Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (4. edycja)

Zaczęty przez tito, 07 Maj 2019, 19:39

Grzegorz R. Granowski

#200
Szanowni Panowie ... przełączyłem się z Fermata w Primegridzie, an Wszystkie ' Sierpińskiego ' ... S or B ... Extended ... Prime Sierpiński ... Sierpiński/Riesel Base ... włączyłem, najpierw ... 4 core, dużo zadań, teraz przerzuciłem na 6 core ...

chyba odnalazłem ... Swoje Miejsce w Primegridzie ... oprócz Wszystkich Sierpińskich, liczę jeszcze ' do you feel lucky ' ... na 12 x rtx 2080 ti turbo, 2 x 1080 ... dorzucam 2 x produo ... czyli cztery gpu ...

rdzeniowość ... dla Primegrida ... 4 x ryzen 2990 wx ... 32 core, 6 x Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2660 v4 @ 2.00GHz 14 core, laptop dell gugged extreme 7404 dla WCG ... Grzegorz Roman Granowski ...

SzaMoT🍀

Super, to niedługo awans na 5 w głównej klasyfikacji a potem na 4, to już będzie żabi skok.  :parrrty:

Ps. Nie dało by rady z "nami" na tym laptopie?

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 11 Wrzesień 2019, 19:08
Super, to niedługo awans na 5 w głównej klasyfikacji a potem na 4, to już będzie żabi skok.  :parrrty:

Ps. Nie dało by rady z "nami" na tym laptopie?

Tomaszu, przynależę ... do The Scottish Boinc Team ... pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ... ...

SzaMoT🍀

A ja uważam, że ❤️ Sercem jesteś w BOINC@Poland, a "duchem" sam zdecyduj gdzie będziesz.  :)
A może "pół na pół" na początek pojednania?

Ps. Już tak masz długą listę "podróży" między drużynami, może na ten rok i kolejne, dasz radę dać nam "szansę"? ;)

Ps.2. To można nazwać formą Agitacji, z myślą powrotu Szanownego Grzegorza Romana Granowskiego

Ps.3 I teraz można wysunąć wnioski ...
Gdyby Szanowny Grzegorz tyle nie wnosił RAC do przetwarzania rozproszonego ...
Kto by wiedział o odejściu?
Tak więc Szanujmy liczydłowych którzy wkładają masę zaplecza sprzętowego i tym samym trzeba to wykarmić "elektronami" z sieci.
Nie każdy może sobie pozwolić na takie kosztowne hobby ( Wolentariat ).
Jesteśmy tu razem, startujemy w różnych inicjatywach, starajmy się wspólnie tworzyć na zewnątrz jak najlepszy wizerunek ( RAC )
Skoro Wolentariat nasz opiera się w większości na udostępnieniu mocy obliczeniowej, to co jeszcze można zrobić? "Zarażać innych, młodych?
Postawić projekt BOINC?


Ja osobiście zaraziłem się BOINC ponieważ nie wiedziałem co mam robić przed komputerem, a eMule i Peb, masa filmów obejrzana i pomieszanie w głowie od scen z filmów. Tak więc usłyszałem w TVP o inicjatywie by wspomóc naukowców w 2009 roku.
I od tego czasu skończyłem z nagminnym oglądaniem filmów i telewizją.

Po namyśle uważam, że wśród znajomych nie ma co liczyć na wsparcie dla Wolontariatu , "bo co ja z tego będę miała lub miał"
Ale jak się usłyszy w tv lub radiu to już inna bajka.


Miała wyjść forma Agitacji, a wyszło jak wyszło pozdrawiam

tito


SzaMoT🍀

Może i ucichło
Od kilku godzin próbuję podpiąć VPSa pod BAM z słabym kluczem, próbowałem różnych kombinacji.
Po dam 2, bo żadna nie działa
boinccmd --acct_mgr http://bam.boincstats.com/ 200810_ed921b134d66958d1ad9b60000935fb3
boinccmd --join_acct_mgr http://bam.boincstats.com/ 200810_ed921b134d66958d1ad9b60000935fb3



tito


SzaMoT🍀

#207
Tak się zastanawiam czy liczenie 1zadnia na kilku rdzeniach skaraca czas
Dam 3 przykłady, jeden mój VPS (Xeon CPU E5-2650L v3 @ 1.80GHz), 2 komputery GRG

