Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (4. edycja)

Zaczęty przez tito, 07 Maj 2019, 19:39

4ys


tito

Szczęściarz - ja powinienem na dniach iść w morze, a nikt nie może powiedzieć kiedy będzie taka możliwość. Miesiąc? Dwa? Trzy?
Oczywiście płacone mam tylko na morzu...

4ys

Patrząc na to się dzieje na świecie to pewno nie prędko.

Tomislaw

Oby to paskudztwo się to samo jak najszybciej zmutowało do jakiejś nieaktywnej formy...



Pantarhei

Widzę że u mnie Rosetta liczy próbki o nazwie COVID 19. Też się widać włączyli.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.


tito


PoznanskaPyra

Ja tak się zastanawiam czy nie powinniśmy założyć na FB grupy traktującej o obliczeniach rozproszonych. Proponuje aby grupa zaistniała pod nazwą Folding Polska. Z racji, że Folding zdecydowanie dominuje obecnie medialnością.

Obrazek tła grupy będzie miał logotypy Folding, Boinc, i B@P. Chciałbym aby to miejsce służyło ludziom wchodzącym w świat obliczeń rozproszonych za drogowskaz, co, gdzie i jak.
Opis grupy również informowałby o obliczeniach rozproszonych.

W ten sposób ktoś wchodzący na grupę zapytać się o folding, dostałby też od razu informacje, że obliczenia rozproszone to coś więcej.

Mogę taką grupę założyć, ale chciałbym się upewnić, że nasza ekipa ekspercka z forum zwijaj i b@p zechciałaby się włączyć do takiej grupy.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970


Pantarhei

W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

tito

Wpadł dość dawno temu dosłownie na chwilę.
Obecnie uznany jako MIA

Pantarhei

Tak. On zawsze miał w sobie coś z Chucka Norrisa. :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Tomislaw

Ale czy to nie wczorajszy żarcik prima aprilisowy ?  ;)



tito

@ Tomislaw Nie sądzę - taki Żart nie spotkałby się z aprobatą.
@ Pyra Dlaczego nie linkujesz http://www.boincatpoland.org/wcg-dolaczy-do-walki-z-covid-19/ ?  ;D

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Grzegorz R. Granowski

Szanowni Panowie Kamraci ... a gdzie Skrzydłowy ? serdeczności ... Grzegorz Roman Granowski ...

tito

Kwarantanna...
Z nudów rozkręciłem kompa i po raz pierwszy w życiu coś rozwaliłem - konkretnie GPU (1660ti) i to tak, że może robić za szybowiec (oczywiście o wysłaniu na gwarancję też można zapomnieć - tak sobie pokręciłem).
Zamówiłem 1650super - (wiem, wolniejsza, ale finanse nie pozwalają zaszaleć) przynajmniej w dobrej wersji Strix.

Tomislaw

Może nie wszystko jeszcze stracone. Może Pyra coś zaradzi... ?



tito

Nawet piekarnik nie pomógł. Zrobię sobie wisiorek.
:deadman:

Tomislaw

Czasem ludzie sprzedają uszkodzone karty za grosze i można  jakiś działający układ odzyskać. Niestety gra warta świeczki raczej tylko w przypadku gdy masz bystrego znajomka z odpowiednim sprzętem, który zrobi naprawę za przysłowiowe piwo.



PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

tito

Mówiłem: nuda.
Chciałem wymienić chłodzenie na takie z CPU, ale, że markety zamknięte to brakowało trochę materiałów więc improwizowałem.
W efekcie rozwierciłem otwory montażowe (ale to nie powinno mieć znaczenia), oraz przy montażu chłodzenia wygięła się płytka w okolicach CPU.
Podejrzewam wewnętrzne pęknięcie
Po włożeniu do kompa natychmiastowe artefakty, zaś w windowsie karta nie zgłaszała się (tj tylko sterownik general).
Po piekarniku, niestety absolutnie nic nie widać.
Ale dziś naszła mnie myśl, aby sprawdzić ją jako drugie GPU - może chociaż by liczyła? ALe to później - jak wszyscy wstaną.

Pantarhei

Góra z górą się nie zejdzie.... Niedawno o niego pytałem i chyba wywołałem.
Czytam sobie na FB posty z ogólnopolskiej grupy zajmującej się strzelectwem pneumatycznym, a tu - nie kto inny jak - Troll trolluje wpisami  :attack: XD.

