Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

[2019-08-03 - 2019-08-10] Lennart Vogel Honorary Challenge

Zaczęty przez SzaMoT🍀, 30 Lipiec 2019, 21:00

SzaMoT🍀

Lennart Vogel Honorary Challenge
Aug 3 00:00:00 to Aug 10 00:00:00 (UTC)
Last update: 2019-08-10 06:15:03

Poz_Nazwa użytkownika
Punkty

1.__Krzysiak_PL_GDA
777 992.67

2.__Tomasz Kaczmarek
715 340.71

3.__necavi
376 188.65

4.__matsu_pl
346 205.61

5.__lakewik
210 746.34

6.__4ys
173 822.73

7.__Telefax
50 029.25

8.__simonic
16 705.07

9.__Tomislaw
16 667.17

10.__sknd
8 332.48



14 Ukraine 3 189 194.45     366
15 Team 2ch 3 103 407.52     354
16 BOINC@Poland 2 692 030.67     312
17 BOINCstats 2 000 377.15     232


Statystyki indywidualne
Statystyki drużynowe

SzaMoT🍀

#1
Pozwolę sobie o założenie wątku
W projekcie  liczymy zadania:
Extended Sierpinski Problem LLR (ESP)
Startujemy:
2019-08-03 o godzinie 00:00 czasu UTC, w nadchodzącą sobotę.( Czyli naszego czasu o 2 w nocy?) Jutro o 2 w nocy start
Koniec zmagań 10 sierpnia o godzinie 00:00 czasu UTC
Liczą się próbki pobrane i odesłanie w podanym czasie.

Ps. W razie wątpliwości odnośnie czasu startu proszę zajrzeć na stronę projektu, jest zegar który odlicza czas.
Ps1. Na koniec zmagań, zostanie opublikowany w pierwszym poście skład Drużyny według zajętego miejsca. (Postaram się zrobić proste rubryki)

krzyszp

Męczą mnie te ciągłe wyścigi w PG. To jest po prostu nudne...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

necavi

Mogłaby być zmiana. Tylko na razie z tego co widzę, właśnie wyścigi w PG są w stanie zachęcić ludzi z zespołu do liczenia czegoś razem :dunno:

SzaMoT🍀

9 w tym roku, to dużo?
Nawet nie co miesiąc  :whistle:
A zmiana, bardzo chętnie jestem za Universe@Home, tylko więcej podprojektów, by co miesiąc startować ;)

SzaMoT🍀

#5
Zamieściłem błędnie dzień startu.
Jutro po północy czyli o  02:00 w nocy start

Edit.
Jeśli ktoś ma więcej komputerów, proponuję wybrać podprojekt w PG z jak najmniejszym czasem przeliczania i przydział na zero i po 2 zmienić na
Extended Sierpinski Problem LLR (ESP).



necavi

Nieco ponad 3 godziny do startu, a tu spać się chce :wth:

SzaMoT🍀

Ja też chciałem iść spać i nastawić budzik na 2 ale idę zrobić kolejną herbatę i kilka VPS postawić

necavi

#9
Po 6 godzinach 24 zespoły i 53 liczydłowych mają swoje wyniki. Maszyny z naszego teamu jeszcze liczą bądź śpią :deadman:

Edit
Jeden šel!


Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

SzaMoT🍀

Ja jutro odeśle pierwsze zadania.
A jak zrobić ten config, by liczyć jedno zadanie na wszystkich rdzeniach?

Krzysiak

http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=8703

<app_config>
   <app>
      <name>llrESP</name>
      <fraction_done_exact/>
   </app>
   <app_version>
       <app_name>llrESP</app_name>
       <cmdline>-t 4</cmdline>
       <avg_ncpus>4</avg_ncpus>
   </app_version>
</app_config>

Teraz jest 4 próbki (<cmdline>-t 4</cmdline>) po cztery rdzenie (<avg_ncpus>4</avg_ncpus>)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

SzaMoT🍀

#14
Jeśli teraz liczą zadania na VPS ( mają 2 rdzenie liczą osobno) wstawiam config to nie wysypią się?
Na linuxe gdzie dokładnie umieszczcić ten config

Edit.
Na jednym zrobiłem ale chyba musi nowe zadania pobrać by zadziałało?

sknd


4ys

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 03 Sierpień 2019, 11:20
Jeśli teraz liczą zadania na VPS ( mają 2 rdzenie liczą osobno) wstawiam config to nie wysypią się?
Na linuxe gdzie dokładnie umieszczcić ten config

Edit.
Na jednym zrobiłem ale chyba musi nowe zadania pobrać by zadziałało?