Linux Debian 8 64 bit
Procesor Intel Xeon CPU E5-2650L v3 @ 1.80GHz
4 Jul 2019 | 21:17:24 UTC 8 Jul 2019 | 22:50:51 UTC Completed and validated (1st) 315,946.49 315,746.70 26,429.26 Prime Sierpinski Problem (LLR) v8.03


Windows 10
Intel Xeon CPU E5-2660 v4 @ 2.00GHz
12 Sep 2019 | 11:17:58 UTC 25 Sep 2019 | 17:35:30 UTC Completed and validated 494,921.42 2,796,181.00 26,584.96 Prime Sierpinski Problem (LLR) v8.04 (mt)


Windows 10
AMD Ryzen Threadripper 2990WX 32-Core
11 Sep 2019 | 14:08:31 UTC 26 Sep 2019 | 10:04:02 UTC Completed and validated 535,703.80 2,802,454.00 25,157.51 Prime Sierpinski Problem (LLR) v8.04 (mt)

Na moim VPS'e wychodzi ~88 godzin
A na GRG wychodzi na pierwszym ~137h i 148h
Chyba nie ma tak dużych różnic pomiędzy win a Linuxem?
Możecie wyjaśnić o co tu chodzi?

Grzegorz R. Granowski

Szanownie, serdecznie, " Rozwiążmy Razem Problem Sierpińskiego " ... ustawmy, Żagle ... dla " Wszystkich Sierpińskich " ... dajmy sobie, 10 lat, i podsumujmy ...

Tomaszu, Szanowny Panie Skrzydłowy, może opracujesz ... " skrypt " ... u mnie ustawienia, to 6 wątków dla zadania ...

serdeczności, Grzegorz Roman Granowski ... 

sknd

inne procki, inne zegary, nawet wersja aplikacji inna, może to to?

SzaMoT🍀

To zrób test ustawiając po jednym Core na zadanie i było by wskazane liczyć na tym samym CPU np. WCG by nie dławić tak procka.
Z tego co wiem to ma to miejsce przy jednoczesnym przetwarzaniu LLR
Zrób test porównawczy przy jednym na zadanie i potem 2 CPU na zadanie itd.
Będzie widać kiedy się będzie dławić
I taki test połowa CPU dla LLR a druga połowa dla WCG, będziesz miał porównanie czy występuje dlawienie

SzaMoT🍀

Cytat: sknd w 26 Wrzesień 2019, 13:49
inne procki, inne zegary, nawet wersja aplikacji inna, może to to?
Ale zajebisty stosunek czasu do CPU
Ja liczyłem na VPS'e w ArubaClaud a tam też wydajność zmienna.
Jeśli winę ponosi rodzaj oprogramowania w tym przypadku win to nie ma sensu liczyć na win skoro jest taka duża różnica.
Ale raczej bym obstawił dławienie CPU.
Niech napiszą znawcy od PG

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 26 Wrzesień 2019, 13:52
To zrób test ustawiając po jednym Core na zadanie i było by wskazane liczyć na tym samym CPU np. WCG by nie dławić tak procka.
Z tego co wiem to ma to miejsce przy jednoczesnym przetwarzaniu LLR
Zrób test porównawczy przy jednym na zadanie i potem 2 CPU na zadanie itd.
Będzie widać kiedy się będzie dławić
I taki test połowa CPU dla LLR a druga połowa dla WCG, będziesz miał porównanie czy występuje dlawienie

" Ustawienie " ... 6 wątków dla Jednego WU ... nie zostanie zmienione ... Grzegorz Roman Granowski ...

SzaMoT🍀

#213
Cytat: Grzegorz R. Granowski w 26 Wrzesień 2019, 14:37
" Ustawienie " ... 6 wątków dla Jednego WU ... nie zostanie zmienione ... Grzegorz Roman Granowski ...

To widzę, że Ci nie zależy by optymalne liczyć.
Powinieneś rozważyć możliwość wprowadzenia zmian.
Możesz Linuxa postawić na Virtulboxe i zobaczyć czy wyjdzie na plus
Przy 6 rdzeniach na zadnie PSP LLR to według mojego czasu przeliczania powinno wyjść nu Ciebie w granicach 10/13 godzin na zadanie.
A wychodzi ile u Ciebie? Zobacz w BM, może ten czas na serwerze jest błędne podawany ze względu na wielowątkowość

Grzegorz R. Granowski

#214
Cytat: Tomasz Kaczmarek w 26 Wrzesień 2019, 14:54
Cytat: Grzegorz R. Granowski w 26 Wrzesień 2019, 14:37
" Ustawienie " ... 6 wątków dla Jednego WU ... nie zostanie zmienione ... Grzegorz Roman Granowski ...

