4x 50P = 886 000 pkt  :boing:
Do szóstej były 17P,  czyli 1M w zasięgu.

Po przeliczeniu sita gdy  kółko przestaje się kręcić upewniam się czy aby jest koniec i odpalam raz jeszcze jak skończone to wyświetli komunikat.

Ps. Po tylu godzinach wzmożonej pracy daję z godzine przerwy.
W sumie to Colab udostępnia na tej samej  platformie CPU i FPU.

tito

Jak nie skończy obliczeń to nie przyjmie wyników. Tj Ty zrobisz upload, lecz po pewnym czasie pojawi się ponownie możliwość upload (mi się tak zdarzyło).
Na FPU nie ma żadnej aplikacji dla BOINC.

mimeq

Cytat: tito w 11 Październik 2019, 22:37
Jak nie skończy obliczeń to nie przyjmie wyników. Tj Ty zrobisz upload, lecz po pewnym czasie pojawi się ponownie możliwość upload (mi się tak zdarzyło).
Na FPU nie ma żadnej aplikacji dla BOINC.

tak tez raz mialem (email od modeatora o nieskonczonym sieve), ale wystarczy odpalic dla pewnosci dany zakres jeszcze raz jak bedzie finto to tak napisze a jak nie do wznowi z haslem resume ....

Resuming from checkpoint value 355806292990748524545


SzaMoT🍀

Od teraz nie będę kasował wyników wraz z punktem kontrolnym tylko przenosił.
Też dostałem na początku email od administratora.

Tomasz,

Twój zakres przesiewania GFN20 353069P-353078P nie zawierał pierwszego 0,28P.
Podejrzewam, że albo przeniosłeś pliki, albo bardziej prawdopodobne, że usunąłeś plik czynnika (zaczyna się na ,,f") bez usuwania pliku punktu kontrolnego (zaczyna się na ,,c").
Ponieważ nie ma podwójnej kontroli tego przesiewania (jest to wykonywane tylko raz przez ciebie), mamy szczęście, że go złapałem.
Zachowaj ostrożność w przyszłości, jeśli chcesz kontynuować ręczne przesiewanie.

Naprawiłem przesiewanie, nie musisz nic robić z twojej strony.

Jim Breslin
PrimeGrid administrator


Już teraz wiem dlaczego mi dziś wywaliło z błędem,

cyt. Z forum PG
W ciągu ostatnich kilku dni zauważyłem, że Google Colab rozdaje pakiety ,,1 GPU - 12 godzin pracy", zanim będziesz musiał ponownie uruchomić skrypt.
Oto tania sztuczka próbowałem z ostatnich dni:
Jeśli skopiować skrypt sito (z innej linii poleceń) i użyć drugiego folderze, można uruchomić dwa zadania GPU naraz w dwóch zakładek przeglądarki.
Jednak zakładając, że uruchomisz je w tym samym czasie, oba zatrzymają się po 6 godzinach z komunikatem o błędzie, że nie można znaleźć hosta z GPU
(i po 4 godzinach, jeśli użyjesz 3 skryptów itp.).
Po kolejnych 6 godzinach (lub 8 godzinach w przypadku 3 skryptów) można ponownie znaleźć hosta.
Wygląda więc na to, że dzięki tej sztuczce nie zyskujesz więcej zasobów obliczeniowych, ale raczej możesz szybciej wykorzystać swój ,,budżet" obliczeniowy.
http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=8839


@mimeq
U Ciebie występuje ten błąd z limitem czasu? U mnie dziś wystąpiło na 2 a pozostałe 2 nie

mimeq

Tak, co jakis czas jest reconect - nie sprawdzam co ile bo niemam cisnienia. Jak trafie restartuje i tyle ;]


SzaMoT🍀

#37
Martwiłem sie, że mi konta zablokują, a tu można na jednym koncie teoretycznie odpalić 12 GPU, Teoretycznie trzeba się zmieścić w godzinę na każdy GPU, tak by wyszło 12 godzin łącznie.
Na razie testuję 2 na raz, wystarczy w skrypcie zmienić nazwę katalogu i taki sam umieścić na google dysku .

Ps.
Panie , Panowie zmieniać sita w przeglądarkach jest okazja.
Na jednym koncie można uzyskać licząc GFN 20, po 2 sita naraz, wychodzi na dobę przy dobrej czujności,
~600 000.

Mam wolne stanowisko do przesiania, a u mnie przez testy dopadł limit 10 sit.
Tak więc proszę na PW o pracę do przesiania np. 50P ( dla osób którzy chcą zaznajomić się z tematem, ręcznego przesiwania GFN) i odeśle na pocztę gotowy przesiew.

Wartości do 4P.
Jak nie ma chętnych to uruchamiam zapasowe konto w PG które już jakiś czas założone.
Tylko proszę nie traktować tego jako rozdwojenia jaźni, to są testy a projekt miesiąca mamy PG i zamierzam go wygrać dzięki Colab.

Ps. Odnośnie tyłu sit na raz, to trzeba mieć większy limit.
Będę o to zabiegał

SzaMoT🍀

Mam pytanie jak w win uruchomić kilka przeglądarek i zalogować się na konto Google?
Jakoś tego nie widzę a na android  nie ma problemu , win tak ma? Wersja systemu win 7

mimeq

w chrome dzis na koncie zony uruchomilem, raczej bez problemow (zarzadzaj i tam dodaj osobe)