Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Premiera Ryzen 3000

Zaczęty przez Krzysiak, 27 Maj 2019, 07:54

Krzysiak

Jestem pełen optymizmu :)
Ale te nagłówki " Procesory AMD nie mają problemu z przepustowością pamięci caash podczas szukania liczb pierwszych"  8)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Grzegorz R. Granowski

#41
Szanowni Panowie Kamraci...  z ciekawości sprawdziłem... specyfikacje opisywanego w wątku procesora... jakiegoś szczególnego "szału" ... nie ma!!! choc ten najmocniejszy... 12 rdzeniowy... względnie ciekawy...

mimo wszystko poprzednia seria 2990x... ma rdzeni/wątków 32/64!!!

dyskusja "gorąca"!!! choć uważam... za gorąca...

serdeczności Grzegorz Roman Granowski

edit : mamy inne, ważniejsze problemy... którymi powinniśmy się zająć... np. "napływ Nowych Kamratów"

kva.pl

Nie dwunastowatkowy tylko dwunastordzeniowy ;) I biorac pod uwage, ze zrownuje sie niemal z 1950x to model 16/32 ktory ma wyjsc we wrzesniu bedzie bardzo blisko realnej wydajnosci 2990WX. Za jakies 40% jego ceny, z duzo mniejszym poborem pradu i dzialajacy na plytach za 500 zl, a nie 1500 ;-) Jak dla mnie to jest "szal".

Co do naplywu to oczywiscie, ale nie o tym to watek.

Grzegorz R. Granowski

12 rdzeniowy... edit : poprawiłem... duża "czujność" Kamracie... ale idąc dalej... czy Ktoś z kamrackiej Łajby doposaży Flotę??? w którykolwiek z serii 3000???

pozdrawiam Grzegorz Roman Granowski

kva.pl

Tak, ja zamowilem w dniu premiery 3900x, ale jeszcze nie dotarl, nie ma ich praktycznie w Polsce :(

Grzegorz R. Granowski

Cytat: kva.pl w 12 Lipiec 2019, 15:56
Tak, ja zamowilem w dniu premiery 3900x, ale jeszcze nie dotarl, nie ma ich praktycznie w Polsce :(

pięknie Kamracie!!! a, jeżeli to nie tajemnica... to co będzie liczył??? GRG

kva.pl

WCG i Rosette, jak wszystkie inne moje CPU ;-)

Grzegorz R. Granowski

dziękuję... za informację!

tito

Trochę testów:
https://firepear.net/grid/ryzen3900/

Krzysiak

Tak patrzę że pomiędzy płytą x470 a x570 oprócz ceny i PCIex 4.0 różnicy wydajności nie widać  :dunno:

https://www.overclock3d.net/reviews/cpu_mainboard/amd_ryzen_7_3700x_ryzen_9_3900x_x470_vs_x570_review/10


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

kva.pl

Jak mowilem - miedzy B350, a X570 tez nie. Dzis na pclabie bedzie test nosnikow PCIE 4.0 ;)

Krzysiak

kva.pl to jakąś byś ty polecił płytę pod x470 coś koło 700 zł
- jedno GPU
- 2x dysk M2
- gwarancja 3 lata

Chyba przymierzam się do przesiadki

CPU wcisnę tymczasowe jakieś tanie do czasu jak pojawią się 3900x


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Ze zdziwieniem muszę przyznać, że producenci obu mobo jakie mam pod Ryzeny się tym razem spisali.
Obydwie płyty na B350 dostały update BIOS dla nowych Ryzenów. Wg dokumentacji nawet najmocniejsze jednostki są wspierane :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

kva.pl i jak tam dało się coś przetestować ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

tito

Na chwilę obecną chyba tylko Sferis ma model 3900x na stanie.
Ja mam na chwilę obecną 2700 w rękach - pojutrze powinien podmienić XEONa - zawsze coś.

kva.pl

Udalo, ale nie mam czasu na analize wynikow jeszcze. Sampla juz musielismy odeslac, nawet PR AMD ma za malo tych procesorow.

Sferis nie ma, klamia na stronie juz od dawna.

tito

Cytat: kva.pl w 17 Lipiec 2019, 13:46
Udalo, ale nie mam czasu na analize wynikow jeszcze. Sampla juz musielismy odeslac, nawet PR AMD ma za malo tych procesorow.