To widzę, że Ci nie zależy by optymalne liczyć.
Powinieneś rozważyć możliwość wprowadzenia zmian.
Możesz Linuxa postawić na Virtulboxe i zobaczyć czy wyjdzie na plus
Przy 6 rdzeniach na zadnie PSP LLR to według mojego czasu przeliczania powinno wyjść nu Ciebie w granicach 10/13 godzin na zadanie.
A wychodzi ile u Ciebie? Zobacz w BM, może ten czas na serwerze jest błędne podawany ze względu na wielowątkowość

zależy ... Grzegorz Roman Granowski ... ...

edit : a może Szanowny Skrzydłowy ... opowie ' coś ' o Ubuntu, przyspieszyłby liczenia ? Grzegorz Roman Granowski ...

edit 2 : dostałem zadania dla climateprediction.net ... czas na przeliczenia : prawie rok, 18 godzin liczenia, i ok. 1,2 % oraz 1.6 % ... postępu ...

SzaMoT🍀

Dokonaj testów najpierw na Win, jak to nie przyniesienie zadowalającego rezultatu,
to możesz na Windows zainstalować Virtualboxa, a na nim postawić np Debiana w trybie tekstowym i zarządzać nim lokalnie przez BoincTasks
A na kartach graficznych liczyć normalnie na win.
Dwa BM jeden na Windowsie drugi na Linuxie tylko CPU.

Ps. Ustaw jednego hosta bez wielowątkowości, możesz mu zmienić domyślną lokalizację komputera i wybrać nazwę i tylko jego to będzie tyczyć.
Wtedy się porówna czy jest zysk czy strata.
Zapisz czasy tego hosta dla wielowątkowości by porównać.
Na forum PG pewnie by coś więcej sensownego dodali w tej sprawie, czy Linux ma przewagę nad Win w LLR

SzaMoT🍀

Tu jest inny Twój hosts z tym samym CPU
1023951404 614304492 14 Sep 2019 | 7:14:10 UTC 25 Sep 2019 | 20:34:13 UTC Completed and validated 143,972.38 836,750.50 26,390.06 Prime Sierpinski Problem (LLR) v8.04 (mt)
1023875092 622217581 14 Sep 2019 | 7:14:10 UTC 24 Sep 2019 | 4:34:34 UTC Completed and validated 141,465.13 822,505.90 26,581.52 Prime Sierpinski Problem (LLR) v8.04 (mt

http://www.primegrid.com/show_host_detail.php?hostid=533290

Tutaj czas jest dużo lepszy w porównaniu z poprzednim ale i tak przy 6 rdzeniach na zadanie wychodzi dużo 40 h ja przy jednym rdzeniu miałem 88h

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 26 Wrzesień 2019, 17:27
Tu jest inny Twój hosts z tym samym CPU
1023951404 614304492 14 Sep 2019 | 7:14:10 UTC 25 Sep 2019 | 20:34:13 UTC Completed and validated 143,972.38 836,750.50 26,390.06 Prime Sierpinski Problem (LLR) v8.04 (mt)
1023875092 622217581 14 Sep 2019 | 7:14:10 UTC 24 Sep 2019 | 4:34:34 UTC Completed and validated 141,465.13 822,505.90 26,581.52 Prime Sierpinski Problem (LLR) v8.04 (mt

http://www.primegrid.com/show_host_detail.php?hostid=533290

Tutaj czas jest dużo lepszy w porównaniu z poprzednim ale i tak przy 6 rdzeniach na zadanie wychodzi dużo 40 h ja przy jednym rdzeniu miałem 88h

Intel oraz Amd ... różnią się zatem od siebie ... co z Ubuntu ? czy Szanowny Skrzydłowy poleca ? przyspieszy to ' proces ' liczenia ? pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ... ( HGM ) ...

" wątkach, nie rdzeniach " ...

SzaMoT🍀

Zapytaj na forum PG czy Linux ma przewagę nad Win w LLR.
Ale tu jest tak kolosalna różnica że wątpię żeby to było powodem.
Intel 6 core na zadanie z wątku wyżej 137h
I ten ostatni co podałem 40h
Przyjrzyj się temu pierwszemu to jest link do niego
http://www.primegrid.com/show_host_detail.php?hostid=970505
Ten najgorzej sobie radzi, pewnie dla tego, że ma 2 CPU na jednej płycie
Masz wyłączone HT?