Zapytałem o Boinc to powiedział ze stracił zapał ale, że dalej liczy. :) (prawda jest taka że ja tu jeszcze rzadziej bywam)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

tito

COVID trochę zaczyna ruszać temat, bo sporo osób się dowiaduje o przetwarzaniu rozproszonym.

PoznanskaPyra

Niby tak, ale z drugiej strony nie zauważyłem nowych wpisów w dziale wizytówek :/
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

necavi

Cytatnie zauważyłem nowych wpisów w dziale wizytówek :/

No i niestety taki trend istnieje nie tylko w naszej branży. Ludzie generalnie nie chcą się wiązać z jakąś strukturą. Coś policzą, ale na dłuższy romans chęci brak :-[

andy101fah

Cytat: PoznanskaPyra w 07 Kwiecień 2020, 16:13
Niby tak, ale z drugiej strony nie zauważyłem nowych wpisów w dziale wizytówek :/

A ja jakoś nie mogę zauważyć nic nowego w ppcm.com.pl   :whip: :whip:, może w ramach obecnego wolnego czasu wrzuciłbyś coś nowego ? Aż przykro patrzeć jak taki wspaniały projekt zamarł  :dunno:

tito

1650S przyszła. I liczy.
Przy tym samym zużyciu energii, wydajność do 1660ti jest~ 10% niższa (to tak na szybko).
Chłodzenie między Gigabyte (1660ti) a ASUS Strix (1650S) - 66*C@1150rpm vs 56*C@930rpm, ale...
Ale wentylatory ASUSa są na tandetnych łożyskach i słychać je (tzn słychać jak się ucho zbliży :)  ).
Kolejna obserwacja - Strix ma backplate metalowy z termopadami - Gigabyte plastik bez niczego, ale...
ASUS nie ma żadnego radiatora na VRM i pamięciach, gdy Gigabyte ma całościowy radiator na wszystko.
Cóż, trzeba żyć i liczyć dalej.

PoznanskaPyra

Cytat: andy101fah w 07 Kwiecień 2020, 18:42
Cytat: PoznanskaPyra w 07 Kwiecień 2020, 16:13
Niby tak, ale z drugiej strony nie zauważyłem nowych wpisów w dziale wizytówek :/

A ja jakoś nie mogę zauważyć nic nowego w ppcm.com.pl   :whip: :whip:, może w ramach obecnego wolnego czasu wrzuciłbyś coś nowego ? Aż przykro patrzeć jak taki wspaniały projekt zamarł  :dunno:

Oj kto ma wolne, ten ma wolne :) Pracuje w telewizji przypominam. Ale postaram się coś dodać, jak widzisz domenę utrzymuje cały czas. 
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

andy101fah

I to jest prawidłowe podejście .  :p_arr: Należy mieć zdrowe podejście do obecnej sytuacji. Pozdrowienia

tito


Pantarhei

W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Pantarhei w 09 Kwiecień 2020, 11:16
:boing:

Szanowny Kamrat wraca do liczenia? serdeczności, Grzegorz Roman Granowski ...

Tomislaw

Prawdopodobnie wygasł certyfikat na universeathome.pl



Grzegorz R. Granowski



Pantarhei

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 09 Kwiecień 2020, 19:09
Cytat: Pantarhei w 09 Kwiecień 2020, 11:16
:boing:

Szanowny Kamrat wraca do liczenia? serdeczności, Grzegorz Roman Granowski ...

A dziękuję :) Wzajemnie pozdrawiam.
Policzę trochę Rosetty by przyspieszyć odmrażanie pozostałości po gospodarce, a potem sprzedam kompa za 3 kg mąki ;)

W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Pantarhei w 10 Kwiecień 2020, 10:46
Cytat: Grzegorz R. Granowski w 09 Kwiecień 2020, 19:09
Cytat: Pantarhei w 09 Kwiecień 2020, 11:16
:boing:

Szanowny Kamrat wraca do liczenia? serdeczności, Grzegorz Roman Granowski ...

A dziękuję :) Wzajemnie pozdrawiam.
Policzę trochę Rosetty by przyspieszyć odmrażanie pozostałości po gospodarce, a potem sprzedam kompa za 3 kg mąki ;)

uczciwie,,,

pawg

Tito, jak będziesz miał czas to napisz jak rozwija się sytuacja IMO2020