Sferis nie ma, klamia na stronie juz od dawna.
Właśnie doczytałem gdzieś, że dostępność od połowy sierpnia.

tito

Wyniki 3900x w PG (dodatkowo liczące NAVI):
http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=8687&nowrap=true#131172

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

tito

Ja nie wiem - to nie mój sprzęt  ::)

Krzysiak

Ale ja się o twoją płytę pytam ;)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

tito

MSI 450 Tomahawk - chwalili, więc kupiłem. Zmontowałem i czekałem na 3900. Później był/jest brak 3900 w sklepach i kłopoty z MSI (akurat wczoraj wydali działający podobno BIOS). A ponieważ na dniach wyjeżdżam na statek to się przesiadłem po taniości na 2700, bo sprzęt leżeć u mnie nie mógł.
Gdy wszystko się ustabilizuje to pomyślę o przesiadce.

Szopler

Witam wszystkich po długiej przerwie, choć nie obiecuję że wrócę do liczenia ;)

Cytat: krzyszp w 13 Lipiec 2019, 17:39
Ze zdziwieniem muszę przyznać, że producenci obu mobo jakie mam pod Ryzeny się tym razem spisali.
Obydwie płyty na B350 dostały update BIOS dla nowych Ryzenów. Wg dokumentacji nawet najmocniejsze jednostki są wspierane :)

Dobrze pamiętam, że to MSI B350 MORTAR?

krzyszp

Cytat: Szopler w 21 Lipiec 2019, 22:53
Dobrze pamiętam, że to MSI B350 MORTAR?
Dokładnie Mortar Arctic :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

I co z nowości na tym pójdzie / na co opłaca się wymienić 1700X?

krzyszp

Wg dokumentacji wszystkie nowe Ryzeny na niej pójdą, łącznie z 12-to rdzeniowym.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

I jak tam kva.pl

Masz jakieś nieobrobione dane ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

No i są w sklepach  :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

Jak komuś zależy to szybko bo wiem że mają na stanie!
https://www.euro.com.pl/procesory/amd-procesor-amd-ryzen-9-3900x.bhtml?from=ceneo&p=2299.00&cr=0&t=20190916-0848


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomislaw

  :ahoy:  Już po prockach :fright:



tito

Osobiście odnoszę wrażenie, że ze względu na budowę, stabilność zostanie osiągnięta dopiero w następnej generacji.
Tak jak w pierwszej generacji ryzenów były problemy z kompatybilnością RAM zaś zostało to poprawione wraz z kolejnymi BIOSami i przede wszystkim z ryzenami serii 2xxx, tak teraz dopiero seria 4xxx pozbędzie się kłopotów z BIOSami i wysokimi temperaturami (ze względu na polepszenie procesu TSMC).
Chwilowo i tak czekam - może dla Basi coś złożę na serii 2xxx.

Krzysiak

Przetestowane w
Extended Sierpinski Problem i w 321

Brak dławienia CPU można liczyć 12 próbek naraz bez obawy o spadek wydajności.


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

AMD Ryzen 9 3900

12 jajek 24 wątki z niskim taktowaniem - ustawiono go na poziomie 3,1 GHz. Taktowanie w trybie boost ma jednak wzrastać do 4,2 GHz.

Mamy dużo CPU nie spełniających specyfikacji dla 3900X więc nie zawahamy się ich sprzedać  :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

tito

Wszystko zależy od ceny...

Krzysiak

#74
AMD Ryzen Threadripper 3960X - nadchodzi 24-rdzeniowy procesor  :)
https://www.purepc.pl/procesory/amd_ryzen_threadripper_3960x_nadchodzi_24rdzeniowy_procesor




>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

tito


EDU Enthusiast

nah, nowy socket z tego co slyszalem (ale wielkosci TR4)

Krzysiak

No i jest AMD Ryzen 9 3950X – 16-rdzeniowy procesor do komputerów domowych w testach
https://pclab.pl/art82350.html

Robi wrażenie wydajnością i ceną  ;D

Zobaczymy jak będzie z dostępnością?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

tito

Kupię, gdy stanieje do 750zł  XD

necavi

@tito ten procesor będzie wtedy starym i wolnym, jeszcze nie muzealnym okazem. Więc kupuj teraz, albo gdy będzie wart 75 zł :-\