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 26 Wrzesień 2019, 17:51
Zapytaj na forum PG czy Linux ma przewagę nad Win w LLR.
Ale tu jest tak kolosalna różnica że wątpię żeby to było powodem.
Intel 6 core na zadanie z wątku wyżej 137h
I ten ostatni co podałem 40h
Przyjrzyj się temu pierwszemu to jest link do niego
http://www.primegrid.com/show_host_detail.php?hostid=970505
Ten najgorzej sobie radzi, pewnie dla tego, że ma 2 CPU na jednej płycie
Masz wyłączone HT?

nie, nie mam ... Grzegorz Roman Granowski ... . mój, ponaddziesięcioletni wkład ... w BOINCa ... 0.03785943676166%


Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 26 Wrzesień 2019, 18:11
Z włączonym HT przy LLR, to by wyjaśniało sytuację
:facepalm2:

" wyjaśniło " ... pełna precyzja ... Za Naszych ... o 20.30 ... Mecz ... Grzegorz Roman Granowski ...

Puma

#222
Cześć. Coś nowego obmyśliłem wczoraj. Prawdopodobnie przyda się Naukowcom od BOINC-a czy co tam jeszcze. Nie daję ręki uciąć że tego niema bo nawet nie mam gdzie sprawdzić :) Objaśnię to tak: Chodzi o dużą bazę danych --dokładnie o sposób przełożenia dla człowieka. Wiadomo że ich jest dużo-- chodzi mi że baza danych by była graficznie siatką przestrzenną i by się z nakładanymi virtualgoglami przemierzało nią by były sektory i albo by się rękoma machając docierało by się czy wpisując koordynaty. Cała ta siatka by była jedną wielką biblioteką : :)

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Puma w 27 Wrzesień 2019, 10:13
Cześć. Coś nowego obmyśliłem wczoraj. Prawdopodobnie przyda się Naukowcom od BOINC-a czy co tam jeszcze. Nie daję ręki uciąć że tego niema bo nawet nie mam gdzie sprawdzić :) Objaśnię to tak: Chodzi o dużą bazę danych --dokładnie o sposób przełożenia dla człowieka. Wiadomo że ich jest dużo-- chodzi mi że baza danych by była graficznie siatką przestrzenną i by się z nakładanymi virtualgoglami przemierzało nią by były sektory i albo by się rękoma machając docierało by się czy wpisując koordynaty. Cała ta siatka by była jedną wielką biblioteką : :)

nie bardzo rozumiem, Szanownego Kamrata ...

SzaMoT🍀

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 26 Wrzesień 2019, 18:04
Cytat: Tomasz Kaczmarek w 26 Wrzesień 2019, 17:51

Masz wyłączone HT?

nie, nie mam ... Grzegorz Roman Granowski ... . mój, ponaddziesięcioletni wkład ... w BOINCa ... 0.03785943676166%

Może się to wydawać dziwne ale czy możesz doprecyzować odpowiedź i napisać HT mam włączone
Jeśli tak to wyłącz to HT w biosie skoro liczysz LLR'y
Pewnie dlatego masz takie kosmicznie długie czasy, które powodują stratę a nie zysk
I na tym jednym co masz 2 CPU na płycie głównej to jest masakra z czasem
:facepalm2:
Odkąd zacząłeś liczyć LLR'y to zaglądam od czasu do czasu by porównać ze swoimi, bo też niedawno liczyłem LLR'y

Grzegorz R. Granowski

Szanownie ... Szanownemu " Skrzydłowemu " ... HT, nie wyłączę ... najserdeczniej, Grzegorz Roman Granowski ... ( HGM ) ...

SzaMoT🍀

A możesz to uzasadnić dlaczego? Do WCG się zgodzę coś tam ponoć daje, ale z tego co wiem to masz zamiar z 10 lat liczyć Sierpińskiego a to mu może "zaszkodzić"

SzaMoT🍀

Cytat: Puma w 27 Wrzesień 2019, 10:13
Cześć. Coś nowego obmyśliłem wczoraj. Prawdopodobnie przyda się Naukowcom od BOINC-a czy co tam jeszcze. Nie daję ręki uciąć że tego niema bo nawet nie mam gdzie sprawdzić :) Objaśnię to tak: Chodzi o dużą bazę danych --dokładnie o sposób przełożenia dla człowieka. Wiadomo że ich jest dużo-- chodzi mi że baza danych by była graficznie siatką przestrzenną i by się z nakładanymi virtualgoglami przemierzało nią by były sektory i albo by się rękoma machając docierało by się czy wpisując koordynaty. Cała ta siatka by była jedną wielką biblioteką : :)

