Projekt miesiąca - Wyścigi PG

Zaczęty przez SzaMoT🍀, 18 Lipiec 2019, 13:31

Czy jesteś zainteresowana/ny  Projektem Miesiąca i Wyścigi w PG?

Projekt miesiąca zdecydowanie na TAK
4 (28.6%)
Projekt miesiąca i Wyścigi PG na TAK
5 (35.7%)
Liczę co chce
4 (28.6%)
Tylko Wyścigi PG na TAK
1 (7.1%)

Głosów w sumie: 14

Głosowanie skończone: 17 Sierpień 2019, 13:36

SzaMoT🍀

Zakładam kolejny wątek, ponieważ poprzedni dobiega końca?
Było głosowanie o przywrócenie Projektu Miesiąca, kilka osób zagłosowało na tak.
Ja osobiście nie mogłem zagłosować z przyczyn technicznych (ograniczone miałem działy forum, troll81 odblokował  :respect:, stało się to po nadaniu rangi skrzydłowego kilka miesięcy temu)

Tak więc zakładam kolejną propozycję odnośnie PM i wyścigów w PG.
Trzeba zdać sobie sprawę, że statystyki z PM i PG na forum to jest dodatkowy czas, jedna osoba zadeklarowała się ogarnąć temat, tylko prosi o schemat zamieszczenia tego z automatu  na forum (API?).

Dołączam Ankietę, jak zbierze się naście osób to wtedy można czas poświęcić, takie moje zdanie
;)


SzaMoT🍀

Podbjam temat.
Panowie oraz Panie.
Proszę głosować, bo nie będzie się nikomu chciało dla garstki osób robić statystyk na forum.
Pozdr.
RadiowyChochlik

necavi

Głosowanie jeszcze trwa, koniec 17 Sierpień 2019, 13:36 Trochę czasu pozostało ;)

SzaMoT🍀

Kto z kamratów jest w stanie skonfigurować PM na maszynie VPS.
Ile takie zlecenie może kosztować$? Jeśli będzie konfiguracja to będzie z górki.

Ps. Info zapodalem na kanał IRC B@P

apohawk

Wracam po dwóch tygodniach urlopu, a tu takie rzeczy  %)
Co do PM, to jak pisałem w innym wątku, mógłbym pewnie napisać skrypt do zbierania statystyk dla PM. Blockerem dla mnie jest wrzucanie automatem tych danych na forum - nie zgłębiałem tematu.
Nie wiem, jak sprawa wyglądałaby z wyścigami PG, nigdy nie sprawdzałem.
Jeśli oferujesz VPSa na to, to szacun.  :parrrty: Chociaż hosting to wg mnie sprawa drugorzędna, bo mógłbym te dane obrabiać nawet na własnym kompie, który działa 24/7.
Co do kosztu napisania skryptu i wgrania go na VPSa, to kosztowałoby to mój czas poświęcony na rzecz B@P, czyli 0 PLN. Ile by to zajęło to nie wiem. Się okaże, gdy się już za to zabiorę, a że leniem jestem... :dunno:

Rzadko zaglądam na forum od kiedy PM padł, więc gdyby coś poszło do przodu i czekało na mnie, to proszę o cierpliwość  %)
No good deed goes unpunished.

necavi

Cytat...gdy się już za to zabiorę, a że leniem jestem...
Może to się przyda :whip: Pomogłem?

apohawk

(tak, wiem, że piszę po ponad roku  :whistle:)
W końcu napisałem coś, co może zbierać dane do projektu miesiąca. Dalej nie sforsowałem edycji postów automatem. Niby wiem, jak to powinno działać, ale po prostu nie działa. Forum nie potrafi wysyłać obecnie maili, więc nie mogę ani założyć nowego konta ani zresetować swojego hasła, aby próbować przejść całą ścieżkę logowania i potem edycji posta. Na razie próbowałem zrobić edycję używając swojej sesji.

Poniżej wrzucam tabelkę, jaką mi wygenerowało dla Universe@home po 20 godzinach od startu (g. 23:00 05.11.2020 do 19:00 06.11.2020). Żebym jeszcze mógł te posty automatem edytować... Chętnie bym ożywił Projekt Miesiąca.


    1 | mippi                                              | 582666.666667 |    100
    2 | elektron                                           | 140000.000000 |     99
    3 | pawel                                              | 113333.333333 |     98
    4 | tito                                               |  66666.666667 |     97
    5 | genek                                              |  64000.000000 |     96
    6 | apohawk                                            |  37333.233333 |     95
    7 | K_PL                                               |  36000.000000 |     94
    8 | lord101                                            |  30666.666667 |     93
    9 | malpiatwarz                                        |  30666.666667 |     92
   10 | Rafal Bujnowski                                    |  17333.333333 |     91
   11 | argutowski                                         |  16000.000000 |     90
   12 | 4ys                                                |  14666.666666 |     89
   13 | pi                                                 |  13333.333334 |     88
   14 | Grzegorz Skoczylas                                 |   8000.000000 |     87
   15 | necavi                                             |   5333.333334 |     86
   16 | Marecki                                            |   5333.333333 |     85
   17 | Flaku                                              |   4000.000000 |     84
   18 | Krzysztof Piszczek - wspieram Polski projekt BOINC |   1333.333334 |     83
   19 | Tomasz Kaczmarek                                   |   1333.333334 |     82
   20 | Igor Kurpis                                        |   1333.333333 |     81
   21 | tomkaz                                             |   1333.333333 |     80


No good deed goes unpunished.

SzaMoT🍀

Wysłałem PW do RAD-Poland z zapytaniem czy podpowie schemat działania.
Super, że coś się ruszyło w temacie.  :parrrty:

SzaMoT🍀

Jakoś zliczanie ręczne codziennie, przez pewien czas doprowadziło do poddania się  :closedeyes:
Zliczanie z automatu jest opanowane to może raz dziennie zaktualizować forum ręcznie?
I temat Projekt Miesiąca będzie reaktywowany?
:p_arr:

Edit:
Można by przetestować mechanizm zliczania nowego skryptu, w nadchodzącym wyzwaniu w Prime Grid?

apohawk

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 08 Listopad 2020, 19:36
Edit:
Można by przetestować mechanizm zliczania nowego skryptu, w nadchodzącym wyzwaniu w Prime Grid?
Wyścigi Prime Grida mają inny mechanizm, bo tam liczy się czas pobrania i raportowania próbki, a Projekt Miesiąca i mechanizm, który oddtworzyłem, polega na okresowo publikowanych danych przez projekty bez uwzględniania tych szczegółów. Wyścigi Prime Grida wymagałyby zbadania i modyfikacji. Chyba, że chodzi o jakieś inne wyzwania. Daj linka do tych zawodów.
No good deed goes unpunished.

SzaMoT🍀

No niestety nie mam na myśli innych wyzwań niż Prime Grid.
Może uda się przystosować skrypt do nadchodzącego wyzwania?
http://www.primegrid.com/challenge/challenge.php

necavi

Hej goście.
Z tego co obserwuję to udaje się skrzyknąć trochę ludzi na krótki wyścig. Więc może to by było rozwiązanie? Z tego co widzę każdy coś liczy coś swojego (lub nie liczy wcale) i znaleźć chętnych na liczenie przez miesiąc może być problemem.
A może by spróbować zebrać wszystkie planowane na 2021 wyścigi i z tego coś wybrać, po jednym na miesiąc? Trochę czasu jeszcze jest.
Najłatwiej w PG, ale ten już mi się trochę przejada, chociaż statystyki ma dobrze ogarnięte.