Plik config wstawia się w folder projektu. U mnie przykładowa ścieżka d:/boinc/projekt/projects/www.primegrid.com/ tam są pliki aplkacji primegrid'a następnie w Boinc Menager > Opcje > wczytaj pliki konfiguracyjne. Jeśli zacząłeś liczyć po jednym WU po wczytaniu plików konfiguracyjnych powinno jedno Wu przejśc w tryb oczekiwania a drugie będzie liczone dalej jednym rdzeniem. Ja sciągam nowe WU aby liczyło 1 WU kilkoma rdzeniami, a i jeszcze ja mam win7.
Pozdrawiam.







sknd


SzaMoT🍀

#19
Dziękuję wszystkim  :boing:
Działa, może dziś coś odeśle tym sposobem
app_config.xml   :p_arr:

necavi

Tymczasem team na 21 miejscu z 8 zadaniami. Mam nadzieje, że następne spłyną :attack:



4ys


SzaMoT🍀

Postaram się raz dziennie (wieczorem) zaktualizować Nasze postępy w wyścigu  :attack:
Coś te VPS' spowolniły, nie trzymają wydajności ale ilość zrobi swoje

necavi

Lekko drgnęło i zespół gości na 17 miejscu.


SzaMoT🍀

Trochę zawiodłem się na VPS, te słabe jutro wieczorem odeślą ~40 zadań a ArubaClaud duża rozbieżność co do czasu liczenia

Krzysiak

Niedługo koniec  :boing:

jeszcze może z 8-10 próbek odeślę.


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

SzaMoT🍀

Ja tyle nie odeśle, te wolne VPS'y 40 zadań odeślą ale za 2 dni.
Gratuluję zwycięstwa już teraz :parrrty:

Grzegorz R. Granowski


SzaMoT🍀

#31
No "lipa" kiedyś brało udział więcej liczydłowych :attack:
Edit
Nie będę tłumaczył tego ilością liczydłowych, po prostu kolejny wyścig na CPU sam pocisnę bardziej.
Ps. Krzysiak, możesz zdradzić na ilu rdzeniach przetwarzałeś w wyścigu? Chcę porównać z moją ilością VPS

necavi

Wyścig się zakończył. Wyniki widoczne na górze tematu i w linkach. To czego tam nie widać to zażartej walki, która miała miejsce gdzieś od połowy wyścigu.
Krzysiak przywalił przeszło 70 rdzeniami różnej maści i na finiszu zajął 77 miejsce. Przez długi czas krok za nim tuptał Tomasz Kaczmarek, którego motto "precz z złomem w domu" doprowadziło go do zarządzania zdalnie prawie 40 kompami leżącymi gdzieś na antypodach, co dało mu 82 pozycje. Kolejnych dwóch bojowników to necavi i matsu. Ten pierwszy uruchomił liczenie na wszystkim co miał (stare i bardzo stare pudła) i cieszył się, że jako pierwszy w zespole odesłał zadanie. Próbował nawet zainstalować boinca na lapku żony, ale jej złe spojrzenie odwiodło go od tego. Doczłapał z biedą jako 111. Zaraz za nim matsu, bez wielkich kombinacji na 3 sprzętach zrobił co trzeba - 115 pozycja. Powalczyli również lakewik na swych tajnych komputerach (poz. 153) oraz gustujący w sprzęcie AMD 4ys (169 miejsce). Telefax wcale nie na telexie lecz intelu zajął i nie oddał nikomu 270 pozycje. Simonic pokazał, że i3 też coś potrafi więc 334 miejsce jego. Tomislaw stwierdził, że od jednego i3 lepsze są dwa co przełożyło się na 339 lokatę. sknd zapuścił na chwilę xeona i jedno zadanko przesądziło, że 400 jest jego.
Na koniec pozostało mi jedynie napisać: "Ach co to były za emocje!"

SzaMoT🍀

Brawo necavi :p_arr:, dawno nie było tak trafnego podsomowania.
Widać, że nie tylko wkładasz moc Core lecz również ❤️.
Kolejny wyścig będzie na GPU ale coś  na CPU policzę.

4ys


Krzysiak

2x e5-2680v2 liczyło 5 próbek po 4 jajka
2x e5-2683v3 liczyło 6 próbek po 4 jajka
Ryzen 7 2700 2 próbki po 4 jajka

Tym razem nie mogłem mieć kompów włączonych przez 24h więc tylko 777  992.67 punktów  (w poprzednim wyścigu działały cały czas 24h i osiągnęły wynik 1  182  856.24 ) 


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

sknd

fajny opis  :) przyznaję bez bicia, że w okresie wakacyjno-upałowym mało co używam kompa, więc nawet drugiego WU nie udało mi się w czasie uturlać...