Taka baza pewno istnieje ale pewnie nie będzie to przedstawione tak jak piszesz że względu na RODO

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 28 Wrzesień 2019, 17:09
A możesz to uzasadnić dlaczego? Do WCG się zgodzę coś tam ponoć daje, ale z tego co wiem to masz zamiar z 10 lat liczyć Sierpińskiego a to mu może "zaszkodzić"

Serdecznie, szanownie ... Wierzę, w HT ... najlepszego, Grzegorz Roman Granowski ...


Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 28 Wrzesień 2019, 17:20
Panie Szanowny Grzegorzu proszę zobaczyć na forum PG odnośnie HT

cóż piszą Panie Skrzydłowy ?

SzaMoT🍀

#231
Dalsze dysputy o hyper threading uważam zakończyć na tym etapie a przyjrzeć się tym problemem, rozbieżośći czasu.
Te same procesory na jednym 2 na płycie a na drugim jeden i dlaczego taka różnica czasu brakuje przepustowości?
GenuineIntel
Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2660 v4 @ 2.00GHz [Family 6 Model 79 Stepping 1]
(28 processors)
http://www.primegrid.com/results.php?hostid=533610&offset=0&show_names=0&state=0&appid=8

GenuineIntel
Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2660 v4 @ 2.00GHz [Family 6 Model 79 Stepping 1]
(56 processors)
http://www.primegrid.com/results.php?hostid=970505&offset=0&show_names=0&state=0&appid=8

GenuineIntel
Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2660 v4 @ 2.00GHz [Family 6 Model 79 Stepping 1]
(56 processors)
A tu jest "mistrzostwo czasu"
http://www.primegrid.com/results.php?hostid=942636&offset=0&show_names=0&state=4&appid=8
To jest ponad 200 godzin mielenia angażując 6 core na zadanie

Nie wydaję Ci się to niepokojące wyłącz na tych z podwójnym CPU HT!!!, Albo coś zrób by tak długo nie liczyło, bo aż razi
Pewnie lepiej by było jakbyś wyłączył wielowątkowość na stronie PG i odłączył projekt i ponownie go przyjął

tito

Oczywiście, że HT w wysoko zoptymalizowanych aplikacjach wydłuża czas przeliczeń. Te mniej zoptymalizowane np WCG zyskują. PG LLR traci.

Krzysiak

Dokładnie

Chyba tylko WCG zyskuje bo wydłuża czas przeliczenia wszystkich próbek co jest potrzebne do odznak.
Drugi problem to dławienie się CPU z powodu zbyt małej ilości pamięci podręcznej.

Jak na razie przetestowałem tylko 3900X i jest on pozbawiony tego problemu
Pisałem o tym w tym wątku.
http://www.boincatpoland.org/smf/index.php?topic=11405.0


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:


SzaMoT🍀

Reasumując powyższe dławienie z powodu braku małej ilości pamięci podręcznej CPU,
było by dobrze nie liczyć na wszystkich rdzeniach LLR, tylko np na połowie a reszta np WCG.
Na pewno zmniejszyło by to zapotrzebowanie na pamięć podręczną CPU.
Można zaznaczyć w PG ilość jednoczesnych zadań dla LLR i po sprawie i cieszyć się szybszym, efektywniejszym przetwarzaniem

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

SzaMoT🍀

Tylko jak przekonać do tego GRG?
Który jest poza granicami B@P w sensie fizycznym, bo duchowym jest z nami  XD
:facepalm2:

Puma

#238
Hej  :ahoy:. Oto wczorajszy kotlet :)  Piłkarzom dać słuchawki z mikrofonem i aby się komunikowali  Team Speakiem jak w Formule1 i wiadomo z Trenerem i dwie strony drużyn by mieli osobne to. Ciekawe czy by się sprawdziło? A i może bym dodał że można by było kupić gdzieś przed wejściem słuchawki tylko do odbioru i by się ustawiało którą drużynę słuchać  :attack:

Grzegorz R. Granowski

Serdecznie, żagle w Primegridzie, ustawione ... aktualnie resztówki 6 cpu, dla PSP oraz S or B, następnie, już ' w końcu ' na stałe, 8 CPU, dla Seventeen or Bust ... najlepszego, i szczerze,

Grzegorz Roman Granowski ... TSBT ...